Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Паломництво осіб, які облачені у святий скапулярій до Бердичівського санктуарію
17:02 Неділя 0 446
12-09-2021, 17:02

Паломництво осіб, які облачені у святий скапулярій до Бердичівського санктуарію

11 вересня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію, відбулося паломництво тих, які облачені у святий скапулярій.
У паломництві взяли участь понад 30 учасників з різних міст України: з Житомира, Львова, Бахмута, а також віряни із самого Бердичева. Тема паломництва: «Свідки святого скапулярію».


Паломництво розпочалося із реєстрації учасників. Далі за програмою заходу, у храмі відбулося привітання учасників та гостей. З вітальним словом до них звернулися отці Павло Ферко OCD та Максиміліан Подвіка OCD, які були відповідальними за паломництво. Згодом відбулася молитва Розарія.


Конференцію на тему: «Свідки святого скапулярію» виголосив отець Павло Ферко OCD. У своїй промові, особливе місце отець присвятив трьом постатям: святому Йоану Павлу ІІ, блаженному Ісидору Бакані і Пьотру Косевичу, переможцю Паралімпійських ігор 2020 року у Токіо.

«Блаженний Ісидор Баканя віддав своє життя, як мученик. Невіруючі хотіли, щоб той зняв із себе скапулярій, але він не погодився. Він продовжував свідчити, провідувати і навчати. Загинув, тільки через те, що був християнином. Йоан святий скапулярій у себе на грудях, показував його іншим, даючи цим самим своє свідоцтво віри.. А Петро Косевич, перемігши в метанні диску на Параолімпійських іграх – зовсім нещодавно – під час змагань і церемонії нагородження, продемонстрував усім свій скапулярій, який також свідчить про віру спортсмена», – розповів отець Павло Ферко OCD.

По завершенню конференції відбулася Свята Меса, яку очолив отець Максиміліан Подвіка OCD. Він же і виголосив проповідь.


У проповіді отець зосередив свою увагу над важливістю щоденно бути разом з Марією у своєму житті.

«Марія тут є зараз з нами, зі своїм скапулярієм – зі своїм чудовим плащем, і хоче сказати тобі і мені: «Я вірна тому завіту, коли ти приймав або приймала святий скапулярій. Я пам’ятаю. Я ношу тебе у своєму серці. Я завжди готова прийти, бо я вся твоя, хоча ти ще не повністю мій, але я вже вся твоя. Саме до цієї Марії ми прийшли сьогодні. Вона, як те дерево, що приносить добрий плід. Скапулярій також є тим добрим деревом, який приносить чудові плоди. Марія і тобі дає цей дар, кажучи: «Коли будеш його носити, не побачиш вічного вогню, будеш у небі і передусім, будеш з’єднаний зі мною».

Наприкінці Святої Меси був зачитаний Акт віддання Матері Божої Святого Скапулярію.

Далі відбувся почастунок, а після нього учасники паломництва мали змогу попрацювати у групах і поділилися свідченнями про дії Матері Божої у їхньому житті.

Максим Железницький
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.