Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Бенедикт XVI: «Рішення про зречення було правильним»
17:01 Вівторок 0 132
2-03-2021, 17:01

Бенедикт XVI: «Рішення про зречення було правильним»

В інтерв’ю для «Corriere della Sera» вислужений Папа розповів, що зречення було «важким рішенням», але прийнятим «у повній свідомості». На його думку, він вчинив правильно.
Про це повідомляє Vatican News.

Зречення з понтифікату, що набрало чинності вісім років тому, було «важким рішенням», але прийнятим «у повній свідомості», за яке він ніколи не каявся. Вислужений Папа Бенедикт XVI ще раз, хоч вже ледь чутним голосом, повторив те, про що неодноразово говорив, спростовуючи «дещо фанатичних друзів», які не перестають вбачати «теорії змови» за рішенням залишити катедру святого Петра з причини старості. На цьому він наголосив у своєму інтерв’ю для італійського часопису «Corriere della Sera».

«Це було важке рішення, – пояснює Папа-емерит. – Але я прийняв його в повній свідомості і вважаю, що вчинив правильно. Деякі мої дещо “фанатичні” друзі досі розгнівані, вони не захотіли погодитися з моїм рішенням. Маю на увазі теорії змови, що слідували за ним: хтось каже, що це через скандал Vatileaks, хтось говорить про змову ґей-лобі, хтось – про справу лефевристського консервативного богослова Річарда Вілльямсона. Вони не хочуть повірити в усвідомлене рішення. Але моє сумління в порядку».

Бенедикт XVI говорив також про вже близьку подорож Папи до Іраку: «Вважаю, що це дуже важлива подорож. На жаль, вона відбувається в дуже важкий період, який робить її небезпечною подорожжю: як з огляду на причини, пов’язані з безпекою, так і задля Covid. Та й ситуація в Іраку нестабільна. Супроводитиму Франциска моїми молитвами», – запевняє Бенедикт XVI.
Інтерв'ю 10:02 Понеділок 0 68 Патріарх Сако про візит Папи до Іраку: це маленький рай після великого пекла Минув місяць від апостольської подорожі Папи Франциска до Іраку. Щоденна ватиканська газета «L'Osservatore Romano» опублікувала інтерв’ю з кардиналом Луїсом Рафаїлом Сако, Патріархом Католицької Халдейської Церкви, який, зокрема, розповів про зміни, які відбулись в країні, дякуючи відвідинам Святішого Отця.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.