Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Грошова допомога, паливо, обігрівачі, теплий одяг та ковдри. Акція «Папа для України» другий рік поспіль допомагає пережити зиму на Донбасі
09:18 Середа 0 1 315
31-01-2018, 09:18

Грошова допомога, паливо, обігрівачі, теплий одяг та ковдри. Акція «Папа для України» другий рік поспіль допомагає пережити зиму на Донбасі

Ватиканська акція «Папа для України», яка вже другу зиму працює на Донбасі, фінансує новий проект Норвезької ради у справах біженців (NRC), спрямований на допомогу з зимівлею для шістнадцяти з половиною тисяч жителів Луганської області.
Про це повідомляє сайт Акції "Папа для України".

Серед країн «рекордсменів» за кількістю внутрішніх переселенців Україна єдина, де взимку температурні показники можуть сягати до -20°С. Опалення це величезна проблема для багатьох мешканців прифронтових районів, і Луганська область не виняток. Майже всі населені пункти, які покриває проект, це колишні шахтарські селища, де більшість родин раніше отримували вугілля безплатно. Із початком збройного конфлікту та через проблеми з вугледобуванням мешканці таких сіл залишилися напризволяще. Добре, що на допомогу щороку приходять міжнародні гуманітарні організації.

«Така солідна підтримка від акції «Папа для України» забезпечить основні потреби малозахищеного населення нашого регіону. Ми впевнені, що ця допомога захистить людей від небезпечних способів добування палива, як, наприклад, пошук його в замінованих місцинах. Також людям не доведеться для придбання дров чи вугілля брати в борг кошти, адже джерел доходу для його повернення у них просто немає», — зауважив Віктор Автономов, менеджер NRC.

NRC уже протягом 4 років допомагає цивільним особам, постраждалим від конфлікту на Сході України, пережити зимовий сезон, надаючи тверде паливо, матеріали для утеплення домівок, обігрівачі, одяг, ковдри. З акцією «Папа для України» співпрацюють уже вдруге. Торік у рамках акції 150 соціально вразливих родин у Станично-Луганському районі Луганської області отримали допомогу будівельними матеріалами для  ремонту житла із незначними ушкодженнями. Ще 13 родин отримали допомогу будівельними матеріалами та коштами для капітального ремонту своїх зруйнованих помешкань. 163 родини змогли повернутись у власні домівки.

З січня 2018 року розпочався новий проект, фінансований Ватиканом. У його рамках вже сьогодні вихованці соціальних і навчальних закладів населених пунктів Попаснянського району (сіл Вовчеярівка, Мирна Долина, Комишеваха, Новоіванівка, Золоте) отримали тверде паливо. Наступні доставки будуть у Новоайдарському районі: Дмитрієвка; у Станично-Луганскому районі: Станиця-Луганська, Вільхова, Герасимівка, Передільске, Талівка, Красна Талівка, Верхньобогданівка, Плотина, Тепле; у Кремінському районі: Новоастрахань, Кремінна; Білокуракине; Троїцьке; Лисичанськ; Сєвєродонецьк; Старобільск, Новопсков. Усього, 28 навчальних та соціальних закладів отримають вугілля, дрова, обігрівачі, ковдри та теплий одяг або готівку на придбання їх. Це  школи, дитячі садочки, 2 неврологічні диспансери й територіальні центри соціального захисту.

Також у рамках проекту, триває реєстрація родин, які протягом двох місяців будуть отримувати грошову допомогу на придбання твердого палива. Допомога буде надана  2100 родинам, кожна з яких отримає по 5600 грн. Це мешканці населених пунктів Золоте, Камишеваха Попаснянського району та Плотина, Верхня Вільхова й Нижня Вільхова Станично-Луганського району. 300 родин уже відібрано на отримання утеплювальних матеріалів для їхніх приватних будинків. Це мешканці сіл Камишне, Юганівка й Колесниківка Станично-Луганського району.

Нагадаємо, що, за оцінками ООН, на початок 2018 року 3,4 мільйонів українців потребують гуманітарної допомоги й захисту. Акція «Папа для України» це благодійна ініціатива Папи Франциска. Вона працює в Україні вже другий рік, покриваючи гуманітарними проектами всю територію лінії розмежування, а також області найбільшої концентрації внутрішніх переселенців. 16 мільйонів євро було зібрано католиками Європи для допомоги Україні. Допомога надається найбільш кризовим категоріям ВПО, незалежно від віри, конфесії, етнічної приналежності чи політичних переконань.

За темою:
Мешканцям «гарячих точок» Маріупольського напрямку доставлені паливні брикети
«Це чорне золото… Спасибі!» Мешканці прифронтових Красногорівки та Мар’їнки отримали паливні брикети в рамках акції «Папа для України»
Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті: «Ми спромоглися дійти до 500 тисяч людей через фонд акції "Папа для України"»
Новини з України 09:01 Вівторок 0 86 Перші обіти у Згромадженні сестер святого Йосифа де Сен-Марк 2 липня три новички сестер Святого Йосифа де Сен-Марк, після успішного завершення періоду приготування, стали офіційними членами Конгрегації. Мешко Одріка, Гофрик Юстина та Ханик Божена склали свої перші обіти Господу.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.