Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Молімося, аби борці за фундаментальні права, бачили плоди своїх зусиль
09:01 Середа 0 77
7-04-2021, 09:01

Папа: Молімося, аби борці за фундаментальні права, бачили плоди своїх зусиль

У молитовному намірі на квітень Святіший Отець наголошує на праві кожної людини на цілісний розвиток, запрошуючи піднести молитву за тих, які ризикують життям в боротьбі за фундаментальні права.

Про це повідомляє Vatican News.

«Щоб захищати фундаментальні людські права, потрібні відвага та рішучість. Маю на увазі активну боротьбу з бідністю, нерівністю, браком праці, землі, домівки, соціальних і робітничих прав», – такими словами Папа Франциск розпочинає представлення молитовного наміру на квітень для членів Всесвітньої мережі молитви Папи, який присвячений фундаментальним правам.

Коли йдеться про фундаментальні людські права, то маються на увазі права, що належать усім людям лише на підставі того факту, що вони є людськими істотами, незалежно від статі, кольору шкіри, походження, релігії чи будь-яких інших обумовлень.

Папа запрошує замислитися над тим, що «дуже часто фундаментальні людські права не є однаковими для всіх», так ніби «існують люди першої, другої, третьої категорії, і ті, кого вважають непотребом». «Ні. Вони повинні бути однаковими для всіх», – наголошує Святіший Отець, звертаючи увагу на те, що «в деяких місцях захищати гідність людей може означати потрапити до в’язниці, навіть без суду. Або може означати обмови».

«Кожна людська істота має право на цілісний розвиток, і це фундаментальне право не може заперечити жодна країна», – наголошує він, з чого випливає заохочення: «Молімося за тих, які ризикують життям, борячись за фундаментальні права в диктатурах, в авторитарних режимах і, навіть, у демократіях, які потрапили в кризу, щоб вони бачили, що їхні жертви та праця приносять щедрі плоди».

У відеоролику роздуми про ситуацію з правами людини відтворено через зображення рук різних людей, які трудяться на землі, відчиняють двері, лікують, навчаються, як також через руки дітей, яких експлуатують, несправедливо ув’язаних людей, страждаючих, тощо.

Новини з Ватикану 10:00 П'ятниця 0 140 Сьогодні Бенедиктові XVI виповнюється 94 роки життя Після служіння як богослова, викладача, єпископа, очільника дикастерії та Папи, сьогодні Бенедикт XVI здійснює не менш важливе духовне служіння, нагадуючи те, що суттю віри є зустріч з Богом та Його безмежною любов’ю.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.