Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 січня, середа
19:01 Вівторок 0 230
19-01-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 20 січня, середа

(зел) Середа ІІ тижня звичайного періоду
В Євангелії ми бачимо Ісуса, який зцілює людину з сухою рукою. Цим вчинком Вчитель з Назарету повертає його до нормального життя. Він дозволяє йому знову творити та змінювати навколишній світ. Варто віддати себе в руки Ісуса. Завдяки Його силі те, що роблять мої руки, має виняткове значення.
Або (черв) довільний спомин св. ФАБІАНА, папи і мученика
Св. Фабіан керував Римською Церквою у 236-250-х роках. На цій посаді відзначався ревністю і розсудливістю; скориставшись перервою у переслідуваннях, організував церковну адміністрацію. Він був одним з перших мучеників, які загинули під час переслідувань християн за Деція. Був похований у катакомбах Калікста.
Спільні Меси: про одного мученика (стор. 120)
Або (черв) довільний спомин св. СЕВАСТІАНА, мученика
Св. Севастіан, згідно з переказами, був римським офіцером. Як християнин утверджував своїх братів у вірі. Був убитий стрілами з лука близько 300 року під час переслідувань за імператора Діоклетіана. Його тіло поховали в катакомбах біля Віа Аппіа.
Спільні Меси: про одного мученика (стор. 120)

АНТИФОН НА ВХІД
Уся земля нехай поклониться Тобі, Боже, псалми нехай Тобі  співає, * оспівує Твоє ім’я у псалмах, о Всевишній.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти керуєш і небесним, і земним; † вислухай милостиво благання свого народу * і обдаруй наші дні миром. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти є славою Твоїх священиків, † вчини, просимо, щоб ми за заступництвом святого Фабіана, Папи і мученика, зміцнювалися у вірі, яку він визнавав, * і гідно Тобі служили. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, даруй нам духа мужності, * щоб ми за прикладом святого мученика Севастіана вчилися слухати більш Тебе, ніж людей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 7, 1-3. 15-17
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Мелхіседек, цар Салимський, священик Бога Всевишнього, зустрів Авраама, коли той повертався з бою з царями, і благословив його. Авраам же виділив йому десятину з усього; він, ім’я якого насамперед означає «цар праведності», потім уже «цар Салимський», тобто «цар миру», – без батька, без матері, без родоводу, не має ані початку днів, ані кінця життя; він – подібний до Божого Сина – назавжди залишається священиком. Це стає ще яснішим, коли за подобою Мелхіседека з’являється інший Священик, який став таким не за законом тілесної заповіді, а за силою незнищенного життя. Тому що є свідчення: «Ти – священик навіки за чином Мелхіседека».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 110, 1-2 . 3-4
Христос навіки наш Первосвященик.
Промовив Господь до Господа мого: «Сядь праворуч Мене, *
доки не покладу ворогів Твоїх для Твоїх ніг підніжком».
Жезл Твоєї сили Господь пошле з Сіону, *
тож пануй між своїми ворогами!
В Тебе влада в дні Твоєї могутності, в славі святих. *
Перед ранньою зорею я Тебе породив із лона.
Поклявся Господь – і не розкається: *
Ти священик навіки – за чином Мелхіседека!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 4, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус проповідував Євангеліє Царства
та зцілював всяку хворобу в народі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 1-6
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус увійшов знову до синагоги. А там був чоловік, який мав всохлу руку. Тож стежили за Ним, чи зцілить його в суботу, щоб Його звинуватити. І каже чоловікові, який мав суху руку: «Стань посередині». А їх запитує: «В суботу дозволено робити добро чи робити зло, душу спасти чи погубити?» Вони ж мовчали. І, обві вши їх гнівним поглядом, глибоко засмучений скам’яні лістю їхніх сердець, Він каже чоловікові: «Простягни руку!» Той простягнув – і рука його відновилась. І вийшли фарисеї, і відразу ж разом з іродіянами зібрали раду проти Нього, як би це Його погубити. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Господа, щоб свята Церква несла всім людям любов, мир і злагоду:
1. Молімося за місійну Церкву, щоб вона проповідувала Христове Євангеліє по всій землі і не боялася труднощів та перешкод.
2. Триває «Тиждень молитов про єдність християн», тож молі- мося, щоб між усіма визнавцями Ісуса Христа була любов і злагода.
3. Молімося за батьків і вихователів, щоб вони навчали мо­лодь нести відповідальність за кожний вчинок і кожне слово.
4. Молімося за місіонерів, щоб вони з радістю служили Господу і звіщали Благу Вість усім народам.
5. Молімося за померлих, щоб вони віднайшли нове і вічне життя в Христі.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола вівтаря, щоб ми своїм істинно християнським життям проповідували Господню любов сучасному світові.
Господи Ісусе Христе, любове Небесного Отця, вислухай наші молитви і благослови працю своєї Церкви. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам гідно брати участь у святих тайнах, † бо кожного разу, коли звершується спомин Христової жертви, * вершиться діло нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Готуєш стіл переді мною, * переливається мій кубок. (Пор. Пс 23 (22), 5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наповни нас Духом Твоєї любові † і тих, кого Ти наситив одним небесним хлібом, * у своїй доброті вчини єдиним. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.