Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватикан: екуменічні заходи з приводу спомину Григорія Нарекського
10:02 Субота 0 310
27-02-2021, 10:02

Ватикан: екуменічні заходи з приводу спомину Григорія Нарекського

З нагоди першого спомину святого Григорія з Нарека, якого Папа Франциск нещодавно вніс до календаря Церкви латинського обряду, в базиліці Святого Петра та у Ватиканських садах відбудуться молитовні заходи.
Про це повідомляє Vatican News.

Як повідомлялося раніше, 2 лютого 2021 року у Ватикані було оприлюднено декрет Конгрегації Божественного культу та Дисципліни Таїнств, в якому йшлося про те, що з огляду на присвоєння титулу «Вчитель Церкви» деяким святим Сходу та Заходу, Папа Франциск розпорядився, аби добровільні спомини цих святих були вписані до Загального Римського Календаря. Між ними є ім’я святого Григорія з Нареку, пам’ять якого призначено на 27 лютого.

Молитовні заходи у Ватикані

З нагоди першого такого спомину, що припадатиме наступної суботи, Конгрегація для Східних Церков та Папська Рада сприяння єдності між християнами, у співпраці з Посольством Вірменії при Апостольському Престолі, організували у Ватикані спеціальні молитовні заходи.

Кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації Східних Церков, відслужить у базиліці Святого Петра Святу Месу, а з ним співслужитимуть Стамбульський архієпископ Вірменської Католицької Церкви Левон Боґос Зекіян та Секретар Папської Ради сприяння єдності християн єпископ Браян Фаррелл. Опісля відбудеться екуменічна молитва біля статуї цього святого, встановленої у Ватиканських садах, яку очолить архієпископ Хаяґ Барсамян, Представник Вірменської Апостольської Церкви при Апостольському Престолі в присутності кардинала Курта Коха, Голови Папської Ради сприяння єдності між християнами.

Святий Григорій з Нарека

Святий Григорій Нарекський (Ґріґор Нарекаці) жив на зламі між першим і другим тисячоріччями. Вступивши в юному віці до монастиря в Нареку (тепер – територія Туреччини), здобув ґрунтовну богословську освіту завдяки ознайомленню з творами Отців Церкви, що зберігалися в монастирській бібліотеці. Залишив по собі численні богословські та поетичні твори, коментарі та молитви.

Шість років тому, 21 лютого 2015 р., Папа Франциск затвердив рішення Пленарної асамблеї Конгрегації в справах визнання святих про надання святому Григорієві титулу «Учитель Вселенської Церкви», а 12 квітня здійснив у базиліці Святого Петра акт проголошення, в присутніості Католикосів Ґареґіна ІІ та Арама І Вірменської Апостольської Церкви, Патріарха Нарсеса Бедроса ХІХ Вірменської Католицької Церкви та Президента Вірменії Сержа Сарґсяна. У квітні 2018 року Святіший Отець поблагословив подаровану Президентом Сарґсяном статую святого Григорія, встановлену у Ватиканських садах. У церемонії взяли участь згадані першоієрархи Вірменської АЦ та Глава Вірменської Католицької Церкви Блаженніший Ґріґор Бедрос ХХ.
Новини з Ватикану 13:45 Неділя 0 135 Папа: «Далі молімося за мир в Україні та в усьому світі» Папа Франциск побажав, аби криза, спровокована війною в Україні, стала викликом для мудрих державних мужів у будуванні миру, що ґрунтується не на рівновазі озброєнь і страхові, але на взаємній пошані між народами і цивілізаціями.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.