Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Священик після вибуху в Мадриді: «Я ув’язнений на 5 поверсі, моліться за мене»
16:01 П'ятниця 0 238
22-01-2021, 16:01

Священик після вибуху в Мадриді: «Я ув’язнений на 5 поверсі, моліться за мене»

Парагвайський священик отець Матіас Кінтана був одним із тих, хто постраждав від вибуху церковного будинку в Мадриді в середу 20 січня 2021 року.

Опинившись «ув’язненим» на 5 поверсі будинку, охопленого вогнем, він вислав до своїх близьких зворушливе повідомлення.

Отець Матіас — один із двох парагвайських священиків, які були розквартировані в будинку, що належав парафії Ла Палома в Мадриді. Вони прибули туди для навчання. Зараз обоє перебувають у безпеці.

Невдовзі після вибуху отець Матіас вислав до своїх близьких відеоповідомлення, записуючи яке, звернувся до них такими словами: «Я ув’язнений на 5-му поверсі. Тут вибухнула пожежа. Я не можу зійти. Прошу, моліться за мене. Я не знаю, чи мене зможуть урятувати. Наш будинок вибухнув».
    
Вибух у Мадриді

Отець Мойзес Леон, другий парагвайський священик із заселених у цьому будинку, дав інтерв’ю парагвайській радіостанції Monumental. Він повідомив, що був у тому домі в момент вибуху і «на щастя, залишився неушкоджений».

«Це був дуже сильний вибув, за мить стіни зникли», — сказав він.

Отець Мойзес також зазначив, до отець Матіас прибув до Мадрида в межах формаційної підготовки. Його поселили на 5-му поверсі будинку.


Сильний вибух стався близько 15:00 у середу 20 січня в центрі Мадрида. Злетів у повітря будинок, що належить парафії Ла Палома, по вулиці Толедо. Більша частина будівлі обвалилася, залишивши по собі купу руїн. Як повідомляє Reuters, щонайменше троє людей загинуло і кільканадцятеро поранені. Постраждали також перехожі, на яких падали уламки.


Довелося також евакуювати Дім опіки, розташований поруч. У безпосередньому сусідстві зі зруйнованим будинком розташовується також початкова школа.  

Найімовірніша причина — газовий котел

Генеральний вікарій архідієцезії Мадрида отець Авеліно Ревілья повідомив пресу, що будинок, який вибухнув, належав Католицькій Церкві. В момент вибуху всередині могло перебувати кілька осіб.

У день вибуху, увечері, оприлюднив заяву мер Мадрида Хосе Луїс Мартінес-Альмейда. Він повідомив у цій заяві, що, за попередньою оцінкою місця трагедії, «все вказує на те, що причиною став вибух газового котла».


До такої версії схиляється також ординарій архідієцезії Мадрида кардинал Карлос Осоро. Він зазначив, що вибух стався тоді, коли запускали газовий котел, який не працював кілька днів.

Від ран внаслідок вибуху помер 36-річний священик, який став четвертою жертвою вибуху в парафії Вірген де ла Палома і Сан Педро ель Реал. 

   
Отець Рубен Перес Аяла помер у лікарні. Священиком він був заледве кілька місяців. Свячення прийняв у червні 2020 року.

Телеграму співчуття після вибуху в Мадриді вислав увечері 20 січня від імені Папи Франциска Державний секретар Апостольського Престолу кардинал П’єтро Паролін.

Джерело: CREDO

Зображення: Antonio Moreno, Religion Digital
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.