Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 січня, четвер
18:02 Середа 0 135
9-01-2019, 18:02

Літургія на кожен день, 10 січня, четвер

(біл) Будний день періоду Різдва Христового – четвер після Богоявлення
Тут ми бачимо Ісуса, який розпочинає свою місію. Він це чинить у Назареті, місті, де Його всі знають. Христос приходить у Синагогу, місце, де побожний юдей особливим чином схиляється над Словом Бога, щоб у ньому побачити Божий план спасіння, записаний у минулому. І ось слово стає тілом. Людина, в якій кожна літера, кожна крапка Закону виконується, живе Слово стоїть в місці прославлення Слова. Сьогодні Євангеліє запрошує нас зустріти Христа у Слові.


АНТИФОН НА ВХІД
На початку і споконвіку Богом було Слово * і, воплотившись, стало Спасителем світу.  (Пор. Йн 1, 1)

КОЛЕКТА
Боже, Ти через свого Сина усім народам явив сяйво Твоєї вічності; † вчини, щоб Твій народ пізнав повну славу свого Відкупителя * і помноженням її дійшов до вічної ясності. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 4, 19 – 5, 4
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Улюблені! Ми любимо Бога, бо Він перший полюбив нас. Якщо хто скаже: «Я люблю Бога!» – але ненавидить свого брата, той неправдомовець. Адже хто не любить свого брата, якого бачить, то як може він любити Бога, якого не бачить? І ми маємо від Нього цю заповідь, щоб той, хто любить Бога, любив і свого брата. Кожний, хто вірить, що Ісус – це Христос, той народився від Бога. І кожний, хто любить Бога, який народив, любить і Того, хто народився від Нього. З того дізнаємося, що ми любимо дітей Божих, коли любимо Бога та виконуємо Його заповіді. Бо це любов до Бога – дотримуватися Його заповідей! А Його заповіді не тяжкі. Адже кожний, хто народився від Бога, перемагає світ. А перемога, що перемогла світ, – це наша віра! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 72, 1-2. 14 і 15бв. 17
Вклоняться Богу всі земні народи.
Боже, дай свій суд цареві, – *
і синові царя свою справедливість,
щоб він судив у справедливості народ Твій *
і судом – Твоїх убогих.
Він викупить їхні душі †
від несправедливості і здирства, – *
цінною буде кров їхня перед його обличчям.
І за нього постійно буде линути молитва, *
і весь день сходитиме на нього благословення.
Нехай благословиться його ім’я навіки, *
його ім’я перебуватиме, доки існує сонце.
В ньому будуть благословенні всі земні народи, – *
всі люди назвуть його блаженним.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Лк 4, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господь послав Мене благовістити убогим,
проповідувати визволення полоненим.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 4, 14-22а
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус повернувся в силі Духа до Галілеї. Чутка про Нього розійшлася по всій околиці. І Він навчав у їхніх синагогах, а всі Його прославляли. І прибув Він у Назарет, де був вихований, увійшов за своєю звичкою в день суботній до синагоги та встав, щоби читати. І дали Йому книгу пророка Ісаї. І, розгорнувши книгу, Він знайшов місце, де було написано: «Дух Господній на Мені, тому що Він помазав Мене благовістити убогим, послав Мене проповідувати полоненим визволення, сліпим – прозріння, відпустити пригноблених на волю; звіщати рік Господній сприятливий!» Згорнувши книгу, Він віддав її слузі та й сів, а очі всіх у синагозі були зосереджені на Ньому. І Він почав говорити до них: «Сьогодні сповнилося це Писання у вухах ваших». Й усі засвідчували Йому та дивувались словам благодаті, які виходили з Його уст. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Христа – Месію, якого провіщали пророки і якого Бог Отець послав у світ – щоб Він обдарував нас своїм благословенням і вів нас безпечними шляхами:
1. Христе, Сину Божий, Ти став людиною з волі Отця, вчини, щоб Церква згідно з Твоєю волею була для всіх людей таїнством примирення з Богом.
2. Христе, Сину Діви Марії, укріпи своєю благодаттю Святішого Отця і вчини, щоб він відкрив для Тебе серця сучасних людей.
3. Христе, Царе миру, даруй сучасному світові свій мир і благословення.
4. Христе, посланий Отцем до дітей цієї землі, укріпи родини та подружжя у вірності, любові та взаємному служінні.
5. Христе, Сину Бога живого, обдаруй всіх померлих вірних вічним щастям на небесах.
6. Господи і наш Боже, підтримуй нас своєю милістю, щоб ми були для усіх людей живим образом Твого Євангелія.

Нехай нас кожної хвилини береже Твоя милість, Боже, щоб ми ніколи не відреклися від Тебе і вірно прямували Твоїми стежками. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Прийми, Господи, наші приношення, завдяки яким звершується преславний обмін дарами, † щоб ми, приносячи Тобі  те, що Ти нам дарував, * удостоїлися отримати Тебе самого. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5 або на Богоявлення Господнє № 6

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Бог так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, * щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, * а жив життям вічним.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † вчини, щоб сила святих тайн * безустанно підтримувала наше життя. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:22 Понеділок 0 74 Літургія на кожен день, 22 січня, вівторок (зел) Ві­в­то­рок ІІ зви­чай­но­го ти­ж­ня
Завужена ме­н­та­ль­ність мо­же зни­щи­ти те, що са­мо по со­бі є до­б­ре і свя­те. При­пис про су­бо­тній від­по­чи­нок мав до­по­ма­га­ти лю­дям увійти в ра­дість від­по­чи­н­ку са­мо­го Бо­га. Сприй­ня­тий як ціль сам у со­бі, при­пис став зна­ря­д­дям по­не­во­лен­ня і при­чи­ною вза­є­м­но­го осу­джен­ня од­них лю­дей ін­ши­ми. Го­ло­дна лю­ди­на не мо­же впо­в­ні ра­ді­ти і від­по­чи­ва­ти, то­му, всу­пе­реч умо­в­но­с­тям, те, що ро­би­ли уч­ні Ісу­са, як­най­бі­ль­ше від­по­ві­да­ло ду­ху су­бо­ти. Бе­ре­жі­мо на­ше се­р­це від дрі­б’я­з­ко­во­сті й ні­ко­ли не ви­ко­ри­с­то­вуй­мо ре­лі­гій­них при­пи­сів як зна­ря­д­дя бо­ро­ть­би з ін­ши­ми лю­дь­ми.
Або (черв) довільний спомин св. ВІКЕНТІЯ, диякона і мученика
Св. Вікентій, диякон із Сарагоси в Іспанії, загинув мученицькою смертю у Валенсії 22 січня 304 року під час переслідувань за імператора Діоклетіана. Його культ поширився у Церкві дуже швидко разом з культом св. Стефана та св. Лаврентія.
Спільні Меси: про одного мученика (стор. 117)


Літургійний зошит 18:14 Четвер 0 119 Літургія на кожен день, 18 січня, п'ятниця (зел) П’ятниця І звичайного тижня
Перед народженням Ісуса основною проблемою всього людства було те, як перепросити Бога за вчинені гріхи. Хто може відпускати гріхи?  Надії всіх праведних збулися. Ісус з міццю та милосердям заявляє усім, що Він має владу визволити людину від гріха. Господь Ісус не тільки про це говорить, але впроваджує Божі слова в дію – Він прощає гріхи.
Початок Тижня молитов про єдність християн
(Можна відправити Месу про єдність християн, стор. 119)