Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Чудо крові святого Пантелеймона в Мадриді
14:01 Субота 0 216
31-07-2021, 14:01

Чудо крові святого Пантелеймона в Мадриді

До монастиря Воплочення в Мадриді приїжджають віруючі з різних регіонів країни з нагоди спогаду про святого Пантелеймона і так званого чуда крові, яке вірні можуть спостерігати безпосередньо на екранах.
Пантелеймон народився 280 року в Нікомедії. Відповідно до волі батька він закінчив медицину і став лікарем при дворі імператора Галерія Максиміана. Після навернення до християнства він почав лікувати безкоштовно, через що мав багато ворогів. Однак, ув’язнений і жорстоко замучений, він не зрікся християнської віри. Йому відрубали голову 27 липня 305 року.

Святий Пантелеймон є покровителем медсестер, лікарів та самотніх людей. Він зарахований до грона головних християнських мучеників і до так званих Чотирнадцятьох святих помічників, заступництво яких у Бога є особливо ефективним, особливо під час хвороби.

У XVII столітті ампула з кров’ю святого Пантелеймона потрапила до Мадрида. Кожного 27 липня згущена кров «оживає» і переходить у рідкий стан, що можна побачити на екранах, встановлених у церкві. Уже другий рік поспіль віруючі не можуть поцілувати реліквії з огляду на пандемію та санітарні обмеження

Джерело: Католицький оглядач
Новини зі світу 09:01 Середа 0 112 Папа єзуїтам: свобода і відмінність лякають, будьмо близькими до Божого люду Під час спілкування зі співбратами-єзуїтами, які служать в Словаччині, Папа Франциск вказав на необхідність не боятися свободи, підкреслив небезпеку ідеологій, далеких від конкретного життя людей, та наголосив на душпастирському стилі наближення до Божого люду.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.