Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Бердичів-2017: нотатки прочанки
09:52 Вівторок 0 437
18-07-2017, 09:52

Бердичів-2017: нотатки прочанки

Духовне життя схоже на зерно, якому, аби прорости, потрібна родюча земля: не лише належний внутрішній настрій, а й сприятливе середовище. Відчуття відповідальності за те середовище, в якому наше духовне життя зростає й набирається сил, скерувало величезну громаду вірних католиків до спільної молитовної мандрівки. Як і щороку, цього липня її метою став санктуарій Божої Матері в Бердичеві.
Долаючи кілометри під палючим сонцем, що змінювалося грізними зливами, багато днів прямували паломники до Марійного санктуарію, пригадуючи велику історію спасіння вибраного народу. Богородиця дбайливо оберігала їх покровом молитви, випрошуючи у Свого Сина благодаті, потрібні для всього українського народу. Заповідана людству ще на початку його історії, у переломні моменти земної мандрівки Марія приходить до людей, допомагаючи поглиблювати пізнання Бога й істин віри.Богородиця, яка об'явилась у Фатімі 1917 року, лагідно пригортала паломників, які прибули до Її санктуарію в Бердичеві 2017 року. Щасливі, усміхнені, ступали вони на площу перед храмом, співаючи: «Ось день настав, що нам дав Господь».  Не вистачить місця, аби перерахувати всі населені пункти, звідки приходили паломники – віком від восьми місяців до 89 років. Цього року їх було близько 20 тисяч – найбільше за всю історію паломництв у незалежній Україні. З ними прибув і єпископ Станіслав Широкорадюк, котрий 25 років тому започаткував паломницький рух до Бердичівської Богородиці.  На площі перед фортецею, яка ніби оберігає храм, усіх мандрівників із благословенням  зустріли дбайливий господар – хранитель санктуарію – отець Рафаїл Мишковський OCD і головний пастир Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький. «Мандрівка життям – це ніби дорога вгору. Дякую вам усім за ваші старання. Молюся за вас, щоб ви були почуті Богом. Продовжуйте розпочатий вами шлях із Богородицею, і нехай Божа благодать дійде до ваших домівок», – звернувся єпископ до прочан.Прославивши Бога піснею й танцем, багато паломників залишилося у храмі на нічне чування, черпаючи сили в молитві за прикладом Пресвятої Божої Матері. Отець Енріке Кастро зі спільноти найстарішого кармелітського монастиря, звертаючись того дня до прибулих вірян, саме на це звернув увагу: Діва Марія є центром християнського духовного життя і взірцем для наслідування Христа. «Нехай приклад Діви Марії, непорочної квітки Кармелю, осяє наші серця, коли просимо Її заступництва», – сказав отець Енріке.
Під час недільної урочистої Меси, яку очолив кардинал Зенон Ґрохолевський, усіх вразила чудова погода: було тепло, а легенькі хмаринки захищали від сонця. Кардинал, побачивши відродження християнства в Україні, сказав, що сам бердичівський храм є символом Божої присутності – адже він був приречений на смерть, а вижив і розквітає. Проповідь, яку виголосив кардинал Зенон Ґрохолевський, була присвячена Марії – Матері Церкви. Він особливо наголосив на тісному зв'язку між нинішнім паломництвом і століттям фатімських об'явлень: «У цьому році припадає сторіччя об’явлень Матері Божої в Фатімі. Марія виявила тоді трагедію сучасного світу: жахливі війни, злочинства, переслідування, аморальність, непошану життя. Ці трагедії сьогодні болісно торкаються вашої країни. [...] Щоб зцілити світ із цих жахів, тобто щоб перемінити реальність сучасного світу, Марія як Добра Мати закликала Церкву і все людство до покаяння, до довіри її Непорочному Серцю, особливо до молитви розарію і до скапулярію. Це заклик Матері, сповненої турботи про наше благо, про наше спасіння, про благо всього людства. Нехай його почують наші серця. Молімося в цьому Санктуарії не тільки у своїх власних намірах, а й за всю країну, за світ, про його навернення, перемогу правди і добра».Важливою частиною цьогорічного паломництва стало урочисте посвячення України Найсвятішому Серцю Богородиці. У цьому акті вся помісна Церква ще раз підтвердила свою вірність Христові й відданість Пресвятій Діві, Яка завжди опікувалася нашою країною та людом. Велично підносилися до неба слова, прочитані від імені всієї Церкви в Україні: «Подібно як Серцю Твого Божественного Сина були присвячені Церква і все людство, яке в Ньому покладає свою надію, аби Він став для всіх невичерпним джерелом перемоги і спасіння, – так і ми присвячуємо себе назавжди Тобі й Твоєму Непорочному Серцю, о Мати і Царице наша, аби Твоя любов і опіка забезпечили перемогу Царства Божого, і щоби наша Україна та всі народи, примирені між собою та з Богом, Тебе благословляли і прославляли».
Наталія Карпова, КМЦ
Фото: КМЦ, о. Михайло Романів, Галина Карповаю.

По темі:
«Марія – Матір Церкви». Проповідь кардинала Зенона Ґрохолевського під час Святої Меси в Бердичеві на честь Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві та з нагоди 100-ліття Фатімських об’явленьБердичів-2017: День перший (Фоторепортаж)
Всеукраїнські прощі до Зарваниці та Бердичева

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:11 Вівторок 0 58 ІІ Екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства 16 лютого 2019 року в читальній залі ЛДУФК відбувся Другий екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства. Змагалися 26 учасників – римо-католиків, греко-католиків і протестантів. Представниками Вищої духовної семінарії святого Йосифа у Брюховичах були семінарист Роберто Подольський із першого курсу й семінарист Іван Костецький із пропедевтичного року.