Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа привітав учасників святкувань 300-річчя коронації Ченстоховської Богородиці
13:57 Субота 0 1 312
26-08-2017, 13:57

Папа привітав учасників святкувань 300-річчя коронації Ченстоховської Богородиці

Чудотворна ікона показує нам, що Богородиця не є далекою Королевою, але Матір’ю, що обіймає Своїх дітей. Про це роздумує Папа Франциск у своєму посланні учасникам ювілейних святкувань на Ясній Горі в Ченстохові в Польщі.
У суботу, 26 серпня 2017 р., в день літургійного вшанування Ченстоховської Богородиці, Небесної Покровительки Польщі, в Марійському національному санктуарії за участю єпископату та найвищих представників влади відбулися урочисті святкування, приурочені 300-річчю коронації чудотворного образу.
У своєму посланні Святіший Отець посилається на те, що Ясну Гору називають «серцем Польщі». Якщо це так, зауважив він, то це означає, що вона має «материнське серце», тобто, її «серцебиття відбувається разом з Божою Матір’ю». Єпископ Риму також згадує про те, як минулого року відслужив у цьому санктуарії подячну Святу Месу з нагоди 1050-річчя Хрищення Польщі.
«Ще одна благодатна нагода зібрала вас сьогодні так численно: триста років тому Папа коронував папськими коронами ікону Богородиці з Ясної Гори, Вашої Королеви. Це велика честь мати Матір’ю Королеву, Яка є також Царицею Ангелів і Святих, Яка царює у славі в небі. Але джерелом ще більшої радості є знати, що маєте Королевою Матір, любити як Матір Ту, Яку ви називаєте Владичицею. Чудотворний образ, у дійсності, показує нам, що Марія не є далекою Королевою, що сидить на троні, але Матір’ю, Яка обіймає Сина, а разом з Ним – усіх нас, Її дітей. Вона – справжня Мати, з шрамом на обличчі, Мати, яка страждає, бо насправді бере до Свого серця проблеми нашого життя. Це близька Мати, Яка ніколи не втрачає нас з поля зору, ніжна Мати, Яка веде нас за руку в щоденній мандрівці», – пише Папа, побажавши учасниками ювілейних святкувань:
«Нехай же це стане слушною нагодою відчути, що ніхто з нас не є сиротою, у цьому світі сирітства ніхто з нас не є сиротою, бо біля кожного перебуває Мати, неперевершена Цариця лагідності. Вона нас знає та супроводжує у Своєму типово материнському стилі: лагідному й, водночас, відважному, ніколи не надокучливому, але завжди витривалому в доброму, терпеливому перед обличчям зла й активному у поширюванні згоди».
Джерело: Радіо Ватикану
Social Like
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.