Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 березня, п'ятниця
19:01 Четвер 0 259
4-03-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 5 березня, п'ятниця

(фіол) П’ятниця ІІ тижня Великого Посту
Євангеліє про неслухняних працівників виноградника показує нам ще одну небезпеку, пов’язану зі зрадливістю людської природи. Божі дари часто розглядаємо як свою власність і захищаємо її так, ніби ми її створили і здобули своєю працею. Це є дуже глибоко в кожному з нас і призводить часто до трагічних непорозумінь. Проте, прийняття законного власника, як це не парадоксально, має силу звільнити нас, тому що ми можемо побачити правду про себе й тоді прийняти спасіння.
Або (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса про Пресвяте Серце Ісуса

АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе, Господи, я прибігаю; * не дай мені осоромитися повіки. * Виведи мене з тенет, що тайно наставлено на мене, * бо Ти – моє пристановище. (Пс 31 (30), 2. 5)

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми, очищені святим часом покути, * з щирим серцем змогли зустріти великодні свята, що наближаються. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 37, 3-4. 12-13а. 17б-28
Читання з Книги Буття.
Ізраїль любив Йосифа більше, ніж усіх своїх синів, бо він народився за його старості, і справив йому квітчасту одежу. Брати ж його, бачивши, що батько любить його більше, ніж усіх братів, зненавиділи його, тож і не спроможні були з ним мирно розмовляти. Пішли його брати пасти вівці свого батька в Сихем. А Ізраїль сказав до Йосифа: «Чи не пасуть твої брати вівці в Сихемі? Йди лишень, я й тебе пошлю до них». І пішов Йосиф за своїми братами й знайшов їх у Датані. Вони ж угледіли його здаля і, поки він до них наблизився, змовилися на нього, щоб його вбити. Тож казали один до одного: «Он іде той повелитель снів! Ходімо та й убиймо його та й вкиньмо його в якусь яму і скажемо: Лютий звір пожер його. Тоді побачимо, що буде з його снів». Почув це Рувим і намагався врятувати його з їхніх рук, сказавши: «Не позбавляймо його життя». Далі Рувим сказав до них: «Не проливайте крові, вкиньте його в ту яму, що в пустині, але руки на нього не накладайте». Це він сказав, бажаючи врятувати його з їхніх рук і повернути його батькові. І коли Йосиф прийшов до братів, вони здерли з нього квітчасту одежу, що була на ньому, взяли його та й вкинули в яму, яма ж була порожня, води не було в ній. І посідали вони їсти. Коли ж підвели свої очі, бачать – аж ось іде караван ізмаїльтян з Гілеаду, а верблюди їхні несуть бурштин, бальзам та ладан; ідуть і везуть усе те в Єгипет. Тоді каже Юда до своїх братів: «Що нам з того, що вб’ємо нашого брата й прикриємо його кров? Краще продаймо його ізмаїльтянам, рука ж наша нехай не буде на ньому, бо він наш брат, наше тіло». І послухали його брати. Ішли ж мимо мідіянські купці, а вони витягнули Йосифа з ями та й продали ізмаїльтянам за двадцять срібняків; а ті повезли його в Єгипет. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 105, 16-17. 18-19. 20-21
Згадайте чуда, що вчинив Господь наш.
Він навів голод на землю, *
знищив усі їхні запаси хліба.
А перед ними послав людину: *
Йосифа, запроданого в рабство.
Згадайте чуда, що вчинив Господь наш.
Кайданами скували його ноги, *
залізо оповило його шию,
доки не прийшло Його слово, – *
доки його не очистила Господня мова.
Цар послав його звільнити, – *
визволив його володар народів.
Він настановив його господарем над усім своїм домом *
і управителем над усім своїм маєтком.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 3, 16
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Аж так Бог полюбив світ,
що дав свого Єдинородного Сина,
щоб кожний, хто вірить у Нього,
не загинув, але мав життя вічне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 21, 33-43. 45-46
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав первосвященикам і старшим народу: «Слухайте іншу притчу. Був чоловік-господар, який насадив виноградник, обгородив його огорожею, викопав у ньому давильню, збудував башту, винайняв його виноградарям та й ви їхав далеко. Коли ж прийшов час на плоди, послав він своїх слуг до виноградарів, щоб узяти свої плоди. Та виноградарі, схопивши його слуг, кого побили, кого вбили, кого закидали камінням. Тоді знову послав інших слуг, більше, ніж перед тим, але й з ними вчинили так само. Нарешті послав до них свого сина, кажучи: “Мого сина вони пошанують”. Виноградарі ж, побачивши сина, заговорили між собою: “Це ж спадкоємець; ходімо, вб’ємо його – і спадщина буде наша”. І схопивши його, викинули геть за виноградник і вбили. Тож коли прийде господар виноградника, то що він зробить тим виноградарям?» Кажуть йому: «Злих люто вигубить, а виноградник передасть іншим виноградарям, які будуть віддавати його плоди своєчасно». Каже їм Ісус: «Хіба ви не читали ніколи в Писаннях: “Камінь, який будівничі відкинули як непридатний, саме він став наріжним. Від Господа це сталося, і це дивовижне в очах наших”? Тому кажу вам, що буде забране від вас Царство Боже і дане народові, який буде приносити плоди Царства». Почувши його притчі, первосвященики та фарисеї зрозуміли, що Він гово- рить про них, і намагалися Його схопити, та побоялися людей, бо вони вважали Його за пророка. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
У цей час покаяння і покути просімо Христа, зрадженого і виданого на смерть, про благодаті, потрібні дітям святої Церкви:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, йдучи слідом за Христом, випросила спасіння для всіх, навіть для своїх переслідувачів.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він з Божою допомогою вирішив внутрішні та зовнішні проблеми довіреної йому Церкви.
3. Молімося за священиків, щоб вони ніколи не стали причиною гріха для своїх вірних.
4. Молімося за людей, які скривдили своїх ближніх, щоб вони відшкодували скоєне зло і примирилися з Богом.
5. Молімося за невиліковно хворих і тих, хто помирає, щоб Христові муки допомогли їм мужньо нести хрест страждання.
6. Молімося за нас, зібраних біля вівтаря, щоб ми ніколи не зганьбили ім’я християнина і були у світі істинними дітьми Христової Церкви.
Боже, наш Отче, Ти знаєш наше сьогодення і майбутнє; пробач нам скоєні гріхи, поглянь милостиво на нашу немічність і завжди спомагай нас у вершенні добра. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, нехай Твоє милосердя приготує Твоїх слуг до звершення цих тайн * і приведе до побожного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Бог полюбив нас * і послав Сина свого – * примирення за гріхи наші. (Пор. 1 Йн 4, 10)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Отримавши завдаток вічного спасіння, просимо Тебе, Господи: † дозволь нам так ревно прямувати до нього, * щоб ми його осягнули. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Господи, дай своєму людові здоров’я духа і тіла, † щоб він, звершуючи добрі вчинки, * завжди відчував Твою опіку. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 11:00 Неділя 0 68 Мир, що випливає з хреста. Коментар до Євангелія Сторінка Євангелія, яке читаємо сьогодні, розповідає про учнів, зібраних у вечір Воскресіння Христова: "у той день, у перший день тижня", – наголошує текст. Учні Христа – спустошені подіями останніх днів – переховуються, бо бояться юдеїв. "Двері були замкнені", – уточнює Йоан. Але замкненими залишаються не тільки двері кімнати, але й двері їхнього серця.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.