Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 січня, п'ятниця
18:08 Четвер 0 766
10-01-2019, 18:08

Літургія на кожен день, 11 січня, п'ятниця

(біл) Будний день періоду Різдва Христового – п’ятниця після Богоявлення
Сьогодні ми почуємо останнє свідоцтво Йоана Хрестителя про Ісуса: Отака й моя радість, що оце сповнилося! Йому треба рости, мені ж маліти. Святий Йоан знайшов свою дорогу – це дорога смирення та служіння. Завдяки цьому він заслужив називатися приятелем Бога. Йоан Хреститель, а також сонми Святих, які обрали саме таку дорогу, можуть стати для нас взірцем та закликом, щоб наше життя стало служінням Богу та ближньому.


АНТИФОН НА ВХІД
Він світить правим в темряві, як світло, * Господь добрий, і милосердний, і справедливий.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, просимо, щоб явлене за проводом зірки Різдво Спасителя світу * постійно відкривалось нашим серцям і в них зростало. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 5, 5-13
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Улюблені! Хто перемагає світ, як не той, хто вірить, що Ісус є Божий Син? Той, хто прийшов водою та кров’ю, – це Ісус Христос. Не самою водою, але водою і кров’ю! І Дух є Тим, хто свідчить, бо Дух – то істина. Тому що тих, які свідчать, є троє: Дух, вода і кров; і ці троє – воєдино. Коли ми приймаємо людське свідчення, то свідчення Боже є більшим. Адже це – свідчення Бога, яким Він засвідчив про свого Сина. Хто вірить у Божого Сина, той має свідчення в собі. Хто не вірить Богові, той зробив Його обманщиком, бо не повірив у свідчення, яким Бог засвідчив про Свого Сина. А свідчення це таке: Бог дав нам вічне життя, і це життя – в Його Сині. Хто має Сина, той має життя; хто не має Божого Сина, той не має життя. Ось це я написав вам, щоб ви знали, що маєте вічне життя, ви, які віруєте в Ім’я Божого Сина. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 147, 12-13. 14-15. 19-20
Єрусалиме, Господа оспівуй!
Хвали Господа, Єрусалиме! *
Сіоне, величай свого Бога!
Адже Він засуви твоїх брам укріпляє, *
всередині тебе синів твоїх благословляє.
Дає мир твоїм границям *
і наповняє тебе достатком пшениці.
Посилає на землю свою мову, – *
швидко лине Його слово!
Слово своє Він Якову сповіщає, – *
Ізраїлеві – свої присуди і свої настанови.
Він не вчинив так з жодним народом, – *
присудів своїх Він не дав їм знати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 4, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус проповідував Євангеліє Царства
та зцілював всяку хворобу в народі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 5, 12-16
† Читання святого Євангелія від Луки.

Сталося так, що коли Ісус був у одному з міст, то ось чоловік, весь у проказі, побачивши Ісуса, впав долілиць і благав Його, кажучи: «Господи, якщо хочеш, Ти можеш мене очистити!» І простягнувши руку, Він доторкнувся до нього й промовив: «Хочу, стань чистим!» І враз проказа зійшла з нього. І велів йому нікому про це не казати. «Але йди», – промовив Він, – «покажися священикові, принеси за своє очищення так, як наказав Мойсей, – для свідчення їм!» Однак слово про Нього розходилося дедалі більше, і сходилися численні натовпи, аби слухати й оздоровитися від своїх недуг. А Він віддалявся у пустинні місця і молився. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Господа Бога про зцілення сучасного світу, зараженого гріховною проказою:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його слова допомогли віруючим відродитися в ревному служінні істині.
2. Молімося за місіонерів, які працюють серед прокажених, щоб Господь Бог дарував їм сили для їхнього нелегкого служіння.
3. Молімося за міжнародну організацію Червоного Хреста, щоб вона могла прийти з допомогою до хворих в найбідніших країнах світу.
4. Молімося за хворих, щоб вони шукали розраду та силу в молитві та святих таїнствах.
5. Молімося за померлих, щоб Господь простив усі їхні земні гріхи і благоволив прийняти до свого Царства у небесах.
6. Молімося за нас, зібраних у цьому храмі, щоб наша праця та життєві труднощі служили вдосконаленню наших душ.

Боже, наш Отче, Ти найкраще знаєш хвороби тіла і душі сучасних людей, прийди нам на допомогу і порятуй від усякого гріха. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого люду, † і вчини, щоб він у небесному таїнстві отримав благодаті, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5 або на Богоявлення Господнє № 6

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Цим виявилась до нас любов Божа, * що Бог свого Єдинородного Сина послав у світ, * щоб ми жили через Нього.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти через участь у Твоєму таїнстві доторкаєшся до нас, † дією його сили в наших серцях вчини так, * щоб, отримуючи Твій дар, ми одночасно ставали готовими його прийняти. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 11:00 Неділя 0 68 Мир, що випливає з хреста. Коментар до Євангелія Сторінка Євангелія, яке читаємо сьогодні, розповідає про учнів, зібраних у вечір Воскресіння Христова: "у той день, у перший день тижня", – наголошує текст. Учні Христа – спустошені подіями останніх днів – переховуються, бо бояться юдеїв. "Двері були замкнені", – уточнює Йоан. Але замкненими залишаються не тільки двері кімнати, але й двері їхнього серця.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.