Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 січня, середа
18:17 Вівторок 0 142
8-01-2019, 18:17

Літургія на кожен день, 9 січня, середа

(біл) Будній день періоду Різдва Христового – середа після Богоявлення
Ісус знав, наскільки важливим елементом формування учнів є будування довіри. Апостоли після чуда розмноження хліба відчувають себе з Ісусом безпечно. Що ж може їм загрожувати? Але в певному моменті їм бракує Ісуса і стає все страшніше. Настільки, що навіть Ісуса, який ішов по воді, вони прийняли за духа. В останню хвилину вони чують спасенне: Не бійтеся. Заспокоєні, як пише євангеліст, вони нічого не зрозуміли. Так само як багато з нас у подібних ситуаціях.


АНТИФОН НА ВХІД
Народ, що в пітьмі  ходить, узрів світло велике; * над тими, що живуть у смертній тіні, світло засяяло.

КОЛЕКТА
Боже, просвітителю усіх народів, дай Твоєму людові радіти вічним миром † і пролий у наші серця ясне світло, * яким Ти осяяв душі наших батьків. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 4, 11-18
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Улюблені, коли Бог нас так полюбив, то й ми повинні любити одне одного! Бога ніхто ніколи не бачив. Коли любимо одне одного, то в нас перебуває Бог, і Його любов у нас – досконала. Що ми перебуваємо в Ньому, а Він у нас, дізнаємося з того, що Він нам дав від свого Духа. І ми побачили й свідчимо, що Отець послав Сина Спасителем світу. Якщо хто визнає, що Ісус є Божий Син, то в ньому перебуває Бог, а він – у Богові. І ми пізнали й повірили в любов, яку Бог має в нас. Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Богові, а Бог перебуває в ньому. Таким чином, любов стала в нас досконалою, щоб ми мали сміливість у день суду, бо як Він, так і ми є в цьому світі. У любові немає страху, але досконала любов проганяє страх, оскільки страх передбачає покарання; хто ж боїться, той недосконалий у любові. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 72, 1-2. 10-11. 12-13
Вклоняться Богу всі земні народи.
Боже, дай свій суд цареві, – *
і синові царя свою справедливість,
щоб він судив у справедливості народ Твій *
і судом – Твоїх убогих.
Принесуть дари царі островів і Тарсу, – *
наблизяться з дарами царі Шеви і Сави.
Йому всі царі поклоняться, *
йому служитимуть усі народи.
Бо він визволить знедоленого, що голосить, – *
убогого, в якого помічника немає.
Він змилосердиться над бідним і вбогим, *
і спасе душі нужденних.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 1 Тим 3, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слава Тобі Христе, проповідуваний між народами;
слава Тобі, Христе, в Тебе повірили у світі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 6, 45-52
† Читання святого Євангелія від Марка.

Після того, як п’ять тисяч чоловіків наситилися, Ісус змусив своїх учнів негайно сісти в човен і раніше за Нього пливти на той бік, до Витсаїди, а Він тим часом відпустить людей. І, відпустивши їх, Він пішов на гору помолитися. А як настав вечір, човен був серед моря, а Він самодин на суходолі. Побачивши їх, як мордувалися веслуванням, – бо вітер дув супроти них, – близько четвертої сторожі ночі Він підійшов до них, ідучи по морю, і хотів їх минути. Вони ж, побачивши Його, як Він іде по морю, подумали, що то привид, і закричали, бо всі Його побачили і жахнулися. І тут же Він заговорив з ними, і сказав їм: «Відваги, це Я є, не бійтеся!» Він увійшов до них у човен – і вітер ущух. І вони були у собі дуже сильно здивовані. Адже вони не зрозуміли чуда з хлібами, бо їхнє серце було закам’янілим. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Часто праця сучасних місіонерів буває дуже важкою, тому просімо Господа Бога, щоб Він дарував їм силу духа і здоров’я тіла:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб йому не бракувало сил і здоров’я працювати для блага Христової пастви.
2. Молімося за місіонерів, які працюють в країнах, де тривають війни і заворушення, щоб їм можна було нести усім людям любов і Христовий мир.
3. Молімося за працюючих для блага хворих та нужденних, щоб вони, не зважаючи на труднощі, в усьому покладались на Господа.
4. Молімося за священиків, ченців та катехетів, які працюють у місійних країнах, щоби Бог дарував їм здоров’я та посилав помічників у їхній нелегкій праці.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб Господь дарував їм вічне щастя у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди вірно служили Господу Богу і чинили добро ближньому.

Наш найкращий Отче, Ти укріпив зляканих апостолів, будь і для сучасної Церкви джерелом відваги й мужності, надійним захистом від підступності сатани і силою в немочі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, джерело істинної побожності та миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно вшанували Твою велич * і через участь у святій тайні ми досягли між собою щирої єдності сердець. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5 або на Богоявлення Господнє № 6

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Життя об’явилось, і ми бачили й свідчимо, й звістуємо вам життя вічне, * що в Отця перебувало й нам явилося.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Нехай Твій народ, Господи, оточений Твоєю опікою, зазнає нині та в майбутньому допомоги Твоєї милості, † щоб, черпаючи сили з проминаючих благ, * він з більшим упованням прямував до благ вічних. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:22 Понеділок 0 74 Літургія на кожен день, 22 січня, вівторок (зел) Ві­в­то­рок ІІ зви­чай­но­го ти­ж­ня
Завужена ме­н­та­ль­ність мо­же зни­щи­ти те, що са­мо по со­бі є до­б­ре і свя­те. При­пис про су­бо­тній від­по­чи­нок мав до­по­ма­га­ти лю­дям увійти в ра­дість від­по­чи­н­ку са­мо­го Бо­га. Сприй­ня­тий як ціль сам у со­бі, при­пис став зна­ря­д­дям по­не­во­лен­ня і при­чи­ною вза­є­м­но­го осу­джен­ня од­них лю­дей ін­ши­ми. Го­ло­дна лю­ди­на не мо­же впо­в­ні ра­ді­ти і від­по­чи­ва­ти, то­му, всу­пе­реч умо­в­но­с­тям, те, що ро­би­ли уч­ні Ісу­са, як­най­бі­ль­ше від­по­ві­да­ло ду­ху су­бо­ти. Бе­ре­жі­мо на­ше се­р­це від дрі­б’я­з­ко­во­сті й ні­ко­ли не ви­ко­ри­с­то­вуй­мо ре­лі­гій­них при­пи­сів як зна­ря­д­дя бо­ро­ть­би з ін­ши­ми лю­дь­ми.
Або (черв) довільний спомин св. ВІКЕНТІЯ, диякона і мученика
Св. Вікентій, диякон із Сарагоси в Іспанії, загинув мученицькою смертю у Валенсії 22 січня 304 року під час переслідувань за імператора Діоклетіана. Його культ поширився у Церкві дуже швидко разом з культом св. Стефана та св. Лаврентія.
Спільні Меси: про одного мученика (стор. 117)


Літургійний зошит 18:14 Четвер 0 119 Літургія на кожен день, 18 січня, п'ятниця (зел) П’ятниця І звичайного тижня
Перед народженням Ісуса основною проблемою всього людства було те, як перепросити Бога за вчинені гріхи. Хто може відпускати гріхи?  Надії всіх праведних збулися. Ісус з міццю та милосердям заявляє усім, що Він має владу визволити людину від гріха. Господь Ісус не тільки про це говорить, але впроваджує Божі слова в дію – Він прощає гріхи.
Початок Тижня молитов про єдність християн
(Можна відправити Месу про єдність християн, стор. 119)