Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 8 вересня, п`ятниця
19:56 Четвер 0 692
7-09-2017, 19:56

Літургійні читання на 8 вересня, п`ятниця

Свято НАРОДЖЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл)


ПЕРШЕ ЧИТАННЯ   Міх 5,1-4а
Читання з Книги пророка Міхея
Так говорить Господь: «Ти ж, Вифлеєме-Ефрато, занадто малий, щоб бути між тисячами Юди. З тебе вийде Мені той, хто має бути володарем в Ізраїлі; його походження із давніх-давен, з днів спо­конвічних. Тому він лишить їх до часу, коли породить та, яка має родити; і тоді решта їхніх братів повернеться до синів Ізраїля.
І він стоятиме й пастиме у Господній силі та величі Імені Господа, Бога свого. Вони житимуть безпечно, бо він тоді буде великим аж до кінців землі. Він же буде миром». Слово Боже.
Або: Рим 8,28-30
Читання з Послання святого Павла Апостола до римлян
Брати! Знаємо, що тим, які люблять Бога, котрі покликані за Його передбаченням, все сприяє до добра. Адже кого Він напе­ред пізнав, тих і визначив наперед, щоби були вони подібні до об­разу Його Сина, аби бути Йому первістком серед багатьох братів, а кого наперед визначив, тих і покликав, кого ж покликав, тих і оправдав, а кого оправдав, тих і прославив. Слово Боже.

ПСАЛОМ РЕСПОНСОРІЙНИЙ  Пс
13, 6
Душа радіє в Господі моєму.
Я покладаю надію на Твоє милосердя, *
моє серце радітиме Твоїм спасінням.
Заспіваю Господу, *
який вчинив мені добро.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Щаслива ти, свята Діво Маріє, і всякої хвали достойна,
бо з Тебе зійшло сонце праведності - Христос, Бог наш.

ЄВАНГЕЛІЄ   1, 1-16. 18-23, або коротше: Mт 1, 18-23
Читання святого Євангелія від Матея
Книга родоводу Ісуса Христа, сина Давидового, сина Авраамового. Авраам породив Ісаака. Ісаак породив Якова. Яків породив Юду та братів його. Юда породив Фареса і Зару від Тамари. Фарес породив Есрома. Есром породив Арама. Арам породив Амінадава. Амінадав породив Наассона. Наассон породив Салмона. Салмон породив Во-оза від Рахави. Вооз породив Овида від Рути. Овид породив Єссея. Єссей породив царя Давида. А Давид породив Соломона від дружи­ни Урія. Соломон породив Ровоама. Ровоам породив Авію. Авія по­родив Асафа. Асаф породив Йосафата. Йосафат породив Йорама. Йорам породив Озію. Озія породив Йоатама. Йоатам породив Ахаза. Ахаз породив Єзекію. Єзекія породив Манасію. Манасія по­родив Амоса. Амос породив Йосію. Йосія породив Єхонію та його братів під час вавилонського переселення. А після вавилонського пе­реселення Єхонія породив Салатиїла. Салатиїл породив Зоровавеля. Зоровавель породив Авіюда. Авіюд породив Еліякима. Еліяким по­родив Азора. Азор породив Садока. Садок породив Ахима. Ахим породив Еліюда. Еліюд породив Елеазара. Елеазар породив Матга-на. Маттан породив Якова. Яків породив Йосифа, чоловіка Марії, від якої народився Ісус, названий Христом.
Початок коротшого фрагменту
Народження Ісуса Христа відбулося так. Коли Його Мати Марія була заручена з Йосифом, перш ніж вони зійшлися, виявилося, що вона мала в лоні від Духа Святого. А Йосиф, її чоловік, будучи пра­ведним і не бажаючи її ославити, вирішив таємно відпустити її. Щойно він про це подумав, як ось Господній ангел з'явився йому уві сні, кажучи: «Йосифе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зачате в ній є від Духа Святого. Вона ж народить Сина, і даси Йому ім'я Ісус, бо Він спасе свій народ від його гріхів». Це ж усе сталося, щоби збулося Господнє слово, сказане через пророка: «Ось, діва матиме в лоні та народить сина, і дадуть Йому ім'я - Еммануїл», що означає: «З нами Бог». Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий