Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Співчуття до світу». Отець Форнос про молитовні наміри Папи на 2021
10:11 Вівторок 0 942
18-02-2020, 10:11

«Співчуття до світу». Отець Форнос про молитовні наміри Папи на 2021

Цими днями були затверджені й оприлюднені молитовні намірення Папи на 2021 рік. Координатор Всесвітньої мережі молитви Папи розповідає про нові виклики людства, які досі не з’являлися в цих молитовних закликах.
Про це пише Vatican News.

Нещодавно Папа Франциск прийняв на аудієнції о. Фредеріка Форноса, ТІ, Міжнародного координатора Всесвітньої мережі молитви Папи, відомої також як «Апостольство молитви», що згуртовує людей, які моляться в наміреннях Святішого Отця. Після зустрічі були оприлюднені наміри, призначені на 2021 рік. В інтерв’ю для Ватиканського часопису «Osservatore Romano» священик розповів про те, що надихає ці намірення, які Папа доручає вірним.

Місія співчуття до світу

Відповідаючи на запитання про новизну в наміраннях, запропонованих на наступний рік, о. Форнос навів слова, сказані під час аудієнції 28 червня 2019 року, приуроченої до 175-річчя «Апостольства молитви», якими Святіший Отець «підтвердив основи місії» цієї організації, яка є «місією співчуття до світу»: «Молитовні намірення Папи зроджують із цього співчуття до світу, а тому є вираженням викликів, які стоять перед людством і місією Церкви. Коли Папа Франциск ввіряє нам свої молитовні намірення, то допомагає нам наблизитися до Христового серця, дивитися на світ Христовими очима».

Святіший Отець тоді нагадував, що «близькість з Ісусовим серцем спонукає наше серце з любов’ю наблизитися до ближнього». З цього джерела, за словами координатора Апостольства молитви, «народжується загальнолюдське братерство, на якому Папа Франциск дуже наполягає», і нагальність якого виражена в наміренні на січень наступного року: «про благодать жити в повноті братерства із братами й сестрами з інших релігій».

«Існують виклики, що стоять перед людством, які досі ще не з’являлися в молитовних наміреннях Папи, але пріоритет полягає в тому, щоби за допомогою цих намірень розпізнавати Христа в кожному братові та сестрі», – наголосив священик.

Як народжуються молитовні намірення?

Розповідаючи про те, як виникнули молитовні намірення на 2021 рік, о. Форнос підкреслив, що йдеться про «тривалий процес розпізнавання». Пропозиції надходять від усіх представництв мережі, як також від її молодіжної гілки – Молодіжного Євхаристійного Руху. Такі пропозиції також надсилають різні відомства Апостольської Столиці. Далі двадцятиособова комісія, до якої входять представники мережі з різних країни світу, обирають ті, що здаються найвагомішими, відбувається голосування. Ці матеріали передаються Святішому Отцеві, який приблизно через два місяці, після зустрічі з міжнародним координатором, проголошує офіційні намірення.

«З нашого боку йдеться про виклики, що стоять перед людством і місією Церкви, що неодноразово походять з різних частин світу, але також і ті, які зустрічають більше відлуння в нашій особистій молитві та спільнотному розрізненні. Важливо, аби це не було лише результатом роздумів, але щоб ми змогли по-справжньому прийняти це в молитві. Ці матеріали є допомогою Папі в його розпізнаванні. Його вселенське бачення місії Церкви в світі, слухання численних людей та інституцій, допомагають йому в його молитві», – зазначив міжнародний координатор Всесвітньої мережі молитви в наміреннях Папи.

«Шлях серця»

Заключне запитання журналіста стосувалося того, чи відбуваються якісь проекти стосовно цієї молитовної мережі, на що о. Форнос відповів, що триває третя фаза оновлення цієї папської організації, що стосується «духовних підвалин» їхньої місії, що зветься «Шлях серця».

«Цей духовний шлях, педагогічно представлений у 9 етапах, допомагає заглибитися в місію співчуття до світу, відкриваючи наше життя на виклики людства й місії Церкви, – пояснив він. – У травні ми офіційно представимо ввесь цей педагогічний матеріал, який у світлі Апостольського напоумлення “Радість Євангелія” вчить нас бачити в ближньому брата, якого слід підтримати й любити. Без цього конкретного виміру наша молитва є порожньою».

Огляд намірень 2021 року

Щомісяця Святіший Отець пропонує для членів Всесвітньої мережі молитви Папи, а так після нещодавньої реформи називається засноване 175 років тому товариство «Апостольство молитви», як також для всіх людей доброї волі молитовне намірення, євангелізаційне або загальне, особисто представляючи його через відеоролик.

Як вже було згадано, у січні наступного року Папа запрошує молитися за благодать братерства між визнавцями різних релігій. У лютому він зосереджує нашу увагу на проблемі насильства над жінками, закликавши молитися за те, щоб їхні страждання були почутими. Євангелізаційне намірення, призначене на березень, вказує на важливість поглиблення Святого Таїнства Сповіді, квітневе ж намірення присвячене людям, які ризикують життям, борячись за права людей в умовах диктатур та навіть в країнах, у яких демократіях, які перебувають у кризі.

Щоб відповідальні за фінансову сферу дбали про фінансову безпеку громадян Папа закликає молитися в травні наступного року, натомість, червневий намір присвячений молоді, що приготовляється до подружжя. В липні молитва Святішого Отця буде зосереджена на зміцненні суспільної дружби, а в серпні він заохочує молитися за те, щоби Церква отримувала від Святого Духа благодать і силу «реформуватися в світлі Євангелія».

Місяць вересень розпочинається екуменічним Днем молитви за створений світ, то й молитовне намірення спонукає замислитися над «екологічно сталим стилем життя», а в «місіонерському» місяці жовтні Папа просить молитися за те, щоби «кожен охрещений був залученим до євангелізації, готовим до місії через свідчення». Молитовний намір на листопад присвячений людям, які страждають від депресії, а грудневий – катехетам.
Новини з Ватикану 09:01 Неділя 0 59 Кардинал Паролін: важливо, аби припинився вогонь, потім необхідний діалог Про мету візиту до України Секретаря, відповідального за стосунки з державами, що відбудеться вже наступного тижня, а також про готовність Святого Престолу долучитися до евакуації мирних мешканців із зони бойових дій, йшлося в інтерв’ю з Державним Секретарем кардиналом П’єтро Пароліном.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.