Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 червня, понеділок
18:38 Неділя 0 321
10-06-2018, 18:38

Літургія на кожен день, 11 червня, понеділок

Апостоли мають звіщати, що близько є Царство Небесне. Повинні підтверджувати це знаками в образі зцілень, але також тим, що роблять це задарма. Добрі вчинки задарма – це прекрасний знак, проголошуючий Царство Боже. Бо на цьому спирається любов.
Св. ВАРНАВИ, АПОСТОЛА (черв) Обов’язковий спомин
Св. Варнава походив з Кіпру. Прийнявши християнство, віддав апостолам увесь свій маєток. Перший ввів св. Павла до єрусалимської християнської спільноти, потім знову відшукав його в Тарсі, привів до Антіохії і, за виразним наказом Святого Духа, супроводжував апостола народів під час його першої місіонерської подорожі до Малої Азії. Після Єрусалимського собору повернувся на Кіпр, де, за переказами, загинув мученицькою смертю близько 60 року. Його ім’я згадується у Римському Каноні.


АНТИФОН НА ВХІД
Блаженний святий, * котрий заслужив, щоб бути зарахованим до сонму апостолів, * бо він був чоловік добрий, * повний Святого Духа та віри. (Пор. Діян 11, 24)

КОЛЕКТА
Боже, Ти покликав святого Варнаву, мужа сповненого вірою і Святим Духом, навертати язичників; † вчини, щоб Твоя Церква словом і ділом вірно поширювала Євангеліє Христа, * яке відважно проголошував апостол. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 11, 21б-26; 13, 1-3
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями велика кількість тих, хто увірував, навернулася до Господа. Вістка про них донеслася до Єрусалимської Церкви. І вони послали Варнаву, щоби пішов до Антіохії. Він, прийшовши і побачивши Божу благодать, зрадів і заохочував усіх рішучістю серця триматися Господа, оскільки він був муж добрий і сповнений Духа Святого та віри. І багато людей приєдналося до Господа. Він пішов у Тарс, щоб відшукати Савла. А знайшовши, привів до Антіохії. Сталося, що вони цілий рік збиралися в Церкві, навчаючи велику громаду. Вперше в Антіохії учнів почали називати християнами. В Антіохійській Церкві були пророки й учителі: Варнава, Симон, прозваний Нігером, Луцій киринеянин, Манаїл, вихований разом з тетрархом Іродом, і Савло. Як служили вони Господу й постили, Святий Дух сказав: «Відділіть Мені Варнаву та Савла на діло, на яке Я покликав їх». Після посту і молитви і після того, як поклали на них руки, вони їх відпустили.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 1. 2-3аб. 3в-4. 5-6
Бог всім народам відкрив свою правду.
Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він зробив чудеса.
Мені принесла спасіння Його правиця, *
Його свята рука.
Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою правду.
Він згадав свою милість і свою правду *
домові Ізраїля.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!
Заграйте Господу на гуслах, – *
на гуслах, з мелодійною піснею.
На сурмах, під звуки рога, *
здійміть радісний гук перед Царем – Господом.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 28, 19а. 20б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ідіть і навчіть усі народи, 
ось Я з вами по всі дні аж до кінця віку!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 7-13
† Читання святого Євангелія від Матея.
У той час Ісус сказав своїм Апостолам: «Ідіть і проповідуйте, кажучи, що наблизилося Царство Небесне. Хворих оздоровляйте, прокажених очищайте, мертвих воскрешайте, бісів виганяйте; даром отримали – даром давайте. Не беріть ні золота, ні срібла, ні мідяків у ваші пояси, ні торб у дорогу, ні двох одежин, ні взуття, ні палиці; бо робітник вартий свого утримання. А коли ввійдете в якесь місто чи село, розпитайте, хто там є достойний; і там залишайтеся, доки не вийдете. Входячи ж до дому, вітайте його, І якщо дім буде достойний, нехай зійде ваш мир на нього; якщо ж не буде достойний, ваш мир нехай повернеться до вас».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Святий Варнава, хоч і не належав безпосередньо до апостольського грона, все ж ревно пропові дував Христа; ми також прагнемо бути помічниками Церкви, тому представляємо Богу наші смиренні прохання:
1. Молімося за святу Церкву, нехай в усіх країнах та серед усіх народів буде достатньо священиків – проповідників Божого Слова.
2. Молімося за керівників держав, нехай вони сумлінно служать своєму народу та завжди дотримуються законів Божих і людських.
3. Молімося про безпечні канікули для дітей та молоді.
4. Молімося за семінаристів, які зараз закінчують навчальний рік, щоб вони постійно зростали у святості та Божих чеснотах.
5. Молімося за померлих, щоб Господь благоволив прийняти до Небес всіх сповідників Його Імені.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди були готові допомагати ближнім молитвою і працею.

Господи Ісусе, Ти служиш нам своїм Словом і своїми Тілом та Кров’ю; навчи ж і нас вірно служити нашим ближнім. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: освяти своїм благословенням принесені дари; † нехай по Твоїй милості  також  і  в  нас  запалає  вогонь  Твоєї  любові, * з якою святий Варнава ніс язичникам світло Євангелія. Через Христа, Господа нашого.

Префація про апостолів № 32.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Слугами вже не називатиму вас, * слуга не відає, що його пан робить. * Називаю вас друзями, * бо все Я вам об’явив, що чув від Отця Мого. (Йн 15, 15)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Отримавши завдаток вічного життя, смиренно благаємо Тебе, Господи: † дай нам повну участь у тому, * що нині під видом таїнства звершуємо на спомин святого апостола Варнави. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:12 Понеділок 0 139 Літургія на кожен день, 15 січня, вівторок (зел) Вівторок І звичайного тижня
Подив та радість викликає запитання: Ким є Ісус? Євангеліє показує нам Його як істинного Божого Сина, який забирає силу у диявола і дає можливість розвиватися Божому Царству на землі. Нехай наша зустріч з Ісусом, який приходить під час Євхаристії, мобілізує нас до нового та радіснішого життя.