Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 31 липня, субота
19:01 П'ятниця 0 227
30-07-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 31 липня, субота

Сьогоднішній текст Євангелія описує драматичні події. Йоанові відтято голову. За правду. За те, що не мовчав про гріх. Йоан Хреститель приготував дорогу Христові. Самій Правді. Прийшовши на цей світ, Господь завжди відважно проголошував тільки правду: народові, священикам, фарисеям. Проголошення правди запровадило Господа на хрест. За правду можна вбити людину; але неможливо вбити правду. Тож розвиваймо зернинки правди, які маємо в собі. Господь нас теж буде судити по правді.
СВ. ІГНАТІЯ ЛОЙОЛИ, пресвітера (біл) Обов’язковий спомин
Святий Ігнатій народився у 1491 році в країні басків. До 30-ти років вів вільне лицарське життя. Час одужання після важкого поранення став для нього часом благодаті. Після одужання він повісив перед чудотворною іконою Божої Матері в бенедиктинському абатстві Монсерра свою зброю і зайнявся самітними роздумами у гроті. Саме тут, опираючись на працю абата Гарсія де Кіснеро “Вправи духовного життя”, написав відомі “Духовні вправи”. Щоб стати священиком, він навчався у Барселоні, Алкалі, Саламанці і, нарешті, у Парижі. Там у 1534 році разом з шістьма друзями він започаткував новий орден під назвою Ісусове Товариство. Св. Ігнатій керував орденом до дня смерті, яка настала 31 липня 1556 року.

АНТИФОН НА ВХІД
Перед Іменем Ісуса нехай всяке колі но приклониться * на небі, на землі й під землею, * і усіма мовами нехай сповідується, * що Ісус Христос є Господь на славу Бога Отця.

КОЛЕКТА
Боже, Ти у своїй Церкві воздвигнув святого Ігнатія для ще більшого поширення слави Твого Імені; † вчини, щоб ми, з його допомогою і за його прикладом змагаючись на землі , * отримали з ним вінець слави у небі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Лев 25, 1. 8-17
Читання з Книги Левіт.
Господь сказав Мойсеєві на Синай-горі: «Відлічиш собі сім седмиць років, сім разів по сім років, так що час сімох седмиць років буде тобі сорок дев’ять років, і повелиш сьомого місяця десятого дня місяця сурмити голосно в труби. У День Спокутування повелите сурмити голосно в трубу по всій землі вашій; і вважатимете за святий п’ятдесятий рік, і проголосите в країні волю всім мешканцям. Це буде ювілей для вас, і кожен повернеться до свого володіння і до роду свого. П’ятдесятий рік буде для вас ювілейним роком. Не будете сіяти, ані збирати того, що само вродиться, і не збиратимете з непрочищеного виноградинка, бо це ювілей, святий це час для вас; з поля їстимете врожай його. В цей ювілейний рік кожен з вас нехай повертається до своєї посілості. Якщо ти продаєш що-небудь своєму ближньому чи купуєш у свого ближнього, не кривдьте одне одного. По числу років після ювілею купуватимеш у ближнього твого, а він продаватиме тобі за числом років жнив. Що більше років, то більшу ціну йому поставиш, що менше років, то меншу ціну поставиш, бо число жнив він продає тобі. Нехай ніхто не кривдить ближнього свого, бійся Бога свого, бо Я – Господь, Бог ваш».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 67, 2-3. 5. 7-8
Хай всі народи славлять Тебе, Боже.
Боже, будь милосердний до нас і поблагос­лови нас, *
осяй нас своїм обличчям.
Щоб ми Твою дорогу на землі пізнали; *
Твоє спасіння – серед всіх народів.
Хай веселяться *
і радіють народи,
бо Ти праведно народи судиш *
і народи на землі провадиш.
Земля свій урожай дала. *
Бог, наш Бог, нас благословляє.
Нехай Бог благословить нас *
і хай всі кінці землі Його бояться.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Мт 5, 10
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні переслідувані за правду,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 14, 1-12
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу чутка про Ісуса дійшла до вух тетрарха Іро­да, і він сказав своїм слугам: «Це Йоан Хреститель; він воскрес із мертвих, і тому чудодійна сила діє в ньому!» Оскі льки І род, схопивши Йоана, зв’язав його й посадив до в’язниці через Іродіяду, дружину свого брата Фили­па, бо Йоан говорив йому: «Не дозволено тобі її мати!» Й Ірод хотів вбити його, та боявся народу, тому що Йоа­на вважали пророком. Коли був день народження Ірода, дочка Іродіяди тан­цювала серед гостей і так сподобалася Іродові, що він з клятвою пообіцяв їй дати те, чого тільки не попросить. Вона ж, намовлена своєю матір’ю, сказала: «Дай мені тут на підносі голову Йоана Хрестителя!» Цар засмутився, але через клятву й тих, які сиділи, наказав дати, тож послав стяти голову Йоанові у в’язниці. Голову принесли на підносі та подали ді вчині, а вона віднесла своїй матері. І прийшли його учні, взяли тіло, поховали його та пішли й сповістили Ісуса. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
У день, коли ми вшановуємо святого Ігнатія Лойолу, засновника Ордену Єзуїтів, смиренно просімо у Господа благодатей, потрібних нам для ревного і витривалого служіння Богові та ближнім:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай його надзвичайна ревність у служінні Богові та людям наближає всім Христа.
2. Молімося за священиків і монахів, нехай вони будуть вірними обітам, які склали перед самим Господом, і ревно ведуть довірену їм паству до спасіння.
3. Молімося за заступництвом св.Ігнатія, покровителя реколекцій, про натхнення Святого Духа для тих, хто їх проголошує, та плідну участь для реколектантів.
4. Молімося за нові покликання до служіння Господу у священицькому та монашому сані.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб Господь простив їхні гріхи і прийняв у свої батьківські обійми.
6. Молімося за нас самих, щоб ми були готовими працювати всюди, куди скерує нас воля Всевишнього.
Боже, вислухай наші смиренні благання і вчини милостиво, щоб ми нашою працею укріплювали віру та побожність у людських серцях, так, як святий Ігнатій своєю діяльністю укріпив святу Церкву. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи Боже, прийми з прихильністю дари, принесені Тобі у день спомину святого Ігнатія, † і вчини, щоб пресвяті тайни, які Ти вчинив джерелом усякої святості, * також і нас освятили в істині. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Сказав Господь: “Вогонь прийшов Я кинути на землю – * і як Я прагну, щоб він вже розгорівся!”

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, вдячні за святого Ігнатія, ми принесли Тобі жертву возвеличення; * нехай вона приведе нас до вічного прославлення Твоєї величі. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.