Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Таїнство Миропомазання в Житомирі
10:11 Понеділок 0 422
12-06-2017, 10:11

Таїнство Миропомазання в Житомирі

В день П’ятидесятниці Апостоли з Марією Матір’ю Ісуса отримали обіцяного Духа Утішителя. Вони перестали боятись і були укріплені Духом Святим. Почали відважно проголошувати Євангеліє про Спасителя. Більше ніж 100 прихожан з Житомира, Черняхова, Баранівки та прилеглих сіл отримали Дар Духа Святого.
Хоча день, в який це сталось був цілком звичайним. 11 червня 2017 року. Не було ні вітру ні вогняних язиків. Ніхто не почав говорити чужими мовами. Відбулось щось невидиме для очей, але важливе для їх християнського життя.
В урочистість Пресвятої Трійці Святу Месу в храмі св. Йоана з Дуклі в Житомирі, очолив єпископ Віталій Скомаровський Апостольський Адміністратор Київсько – Житомирської дієцезії у співслужінні зі священиками.Під час проповіді єпископ Віталій торкнувся тайни Пресвятої Трійці. «Тайна, яка є незбагненною, важкою для сприймання і часом незрозумілою. Усвідомлення істини, що Бог існує, може ніяк не впливати на наше життя. Тільки свідоме переживання цієї істини. Істини, що я потребую Божого спасіння, яке дає тільки Ісус... Є різні служби порятунку – пожарна, швидка. Ми викликаємо таку службу, коли відбувається щось серйозне, коли самі не можемо дати ради. Питання – а в чому я потребую спасіння. Що у мене в житті валиться, горить? Де я потребую поважної допомоги? Може здаватись, що я можу дати раду без Бога. І це означає, що я чогось не бачу. Але Слово Боже прямо каже, що без Бога ти загинеш. Мені потрібен Спаситель. Моє положення –це положення людини, яка топиться в трясовині. Якщо я це бачу, переживаю, знаю – то очі мої відкриті. Спасіння я отримаю тільки тоді, коли зрозумію – наскільки мені потрібен Спаситель».Після проповіді, під час уділення таїнства миропомазання, за стародавнім звичаєм, єпископ Віталій виконував жест рукопокладання, що символізує передання дару Святого Духа. Чоло вірян змащується спеціально приготованою речовиною - миром. «Прийми знамення дару Духа Святого» - це слова, які промовляє єпископ до кожного миропомазаного. Це слова, які усвідомлюють людині яким величним даром вона обдаровується і яке велике завдання за цим стоїть.На закінчення Святої Меси лунало багато слів подяки – єпископу Віталію, настоятелю храму о. Павлу Шевчуку, о. Милославу Гораю, о. Кирилу Тополевському та о. Йоану Гергушу за приготування до сьогоднішньої величної події.Бажаємо всім тим, хто отримав сьогодні такий потужний Дар стати свідками Живого Ісуса, міцніше з'єднатися з Христом, зміцнювати свій зв'язок із Церквою і свідчить про християнську віру словом, яке супроводять діла.Джерело: Київсько-Житомирська дієцезія
По темі:

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий