Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Тиврові відбувся день зосередження для молоді
12:51 Середа 0 362
14-02-2018, 12:51

У Тиврові відбувся день зосередження для молоді

З 9 до 11 лютого в селищі Тиврів Вінницької області тривав день зосередження, натхненням для теми якого – «Любити, як Бог» – став день святого Валентина, який навіть секулярна культура гучно відзначає 14 лютого. Метою його було показати молоді, що промовити «Кохаю тебе» доволі просто, але значно складніше бути свідомими й відповідальними за ці слова, вчинки й емоції, з ними по'язані.
Спершу учасники переглянули документальний фільм «Любов із наукової точки зору». Це допомогло зрозуміти, що таке «рожеві окуляри» та що це зовсім не жарт. Людина – істота, в якій поєднані тілесне, духовне і психічне, – дуже залежить від того, як її організм реагує на зовнішні стимули. Лікарі доводять, що не ми, а наші організми вирішують, хто нам подобається і чому. Смішно? Але так ми сформовані. Розум, культура, духовність, зрілість, відповідальність допомагають нам переживати почуття любові не тільки як дію інстинкту, а як вибір на все життя – подружню єдність.

Цілу суботу учасники мали час слухати, ставити запитання, брати участь у праці в групах, індивідуально поспілкуватися з психологом пані Ілоною. Розповісти комусь про свої проблеми непросто – але як їх розв'язати самому? Варто довіряти комусь, хто має досвід і не буде маніпулювати, а вислухає і дасть якусь пораду.

У зустрічі брала участь молода сім'я – Світлана і Славко (12 років подружнього життя, 2 дітей). Молоді дуже сподобалося їхнє свідчення і можливість запитати про переживання любові у подружжі.

Короткі свідчення учасників:

Вікторія (21 рік): «Це був чудовий час для молоді. Отцю Рафалові, Віталію, братові Яну і всім іншим організаторам низький уклін за працю. За цей час я змогла отримати відповіді на складні запитання, поглибити знання про любов. Як девіз для себе я виділила таку цитату з Біблії: "Тепер же зостаються: віра, надія, любов – цих троє; але найбільша з них – любов" (1 Кор 13, 13). 
Одним із елементів зустрічі було ділення своїм досвідом любові. Дякую за чудову і теплу атмосферу, за проповіді, за кожного з нас. Вдячна кухарям, які смачно для нас готували. Цей час я провела з користю і можу поділитися досвідом з іншими. Нехай Господь Бог усіх благословить, а Матінка Божа опікується нами
».

Катя (25 років): «Складно описати словами, яка важлива для мене була ця зустріч. Актуальна тема, конференції, проповідь, свідчення сімейної пари, ділення, відеоролики, обговорення й іще багато цікавого. Усе це ще крутиться в голові і переосмислюється. Але я точно знаю, що Бог є Любов. Любов – це найбільший дар для нас. Дякую».

Яна (22 роки): «Обставини складалися так, що я ніби не мала змоги потрапити на цю зустріч. Але Господь точно знає, що для нас краще, тому все-таки мені вдалося приїхати. Найбільшим здивуванням для мене було те, що все починається з любові до себе. Ісус Христос сказав: "Люби ближнього свого, як самого себе", – тож як можна щиро полюбити іншого, якщо в тебе немає любові до себе?
Сюрпризом цих реколекцій став приїзд психолога. Була можливість почути історії кохання інших людей і свідчення сімейної пари. Дякую отцям за таку зустріч
».

Саша (24 роки): «Ця зустріч була присвячена тому, що кожна особа так чи інакше досвідчує в житті – стосункам між хлопцем і дівчиною, чоловіком і жінкою. Навіть отці та семінаристи зізнавалися, що колись закохувалися. Для мене була пізнавальною зустріч із психологом: я дізнався, з яких етапів складаються стосунки, і про кризи, які часто трапляються. Дуже важливо було усвідомити, що тільки зріла і сформована особистість може вступати у стосунки, щоби вони мали майбутнє. Але це все теорія, хоч і дуже важлива, а зустріч із подружньою парою та їхнє свідчення на практиці показали, що стосунки – це щось, над чим треба працювати щодня. Тема зустрічі була "Любити, як Бог", і я зрозумів, що тут мені є до чого прагнути. Саме тому сподіваюся, що ця зустріч була недаремна».

Під час реколекцій молодь мала можливість поглянути на любов, на стосунки в парі з позиції не лише Церкви, а й науки. Зрозуміти, що стосунки – це праця для двох людей у парі, а справжня любов – це про «віддавати». Говорили про етапи формування стосунків, про кризи, а також про те, що стосунки можуть завершитись і як із цим жити. Надзвичайно важливою була можливість у щирій атмосфері ділитися своїми переживаннями з іншими хлопцями й дівчатами, а також почути розповідь сімейної пари, яка вже пройшла певний шлях і на практиці знає багато з того, про що ішлося. Зустріч була організована так, щоби в учасників була можливість індивідуальних розмов, що мало великий сенс. Адже є переживання, якими неможливо поділитись у групі, а потреба й навіть необхідність розділити їх з кимось нікуди не зникає.

Важливо, що в реколекціях брала участь пані Ілона – психолог, яка враховує у своїй праці духовність, віру, Бога. У разі потреби до неї можна звернутися по консультацію, допомогу: ilona.krv@gmail.com, тел. ‎099 545 3390.

Запрошуємо молодь від 17 років на наступну зустріч, яка передуватиме святові 8 березня, на тему «Гідність і покликання жінки в Божих задумах». Запрошуємо не тільки дівчат, а й хлопців, щоб теж пізнавали ідентичність матері, сестри, подруги чи майбутньої дружини, доньки. Це важливо – бути свідомим різниць у ментальності, потребах, способі сприйняття і переживання світу. Реколекції триватимуть із 2 до 4 березня, початок у п'ятницю о 18:00, завершення в неділю о 12:00. Контакт: ‎0967305624, rafalsomi@gmail.com, отець Рафал.

За темою:
«Покликання — це дар від Бога». Деканальний день молоді у Кам’янці-Подільскому
Любіть одне одного: у Більшівцях відбулася 15-та зустріч молоді
Новий рік із Богом у Тиврові

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 15:18 Неділя 0 60 Храмове свято святого Йоана Павла ІІ в Нижніх Петрівцях У суботу, 20 жовтня 2018 року, у храмі Преображення Господнього та святого Йоана Павла ІІ в Нижніх Петрівцях на Буковині відпустову Месу на честь покровителя парафії очолив настоятель віце-провінції святих Кирила і Мефодія згромадження місіонерів святого Вікентія де Поля отець Ян Тчоп СМ.