Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Богородиця з гори Кармель веде нас до Божої Гори
10:22 Вівторок 0 752
17-07-2018, 10:22

Папа: Богородиця з гори Кармель веде нас до Божої Гори

У літургійний спомин Діви Марії з гори Кармель Папа побажав, аби Пресвята Богородиця супроводжувала вірних на дорозі до Бога.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Нехай же Пречиста Діва Марія, Мати й Цариця Кармелю, супроводжує ваші кроки у щоденному прямуванні до Божої Гори», – таке побажання Папа Франциск поширив через Твіттер у понеділок, 16 липня 2018 року, у день літургійного спомину Діви Марії з гори Кармель.

Цей унікальний марійний культ сягає корінням дев’яти століть до народження Богородиці. Перебуваючи на горі Кармель, старозавітний пророк Ілля бачив видіння: хмарину, яка піднеслася в небо, принісши довгоочікуваний дощ після тривалої нищівної посухи. У цьому вбачають провіщення про Богородицю та про народження Божого Сина. Уже в першому столітті пустельники, які оселялися на цій горі, позначеній Божою присутністю, спорудили тут каплицю на честь Діви Марії.

У ХІІ столітті на цьому місці був заснований Орден Кармелітів, який у католицькому світі став важливою школою молитви й духовності, подарувавши Церкві таких видатних святих і містиків, як Тереза Авільська, Йоан від Хреста чи Тереза від Дитятка Ісуса.

Одна з побожних кармелітських практик, що дуже поширилася серед вірних, – це носіння скапулярію. За переданням, 16 липня 1251 року тодішній генеральний настоятель ордену Симон Шток отримав видіння Діви Марії, Яка дала йому коричневий плащ-скапулярій, запевняючи Своє особливе покровительство над орденом. Вона обіцяла особливе покровительство тим, хто носитиме цей елемент одягу.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:19 Понеділок 0 55 Папа: Кожен повинен робити свій внесок у подолання голоду в світі Для подолання проблеми голоду не вистачить зусиль лише з боку міжнародних організацій. Кожен повинен усвідомити неприпустимість культури відходів і боротися з нею. Про це Глава Католицької Церкви пише в посланні до Всесвітньої Продовольчої Програми ООН.