Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Безкорисливе дарування наповнює душу
10:02 Вівторок 0 92
5-09-2017, 10:02

Папа: Безкорисливе дарування наповнює душу

Свідчити милосердя, долаючи замкненість у собі, тікаючи від самодостатності та нарцисизму, – це одне з побажань, із якими Папа Франциск, промовляючи експромтом, звернувся до членів католицької спільноти «Шалом» у понеділок, 4 вересня 2017 року, в залі Павла VI у Ватикані.

На зустріч зі Святим Отцем прибули близько 4 тисячі юнаків і дівчат, які належать до цієї спільноти, заснованої 35 років тому в Бразилії, а сьогодні поширеної у 19 країнах на всіх континентах. Представники гостей поділилися з Понтифіком свідченнями, відповідаючи на які, часто з жартами, він вказав на конкретні речі, важливі в житті молоді.

Насамперед Папа заохотив свідчити милосердя, наголошуючи: «Ви не можете лише говорити про милосердя, потрібно свідчити його, ділитися ним, навчати милосердя». Для цього необхідно виходити назовні, звіщаючи, що Бог добрий, що Він чекає на людей навіть у найгірші хвилини їхнього життя. А зрозуміти, що таке милосердя, допомагає притча про блудного сина.

Святий Отець застеріг молодь від спокуси самодостатності, від того, щоб зосереджуватися лише на собі. За його словами, культура, в якій живемо, дуже позначена егоїзмом та має велику дозу нарцисизму, самозакоханості, ігнорування інших. Але все це породжує смуток, оскільки життя пролітає в повсякчасній турботі про гримування душі, у намаганні здатися кращими, ніж ми є насправді. «Потрібно дивитися не в дзеркало, яке обманює, а на ближніх», – наголосив Папа Франциск, порадивши у той час, коли виникає спокуса вдивлятися вдзеркало, сміятися з себе самого, адже «вміння сміятись із себе приносить радість і рятує від спокуси нарцисизму».

Життя молоді сповнене потенційних небезпек. Коментуючи свідчення юнака, який зумів подолати наркотичну залежність, Папа зазначив, що наркотики – це один із засобів, яким домінантна культура послуговується, щоб опанувати нас, змусити жити без коріння, викорчуваними з минулого й сьогодення, з родини, з любові… І для того, щоб вийти з цієї пастки, необхідно усвідомити, що ми маємо можливість творити нові та прекрасні речі.

Наступник святого Петра не оминув увагою синодального шляху, яким живе Церква, звертаючи увагу на те, що всі ми маємо розпізнати покликання, аби побачити, що Господь прагне нам сказати щодо місії безкорисливого віддавання того, що ми отримали. Як наголосив Папа, безкорисливе дарування наповнює душу.

Звертаючись до старших представників спільноти «Шалом», Святий Отець вказав на важливість діалогу з молоддю. Це один із викликів, який нинішній світ ставить перед нами. Молодь справді потребує слухання старших, а вони, своєю чергою, мають потребу слухати молодь. А тому не можна відсторонюватися від похилих віком, адже діалоги з дідусями й бабусями дарують мудрість.

Джерело - Радіо Ватикану


По темі:

Папа: Справжній діалог - відкритий і шанобливий

Папа до рабинів: Переживаємо період плідного діалогу

Папа: Хто не є радісним, той не євангелізує світ

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
13:43 Неділя 0 29 Папа: Бог бажає дати усім ту ж саму винагороду – спасіння, життя вічне

«У сьогоднішньому євангельському уривку чуємо притчу про робітників (пор. Мт. 20, 1-16), покликаних протягом дня, яку Ісус розповідає, щоб вказати на два аспекти Божого Царства: перший, що Бог прагне покликати усіх, щоб працювали для Його Царства; другий, що наприкінці Він бажає дати усім ту ж саму винагороду, тобто, спасіння, життя вічне», – мовив Святіший Отець до зібраних на площі Святого Петра паломників та побожних туристі, які прибули у неділю, 24 вересня 2017 р., у Ватикан, щоб почути недільне повчання Глави Католицької Церкви, проказати із ним Богородичну молитву «Ангел Господній» та отримати його Апостольське благословення.

Слово Папи Франциска / Новини з Ватикану 15:43 Четвер 0 48 Папа: свідомість нашої гріховності відчиняє нам двері Божого милосердя

«Дверима, щоб зустріти Ісуса, є визнати себе грішником», – наголосив Папа Франциск, проповідуючи під час Святої Месу у каплиці «Дому Святої Марти» у Ватикані у четвер, 21 вересня 2017 року. Того дня, коли Римсько-Католицька Церква спогадує святого апостола Матея, проповідник зосередив свою увагу на його наверненні.