Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Духовний вікенд для подружжів на Закарпатті
14:16 Четвер 0 296
31-01-2019, 14:16

Духовний вікенд для подружжів на Закарпатті

18–20 січня 2019 року в селі Синяк Мукачівського району відбулися реколекції для подружжів. У духовних відновах взяли участь 22 сімейні пари з Мукачева, Ужгорода та сусідніх сіл.

Про це повідомляє Мукачівська дієцезія.

Ці вихідні були поєднанням молитви, науки і відпочинку.

Вечір п’ятниці був присвячений адорації Хреста. Після робочого тижня, різних перешкод, із якими майже кожна сім’я зіткнулася перед поїздкою на реколекції, нарешті з’явилася можливість побути біля Ісуса Христа, довірити Йому те, що на серці, поговорити з Ним у тиші, розказати Йому про все, від успіхів до падінь, подякувати. Також учасники реколекцій змогли приступити до сповіді.

Субота розпочалася з «фітнесу для мозку й душі» – медитації «Lectio Divina» над уривком зі Святого Письма (Мк 2, 13-17). Далі відбулася конференція – ще один спосіб почути Ісуса; ішлося в ній про гармонію між чоловіком і дружиною, які є зовсім різними, а водночас одним цілим. Завжди в центрі подружжя має бути Бог, без Нього складно втілювати основні завдання шлюбу: нести радість, щастя, прагнути до блага подругів, бути відкритими на нове життя, долати труднощі й виклики цього світу.

Після обіду подружні пари на чолі з душпастирями поринули у світ дитинства: малювали «ангеликів» на снігу, грали у сніжки, по-дитячому раділи. А потім, перевдягнувшись у сухе вбрання, розпочали другу конференцію: про залежності та співзалежності, які часто руйнують наші сім’ї, травмують дітей. Говорили, як боротись і як уникнути таких проблем. Пізніше у групах обговорювали різні сімейні ситуації і так захопилися обміном досвідом, думками, що згідні були пожертвувати перервою на каву.

Сім’ї зі спільноти «Живого розарію» провели молитву розарію з роздумами про подружжя. Після цього була Служба Божа, яку глибоко переживали всі присутні. А далі – вечір талантів. Ото був справжній вибух емоцій! Після насиченого враженнями суботнього дня настала умиротворена адорація Пресвятих Дарів. Музичний супровід, пісні, свічки, а головне – Ісус… Кожна сім’я мала можливість створити символічне коло, яке замикав через руки священика сам Ісус Христос.

Неділя: урочиста Служба Божа, подяка Богу за реколекції й добрі плоди для кожної родини, похід до Хреста, молитва – і знову «привіт дитинству», коли сорок «дорослих дітей» бавилося на снігу. На закінчення учасники поділилися враженнями про ці два дні перебування на реколекціях.

Усією великою реколекційною родиною хочемо подякувати організаторам: отцеві Євгену Фізеру – вікарію парафії святого Мартина в Мукачеві – й отцю Валентину Токареві OFM. Велике спасибі також отцю Томашу Козі SDS зі Сваляви, який приїхав сповідати, і всім, хто брав безпосередню участь у підготовці реколекцій. Нехай Господь вас благословить і винагородить вашу працю.

До наступних, дасть Бог, травневих реколекції для подружніх пар!

Наталія Тукекова-Бочкор, 
парафія Пресвятої Трійці, м. Ужгород

Коротка історія

У травні мине два роки від перших реколецій, які відбулися 19–21 травня 2017 року в селі Синяк. Досі було проведено сім вікендових реколекцій (шість у реколекційному будинку села Синяк і одні в місті Виноградів при монастирі францисканців), а також два дні зосередження для подружніх пар у Мукачеві при парафії святого Мартина та в Ужгороді при парафії Пресвятої Трійці.

9 лютого 2019 року відбудеться день зосередження для сімей парафії святого Йоана Непомукського в Рахові. Наступні реколекції для подружніх пар заплановані на травень цього року. Детальна інформація – за телефоном +38 (099) 750 52 25 (отець Євген Фізер).

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:13 Вівторок 0 124 У Залужжі на Тернопільщині волонтери відновлюють костел Святої Розалії Волонтери благодійної організації «Благодійний фонд «Пам’ять і любов» розпочали відновлювати римо-католицький костел Святої Розалії, що у селі Залужжя Збаразького району.