Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Діалог – це шлях, яким чоловік і жінка повинні прямувати разом
16:20 П'ятниця 0 553
9-06-2017, 16:20

Папа: Діалог – це шлях, яким чоловік і жінка повинні прямувати разом

Належно цінувати роль жінки, виховувати до братерства та вести діалог.
Ці три аспекти Папа Франциск поглибив у своєму слові до членів Папської Ради міжрелігійного діалогу, приймаючи їх у п’ятницю, 9 червня 2017 р., з нагоди завершення Пленарної Асамблеї цього ватиканського відомства, що відбувалася від 7 до 9 червня на тему: «Роль жінки у вихованні до загального братерства».
«На жаль, ми є свідками того, що сьогодні постать жінки як виховательки до загального братерства розмивається й часто не визнається задля численних лих, які гнітять цей світ та, зокрема, завдають удару жінкам в їхній гідності й у тому, що стосується їхньої ролі. Жінки, а навіть і діти, у дійсності, належать до найчастіших жертв сліпого насильства. Там, де беруть верх ненависть і насильство, вони роздирають родини й суспільства, стаючи на заваді жінці спокійно та ефективно виконувати свою місію виховательки, в спільності намірів і дій разом з чоловіком», – зазначив Понтифік.
Саме у цьому контексті Святий Отець поділився думками про згадані три аспекти, щодо першого зазначаючи: «В складному сьогоднішньому суспільстві, позначеному плюралізмом і глобалізацією, існує потреба в кращому визнанні здатності жінки виховувати до загального братерства. Коли жінки мають можливість у повноті ділитися своїми дарами з усією спільнотою, то позитивні перетворення відбуваються в самому ж способі того, як суспільство організовується та сприймає себе», – сказав він.
Як підкреслив Єпископ Риму, належне цінування ролі жінки повинно відбуватися також і шляхом законодавчих засобів, завдяки яким жінки матимуть змогу зробити свій внесок у будування єдності людського роду. Мова йде про те, щоб поширювати простір «впливовішої жіночої присутності», адже «існує дуже багато жінок, що виконуючи з посвятою та усвідомленням, з великою сміливістю, іноді – героїчною, свої щоденні обов’язки, принесли і приносять плоди своїх дарувань, своїх цінних рис в найрізноманітніших, особливих та кваліфікованих вміннях, поєднаних з дійсних досвідом того, що означає бути матір’ю та вихователькою».
Наступним аспектом, на який звернув увагу Святий Отець, є вроджене жінкам покликання до братерства, здатне причинитися до народження та зростання нових форм гостинності та взаємопошани. І мова йде не лише про внесок жінки у сферу виховання, але про підхід до людського життя в загальному.
«Таким чином, тісно пов’язані з таємницею життя, жінки можуть зробити великий вклад у поширення духа братерства своїм дбанням про збереження життя та переконаністю в тому, що любов – це єдина сила, яка може вчинити світ придатним для життя усіх людей. У дійсності, жінки часто залишаються єдиними, хто супроводжує інших, насамперед тих, які в родині чи суспільстві є найслабшими, стають жертвами конфліктів чи змушені долати щоденні виклики», – зазначив Папа.
На основі вищесказаного Понтифк перейшов до третього аспекту, яким є необхідність вести діалог, навчаючись творити зв’язки дружби і пошани. У цьому жінка також займає важливе місце на рівні «діалогу життя» в міжрелігійній сфері, даючи свій внесок у краще зрозуміння викликів багатокультурної дійсності.
«Жінки можуть повноправно включатися також в обмін як на рівні релігійного досвіду, так і на богословському рівні. Чимало жінок є добре приготованими до викликів міжрелігійного діалогу на найвищих рівнях, і не лише з католицької сторони. Це означає, що вклад жінок не обмежується «жіночими» питаннями чи зустрічами між жінками. Діалог, – підсумував Папа, – це шлях, яким жінка і чоловік повинні прямувати разом».
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа: Справжня радість – у Бозі, а не в загримованій красі марнославства
Папа Франциск поблагословить новий римський осідок «Scholas Occurrentеs»
Папа: Ми можемо вважати себе «безбожниками», але Бог не буде «Богом без людини»

Папа Франциск прийняв делегацію з Ахіарської дієцезії з Нігерії

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий