Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Новий статут Дикастерії у справах мирян, сім’ї і захисту життя
12:30 Середа 0 216
9-05-2018, 12:30

Новий статут Дикастерії у справах мирян, сім’ї і захисту життя

У вівторок, 8 травня 2018 року, у Ватикані оприлюднено новий статут Дикастерії у справах мирян, сім’ї та захисту життя – відомства Римської Курії, що від 1 вересня 2016 року поглинуло Папські Ради у справах мирян і у справах сім’ї. Із цим відомством також пов’язані Папська академія «За життя» та Папський богословський інститут подружжя та сім’ї імені Йоана Павла ІІ.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Структурні зміни

Головна зміна, завпроваджена новим статутом: Дикастерія вже не розділена на три відділи, хоч і збільшуються її завдання. Зменшується також із трьох до двох кількість заступників секретаря. Крім того, завдяки «принципам колегіальності, синодальності та субсидіарності», відомство підтримуватиме стосунки з єпископськими конференціями, місцевими Церквами та іншими церковними організаціями, «сприяючи обміну між ними та пропонуючи свою співпрацю, аби підтримати відповідні цінності та ініціативи».

Сприяння мирянам, зокрема, молоді, у Церкві та світі

Статут вказує на те, що завдання Дикастерії – «сприяти покликанню й місії вірних мирян у Церкві й у світі» та пробуджувати у вірян «усвідомлення відповідальності через Хрещення за життя та місію Церкви, відповідно до різних харизм, отриманих для спільного зростання, з особливою увагою на особливу місію мирян надихати та вдосконалювати порядок дочасної дійсності».

Новий статут також окремо говорить про увагу до молодих людей і «підтримку їхнього прагнення бути протагоністами серед викликів сучасного світу». Промовистим моментом здійснення цього аспекту діяльності стало приготування та проведення Всесвітніх днів молоді.

Стосунки між чоловіком та жінкою і супровід сімей

Документ зазначає, що Дикастерія намагатиметься поглиблювати «роздуми над стосунками між чоловіком та жінкою у взаємності, взаємодоповнюваності й однаковій гідності».

Згадане відомство «розвиває душпастирську турботу про сім’ю, захищає її гідність та блага, що ґрунтуються на подружжі». Серед заходів у цій сфері – організація міжнародних конгресів та подій, зокрема, Всесвітньої зустрічі сімей. Із посиланням на 8-й розділ Апостольського повчання «Amoris laetitia», статут наголошує на пастирській турботі Церкви щодо ситуацій, названих «невпорядкованими».

Захист життя, від зачаття до природної смерті, та нові ідеології

Новий документ визначає, що Дикастерія «підтримує та координує ініціативи на користь відповідальної прокреації, як також на захист життя від зачаття аж до його природного завершення, пам’ятаючи про потреби людської особи на різних етапах розвитку». Вона також підтримуватиме «організації та асоціації, які допомагають жінкам і сім’ям прийняти та оберігати дар життя, особливо у випадках важких вагітностей, запобігаючи абортам» і підтримувати ініціативи, «спрямовані на те, щоби допомагати жінкам, які зробили аборт».

Статут також визначає, що «на основі католицького морального вчення та вчення Церкви», відомство досліджуватиме й сприятиме формуванню у сфері «проблем біомедицини та права, що стосуються людського життя» та щодо ідеологій, які стосуються «самого людського життя та статі людини».

Новий статут вступає в дію від 13 травня 2018 року на випробувальний термін.

За темою:
Очільниця відділу захисту життя ватиканської дикастерії – про роль жінки в Церкві
Пастирський лист єпископа Станіслава Широкорадюка щодо захисту моральних цінностей і викликів сьогодення
Папа і Трибунал Римської Роти: промова 2018 року

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.