Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Новозавітні жінки. Третій день реколекцій Папи Франциска та Римської Курії
18:16 Середа 0 324
21-02-2018, 18:16

Новозавітні жінки. Третій день реколекцій Папи Франциска та Римської Курії

Темою ранкових роздумів  духовних вправ Папи Франциска й Римської Курії під проводом португальського священика, богослова й поета отця Жозе Толентіно де Мендонси у середу, 21 лютого, стали «сльози, що розповідають про спрагу» та жінки Нового Завіту.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Проповідник звергув увагу на те, що серед чотирьох авторів Євангелій, святий Лука про жінок згадує найчастіше. Спостерігаючи за ними, різними за віком і економічним станом, можемо зауважити спільну рису: усі вони в особливий спосіб шукають Христа і щиро наслідують Його.

У Євангеліях жінки висловлюються, насамперед, жестами: майже відсутні жіночі коментарі чи запитання, бо в ті часи їм не дозволяли висловлювалися публічно. «Щасливе лоно, що тебе носило, і груди, що тебе кормили» (Лк 11, 27), – у цій фразі, яку могла сказати тільки жінка, йдеться про зростання, піклування й про служіння життю. Завдяки жінкам віра не перебуває в полоні раціоналізму, доктрини, обряду, а поєднується з реальністю.

Одним зі спільних елементів, що єднає різних жіночих персонажів Євангелія від Луки, є сльози. Незважаючи на те, що сльози – це тиха мова тіла, вони також є промовистим воланням, яке виражає спрагу чогось. Євангельські жінки показують, наскільки важливими є сльози, пояснюють нам таїнство спраги, спраги життя. Сльози виявляють нашу найглибшу сутність. Біографію кожної людини можна було би розповісти через її сльози: сльози радості й розчулення, чи сльози покинутості, жалю й розкаяння.

У 7-му розділі Євангелія від Луки бачимо жінку, яка своїми сльозами омиває Христові ноги (Лк 7, 36-50). Вона приходить до дому фарисея Симона, бо знає, що там є Христос. Без жодної допомоги вона впізнає Його. Мити комусь ноги в ті часи означало служити йому – Ісус сам омиває ноги апостолам під час Тайної вечері, – а розпускати волосся перед чоловіком вважалося страшенно непристойним, проте жінка не боїться піти на ризик заради Христа.

«Ти бачиш оцю жінку?» – звертається Христос до Симона, дорікаючи тому, що не вчинив як вона. Тільки присутність жінки і її поведінка допомагають зрозуміти, що фарисей гостинний суто формально й насправді тримається на відстані, а найвищим проявом гостинності є любов.

За темою:
Другий день реколекцій для Папи і Курії. Усвідомити й інтерпретувати своє прагнення Бога
Тамувати свою спрагу в Богові. Перший день реколекцій Папи й Курії
«Похвала спразі» – тема цьогорічних реколекцій Папи та Римської Курії

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:32 Неділя 0 56 Папа: Екуменічні виклики не розв’яжуться, якщо стояти на місці Традиція – це не щось, що необхідно привласнити, аби відрізнятися від інших, а скарб, даний нам на зберігання задля взаємного збагачення. На це звернув увагу Папа Франциск, приймаючи у суботу, 19 січня 2019 року, екуменічну делегацію з Фінляндії, що прибула до Рима зі щорічним паломництвом з нагоди свята святого Генріха Упсальського, небесного покровителя країни.