Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 3 липня, вівторок
18:31 Понеділок 0 346
2-07-2018, 18:31

Літургія на кожен день, 3 липня, вівторок

СВ. ТОМИ, АПОСТОЛА (черв) Свято
Так виглядає, що Тома був запеклим реалістом, котрий не вірив навіть свідкам. А ким є ти? Томою? Отже відваги. Господь знайде тебе і лусне Твоя шкаралупа невірства. Дуже ймовірно, що це станеться через дотик знаків страждання, яке неможливо уявити, та котре було переможене Воскреслим.


АНТИФОН НА ВХІД
Ти єси Бог мій, дякуватиму Тобі , * Ти єси Бог мій, Тебе возноситиму; * дякуватиму Тобі , бо Ти став моїм спасінням. (Пор. Пс 118(117), 28. 21)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, ми з радістю відзначаємо свято апостола Томи; † зберігай за його заступництвом нашу ві ру, * щоб ми, як і він, визнали Ісуса Христа, Твого Сина, нашим Господом і мали життя в Його Ім’я. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Еф 2, 19-22
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Ви більше не чужі й не захожі, а співгромадяни святих і домашні для Бога, збудовані на фундаменті Апостолів і пророків, де наріжним каменем є сам Ісус Христос; на Ньому вся будівля, досконало збудована, зростає у святий храм у Господі, в якому й ви разом будуєтеся в Божу оселю у Духові.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 117, 1-2
Усьому світу несіть Слово Боже.
Хваліть Господа, всі народи! *
Прославте Його, всі люди,
бо утвердилося над нами Його милосердя, *
і Господня правда перебуває навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 20, 29
Алілуя, алілуя, алілуя.
Тому що ти побачив Мене, Томо, ти повірив,
блаженні ті, які не бачили, а повірили!

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 20, 24-29

† Читання святого Євангелія від Йоана.
Тома, один із Дванадцятьох, званий Близнюком, не був з ними, коли прийшов Ісус. Тож інші учні розповідали йому: «Ми бачили Господа!» Та він сказав їм: «Поки не побачу на Його руках ран від цвяхів і не вкладу мого пальця в рани від цвяхів, не вкладу своєї руки в Його бік, – не повірю!» Через вісім днів знову були всередині будинку Його учні, й Тома з ними. Прийшов Ісус крізь замкнені двері та став посередині й сказав: «Мир вам!» Потім каже Томі: «Поклади сюди свій палець, поглянь на Мої руки, простягни свою руку і доторкнися до Мого боку, – і не будь невіруючий, але віруючий!» У відповідь Тома сказав Йому: «Господь мій і Бог мій!» Каже йому Ісус: «Тому що ти побачив Мене, ти повірив? Блаженні ті, які не бачили, а повірили!»  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Відзначаючи день святого апостола Томи, попросімо сьогодні в Господа благодатей, потрібних святій Церкві та нам особисто:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона вірно зберігала скарб віри, який було даровано Апостолам, і ділилася ним з усіма людьми.
2. Молімося за нашого єпископа, щоб він був ревним апостолом Божого Слова для своїх священиків та всієї дієцезії.
3. Молімося за народи Індії, серед яких трудився апостол Тома, щоб вони відкрили серця перед Христом і Його Євангелієм.
4. Молімося за тих, хто має слабку віру, щоб завдяки Христовій благодаті вони духовно укріпилися.
5. Молімося за померлих, щоб Господь, який воскресив у славі свого Сина, воскресив і їх для вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми не зневірилися у час випробувань і мужньо сповідували свою віру за будь-яких обставин життя.

Визнаючи разом зі святим Томою Твою, Ісусе Христе, божественну і людську природу, смиренно просимо Тебе: будь милостивий до нас, слабких у вірі, і допоможи увірувати в Тебе всім серцем. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, приносимо Тобі  належні дари нашого служіння, і смиренно благаємо, † щоб Ти зберіг в нас Твої дари, які, вшановуючи день сповідування віри святим апостолом Томою, * жертвуємо Твоїй величі. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих апостолів № 32

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Простягни твою руку і пізнай сліди цвяхів: * та не будь невіруючим, – а ві руючим! (Пор. Йн 20, 27)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Боже, у цьому Таїнстві ми воістину прийняли Тіло Твого Єдинородного Сина, † вчини, просимо , щоб ми, разом із апостолом Томою сповідуючи Його Господом і Богом нашим, * визнавали Його також вчинками і всім своїм життям. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:41 Вівторок 0 125 Літургія на кожен день, 20 лютого, середа (зел) Середа VI звичайного тижня
Оздоровлення є процесом. Сліпий із сьогоднішнього Євангелія спочатку мусить дозволити вести себе Ісусові за руку, нібито навчаючись довірі та залежності. Потім він дозволяє доторкнутися, так, щоби Ісус промив йому своєю слиною очі – а це вже є жестом близькості. Цим жестом Ісус “створює” сліпого мов би віднова, розкриває його очі на світло, видобуваючи його із пітьми. Господь вчить його бачити, розрізнювати форми, щоб він міг розпізнавати їх все більш виразніше та правдиво. Це є Ісусовою “школою бачення”, в якій Він вчить нас сприймати дійсність так, як Він її бачить – по Божому.