Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 жовтня, п'ятниця
19:00 Четвер 0 274
22-10-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 23 жовтня, п'ятниця

Ісус запитує нас: «…чому ж ви не вмієте розпізнати часу цього?»  Не йдеться тут лише про правильне оціненя політики чи економіки. Приклад Ісуса про порушені відносини та спроби вирішити їх з вищими авторитетами показує і на дійсність, яка часто може обманювати, коли обмовляємо та засуджуємо інших, на підставі односторонньо інтерпретованих аргументів. Це як сліпота, яка не дає змоги об’єктивно оцінити «знаки часу». Молімося, щоб ми не впали у спокусу односторонньо інтерпретувати та засуджувати інших на підставі майже правдивих фактів.
Св. ЙОСИФА БІЛЬЧЕВСЬКОГО, єпископа (біл) Обов’язковий спомин
Св. Йосиф Більчевський народився 26 квітня 1860 року в Польщі. У 1884 році закінчив духовну семінарію і прийняв рукоположення у пресвітери. Був надзвичайно обдарованим, видав багато наукових праць з археології та догматики. Сан архієпископа львівського отримав у 1901 році. Владика Більчевський залишився у пам’яті львів’ян як невтомний пастир і будівничий. Особливу увагу приділяв релігійній освіті та катехізації. Помер 20 березня 1923 року у Львові. Згідно із заповітом, його поховано на Янівському кладовищі серед найбідніших мешканців міста.

АНТИФОН НА ВХІД
Господній Дух на Мені, * бо Він Мене помазав. * Послав Мене нести Добру Новину бі дним, * звіщати полоненим визволення.

КОЛЕКТА
Боже, Світло й Пастирю вірних, Ти поставив святого Йосифа, єпископа, на чолі  Твого народу, щоб він живив його словом та вчив власним прикладом; † вчини, щоб ми за його заступництвом дотримувались віри, якої він навчав, * і прямували вказаною ним дорогою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 4, 1-6
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Я, в’язень у Господі, прошу вас, щоб ви поводилися гідно зван­ня, до якого були покликані, з усякою покірністю і ла­гід­ні­стю, з довготерпінням, в любові терплячи одне одного, намагаючись зберігати єдність духа в узах миру. Одне тіло й один Дух, – як і були ви покликані в одній надії вашо­го покликання. Один Господь, одна віра, одне хре­щення, один Бог і Отець усіх, який над усіма, і через усіх, і в усіх. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 24, 1-2. 3-4аб. 5-6
Ось покоління, що шукає Бога.
Земля і все, що її наповняє, *
Всесвіт і ті, які живуть у ньому, – вони Господні.
Адже Він заснував її над морями *
і облаштував її на ріках.
Хто вийде на гору Господню, *
і хто стане на Його святому місці?
Той, у кого руки невинні й серце чисте, *
хто не прив’язав до марного свою душу.
Такий отримає благословення від Господа *
і справедливу винагороду від Бога, Спасителя свого.
Це покоління тих, які Його шукають, – *
обличчя Бога Якова шукають.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 54-59
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав до натовпу: «Коли ви побачи­те хмару, яка піднімається із заходу, одразу кажете, що насувається дощ, – і стається так. А коли вітер півден­ний віє, кажете, що буде спека, – і збувається. Лицеміри, вигляд землі й неба ви вмієте розпізнавати, чому ж ви не вмієте розпізнати часу цього? Чому ж самі від себе не судите, що є справедливе? Коли ти йдеш зі свої м против- ником до правителя, то доклади в дорозі зусиль звільнитися від нього, щоби він не притягнув тебе до судді, а суддя не видав тебе судово­му виконавцеві, а виконавець не вкинув тебе до в’язниці. Кажу тобі, що не вийдеш звідти, доки не віддаси остан­ньої лепти». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи святого Йосифа Більчевського, просімо Господа Бога за святу Церкву і за всіх нас, щоб ми вміли розпізнавати знаки часу і завжди жили за Євангелієм Христа:
1. Молімося за об’єднання усіх християнських Церков, щоб світ побачив, як люблять один одного Божі діти.
2. Молімося за єдність в любові та служінні Батьківщині для всіх нас.
3. Молімося за духа взаємодопомоги та розуміння у подружжях та родинах.
4. Молімося за мужність та стійкість для людей, які боряться зі спокусами
5. Молімося за милосердя для душ, які перебувають у чистилищі.
6. За заступництвом св. Йосифа Більчевського просимо, Господи, вчини, щоби повсюди там, де Ти нас ставиш і куди посилаєш, ми були Твоїми місіонерами, вказуючи мету земного життя, якою є щастя, тобто буття благословенними в Тобі та осягнення вічного життя.
Господи і Отче всіх людей, смиренно просимо Тебе: уділи свого милосердя всім, хто прибігає до Тебе, і тим, які  цього не роблять, та даруй нам своє прощення. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, дари, складені на честь Святих, свідчать про Твою могутність і славу; † смиренно просимо Тебе, * щоб вони виблагали нам спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація про пастирів  № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Отож Я з вами по всі дні * аж до кінця віку.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, † нехай прийняті нами святі тайни приготують нас до вічної радості, * на яку заслужив святий Йосиф, єпископ, як вірний слуга Твоїх таїнств. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.