Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Єпископе Яне, спочивай у мирі Воскреслого Господа». Похорон єпископа Яна Нємца
16:50 Вівторок 0 1 124
10-11-2020, 16:50

«Єпископе Яне, спочивай у мирі Воскреслого Господа». Похорон єпископа Яна Нємца

9 листопада у Кам’янці-Подільському у кафедральному соборі святих апостолів Петра і Павла відбувся похорон святої пам’яті єпископа Яна Нємца, який помер 27 жовтня у лікарні польського міста Ланьцут.

Перед тим труна з тілом перебувала у Хмельницькому та Городку, де віряни могли останній раз зустрітися зі своїм єпископом, який завжди проголошував Боже Слово своїм життям, а тепер свідчив про Воскреслого Христа і своєю смертю. До своєї кам’янецької катедри Владика Ян повернувся напередодні, у неділю ввечері, 8 листопада, щоб назавжди тут спочити.


Святу Месу очолив Львівський митрополит Мечислав Мокшицький, якому співслужили єпископи римсько-католицької та греко-католицької Церкви, а також десятки священиків з усієї України, які приїхали попрощатися зі своїм учителем, пастирем та духівником. Перед тим зібрані у святині вірні молилися Святий Розарій та були зачитані листи співчуття від представників церковної та державної влади. На похороні також особисто був присутній генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі.


У проповіді ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський згадував, що завжди, дивлячись на єпископа Яна під час адорації, можна було помітити, що він був настільки зосереджений на Христові, що здавалося, ніби повністю був у Христові, а Христос був у ньому. Проповідник підкреслив, що він був готовий до Вічності, вже тут його життя було позначене терпінням. Я колись запитав його: «Чи вам колись, Отче, не болить?» – Він відповів: «Я не пам’ятаю дня, Отче, щоб мені не боліло». Незважаючи на те, що йому доводилося терпіти, він був повний радості. Єпископ Ян був П’ятим, живим Євангелієм і показав справжній приклад, як треба жити Словом Божим. Для нього Христос у Євхаристії був і Правдою, і Життям, і Дорогою. Він був повністю з’єднаний у Євхаристії, а Євхаристія – у ньому. Сьогодні він уже зустрівся зі Своїм Спасителем і насолоджується вічним життям», – завершив єпископ Леон.


Від імені священиків Кам’янець-Подільської дієцезії слова співчуття та водночас вдячності за служіння єпископу Яну висловив його наступник на посаді ректора Вищої духовної семінарії у м. Городку о. Віктор Білоус, який зазначив, що єпископ Ян як викладач, вихователь, потім як ректор та єпископ підготував численні покоління священиків. І частинка єпископа Яна є в кожному з нас.


Від імені Блаженнішого Святослава, всіх єпископів Синоду, а також духовенства і монашества Кам’янець-Подільської єпархії Української греко-католицької церкви свої щирі співчуття висловив єпископ Іван Кулик, який зазначив, що Ян Нємєц дав справжнє свідчення віри та ревного служіння у Христовому винограднику.


Від імені Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні Львівський митрополит Мечислав Мокшицький сказав: «Ця крипта Кам’янецької катедри – достойне місце для тлінних останків єпископа Яна, адже він присвятив більшу частину свого священицького і все своє єпископське життя Кам’янець-Подільській Церкві, цій спільноті, якій служив протягом 28 років, відповідаючи на заклик єпископа Яна Ольшанського.


28 років його служіння Богові та людям сьогодні стають наче наріжний камінь, на якому ми можемо утверджувати свою віру і з якого можемо брати приклад. У цьому завершеному житті ми знаходимо послання для всіх нас – єпископів, священиків, мирян. Воно є взірцем довіри до Божого Провидіння, що нічого не трапляється випадково і що все має свій сенс. Навіть страждання, яке так наповнило його життя, мало свій глибокий сенс. Для єпископа Яна воно стало благословенним. Він пояснював його словами Спасителя: «Хто не бере свого хреста і йде за Мною, той негідний Мене» та словами святого апостола Павла: «Тепер я радію стражданням за вас і доповнюю на моїм тілі те, чого бракує скорботам Христовим для Його Тіла, що ним є Церква». Як же не дякувати за дар його страждання? Він не обтяжував ним нікого з нас, але за всіх нас цим стражданням молився. Отче єпископе Яне, цією Святою Месою дякуємо за таку поставу. Через тебе Бог вчинив великі справи. Сьогодні вони наповнюють нас радісною впевненістю у Твоїй участі у сопричасті Святих».


Тлінні останки єпископа Яна Нємца були поховані у крипті кафедрального собору поряд із тілом святої пам’яті єпископа Яна Ольшанського. Недарма Єпископ Леон сказав, що тепер ми маємо двох заступників на небі, двох Янів. Проте найважливіше і, думаю, що для єпископа Яна також, що він спочиватиме під каплицею Пресвятих Дарів, біля Ісуса, який був для Нього Всім, присутністю Якого він насолоджувався у своїх стражданнях і до Якого прагнув усе своє життя. Останніми тижнями перед смертю Владика Ян часто цитував щоденник польської Слуги Божої та містички Леоні Настал про те, що треба довіритися Богові з повною і беззаперечною дитячою довірою, повністю віддати себе у руки Бога. І тепер віримо, що владика Ян знаходиться на раменах свого небесного, як він писав у своєму щоденнику, «Татуся» і заступається за нас. Єпископе Яне, пам’ятай у своїх молитвах нашу подільську землю і вірних, яких ти зустрів під час свого життя. Спочивай у мирі Воскреслого Господа.


Олександр Бучковський 

Фото надані Місійною семінарією Redemptoris Mater у м. Вінниця
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.