Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 1 лютого, п'ятниця

Літургія на кожен день, 1 лютого, п'ятниця

(зел) П’ятниця ІІІ звичайного тижня
Християнин – це людина, яка намагається жити у нерозривній єдності з Ісусом. Підпорядкування свого життя Божій волі стає джерелом внутрішньої радості та спокою. Більше того, таке життя робить нас схожими на гірчичне дерево з Євангелія. Як птахи знаходять у ньому притулок, так і моє життя може допомогти іншим знайти мир та сенс існування.
Або: Перша П’ятниця місяця
Меса: вотивна про Пресвяте Серце Ісуса (стор. 110)


АНТИФОН НА ВХІД
Співайте Господу нову пісню, співайте Господу, уся земле! * Велич і краса перед обличчям у Нього, * сила й слава в Його святині. (Пс 96 (95), 1. 6)

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, керуй нашими діяннями згідно з Твоїм благоволінням, † щоб ми, в ім’я Твого возлюбленого Сина, * могли збагачуватися добрими вчинками. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 10, 32-39
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Згадуйте минулі дні, коли ви, просвітившись, перенесли великий бій, сповнений страждань: або будучи виставленими на посміховисько та знущання, або ж як спільники тих, які опинилися в такому становищі. Адже ви терпіли разом із в’язнями, з радістю приймали розграбування вашого майна, знаючи, що маєте для себе краще і вічне майно. Тому не залишайте вашої відваги, оскільки вона варта великої нагороди. Вам потрібна терпеливість, щоб, виконавши Божу волю, одержати обітницю. Адже ще трохи, дуже недовго – і прийде Той, хто йде, – і не забариться. Праведний Мій з віри житиме, а коли відступить, то Моя душа не матиме вподобання в ньому. Ми ж не з тих, які відступають на загибель, але з тих, які вірять для спасіння душі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 37, 3-4. 5-6. 23-24. 39-40
Праведним серцем Бог дає спасіння.
Надійся на Господа, твори добро, *
населяй землю і плекай вірність.
Господом втішайся, *
і Він задовольнить прохання твого серця.
Вручи Господу свою дорогу, *
покладися на Нього, а Він подбає:
виведе твою праведність, наче світло, *
і, наче полудень, твою справедливість.
Кроками праведного Господь керує, *
і його дорога Йому до вподоби.
Хоч і спіткнеться – не впаде на землю, *
бо Господь підтримає його за руку.
Спасіння ж праведних – від Господа приходить, *
Він – їхня твердиня у час скрути.
Господь їм допоможе і дасть їм спасіння †
від грішників їх врятує; *
спасе їх, бо вони надіялись на Нього.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 4, 26-34
† Читання святого Євангелія від Марка.

Того часу Ісус промовляв до натовпів: «Таким є Царство Боже, як той чоловік, який посіє насіння в землю; і чи спить, чи встає, вночі чи вдень, а насіння сходить і росте, але як, – він не знає. Сама по собі земля родить плід: спершу стебло, потім колос, а тоді – повно пшениці в колосі. Коли ж доспіє плід, він негайно посилає серп, бо настали жнива!» І Він казав: «До чого уподібнимо Царство Боже? Або в яку притчу помістимо його? Воно – як зерно гірчиці; коли сіється в землю, воно є найменшим з усього насіння, що на землі, та коли посіяти, виростає і стає більшим від усякої городньої рослини, і пускає таке велике гілля, що в його затінку можуть гніздитися птахи небесні». І багатьма подібними притчами Він говорив їм слово, наскільки його вони могли слухати; без притчі ж не говорив їм, а своїм учням окремо все пояснював. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Ми, діти Церкви, поклонімось Богу, нашому Отцю, і смиренно Його прохаймо:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, розростаючись по всій землі, в духу любові та віри вела людей до спасіння.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він відкрив перед Христом серця людей, які сьогодні ще замкнені перед Ним.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона в мирі будувала суспільний лад на фундаменті Христового Євангелія.
4. Молімося за всіх хворих і страждаючих, щоб вони шукали розради і допомоги у Господі.
5. Молімося за померлих, щоб вони, повертаючись до пилу земного, з якого колись були взяті, немов збіжжя проросли і дозріли у вічному Божому Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, зміцнені Божою благодаттю, дбали про зростання нашої віри та її плідність у любові до Бога і ближнього.

Господи Ісусе, вислухай наші смиренні прохання і вчини, щоб ми були дійсно достойними називатися Твоїми учнями. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, милостиво прийми наші дари, * щоб вони стали спасенними для нас. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Гляньте на Господа й розвеселіться, * обличчя ваше нехай не соромиться. (Пор. Пс 34 (33), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, дозволь нам, які прийняли Твою животворну благодать, * постійно радіти Твоїм даром. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 29 січня, вівторок (зел) Вівторок ІІІ звичайного тижня
Ми не знаємо, чого хотіли родичі Ісуса, коли разом з Його Матір’ю просять про зустріч з Ним. Можливо це була цікавість, а можливо обурення фактом, що Христос недостатньо опікується своєю Матір’ю.  У своїй відповіді Христос нагадує усім, якою є площина родинних і суспільних взаємостосунків. Виконання Божої волі стоїть в основі усіх міжлюдських  стосунків, а цю  волю  виконує  той, хто кохає як Христос, – і Його Мати є першою, яка це вчинила.