Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Слухати і виконувати Боже Слово як Марія». Паломництво осіб, які носять скапулярій до Бердичева
12:03 Понеділок 0 487
14-09-2020, 12:03

«Слухати і виконувати Боже Слово як Марія». Паломництво осіб, які носять скапулярій до Бердичева

У день спомину Пресвятого Імені Діви Марії, 12 вересня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію відбулося паломництво тих, хто носить святий скапулярій.
Участь у паломництві взяли понад 40 учасників із Житомира, Києва, Вінниці, Понінки, Шаргорода, Городка, бердичівських парафій та навколишніх сіл.

Розпочалося паломництво з реєстрації. Далі у храмі відбулося привітання учасників та молитва Розарію. Конференцію на тему: «Скапулярій носи, через Розарій проси» виголосив настоятель бердичівського санктуарію отець Павло Ферко OCD.


«Ми маємо гарантію, що Марія буде допомагати в нашому житті, яке також має багато страждань, турбот, проблем, адже коли ми з Марією, то ми з Богом, а коли ми з Богом, то хто проти нас… Марія хоче через скапулярій, через наше апостольство сказати усім те, що сказала в Кані Галілейській: «Чиніть все, що мій Син вам скаже». Тобто, через скапулярій ми ведемо людей до того, щоби читали Євангеліє, щоб пізнавали Божу волю, бо Марія виконуючи Божу волю, хоче щоб ми це все чинили, як Вона. Вона знає, що це єдиний справжній шлях, який веде до спасіння, до життя вічного», - підкреслив отець Павло.


Центральною подією паломництва стала Свята Меса, яку очолив отець Ярослав Межибівський з Понінки.


У проповіді отець Максиміліан Подвіка OCD, відповідальний за паломництво, розповів, як слухати Боже Слово та втілювати його в життя за прикладом Марії.


«Коли ви отримували святий скапулярій, під час молитви було таке прохання, щоб ви навчилися слухати Боже Слово і вірно втілювали його в життя, як Марія. Таке прохання заніс священик, коли ви вперше одягали святий скапулярій. Тобто, носячи скапулярій, ви приймаєте на себе духовність Марії і хочете, як вона, слухати Боже Слово і втілювати його в життя. Це можна зробити, сказавши: Матір Божа, я ношу скапулярій і хочу так робити завжди. Це така загальна інтенція. Але також можна повторювати цей намір кожен день і це називається – актуальна інтенція. Святі Кармелю нас заохочують жити сьогоднішнім днем. Бо цей день є найважливішим. І я можу попросити у Матері Божої, щоб те слово, яке я почув сьогодні, саме сьогодні втілював у життя. Уважно слухав, роздумував про нього і зробив те, що просить Ісус, наскільки це у моїх силах. Носячи святий скапулярій ми можемо розраховувати на Матір Божу», - підсумував отець Максиміліан. 

На завершення Святої Меси відбулося відновлення обітниць, складених при отриманні скапулярію.


Після Євхаристії відбулася перерва на обід. Далі учасники попрацювали у групах, поділилися свідченнями та підсумували зустріч.


Максим Железницький
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.