Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Будь вірний аж до смерті. Річниця смерті о. Герарда Лірика
12:00 Середа 0 643
25-11-2020, 12:00

Будь вірний аж до смерті. Річниця смерті о. Герарда Лірика

24 листопада, в річницю смерті о. Герарда, відбулася поминальна Свята Меса в мостиському костелі св. Йоана Хрестителя. Проповідь виголосив о. Ян Щих, настоятель з Великого Любіня.

Отець Ян мав нагоду разом із о. Герардом служити у парафії Рудки на Львівщині. Саме тому з близька міг спостерігати віддане служіння священика, котрий в 38 років прийняв священицькі свячення (29 травня 1988 року) в Ризі з рук кардинала Юліана Вайводса. Отець Герард рік служив у Львівській катедрі при боці славетного душпастиря Рафала Кєрницького. 


Коли в 1989 році римо-католикам повернули спустошений та понівечений костел у Рудках о. Герард Лірик став першим після багаторічного періоду закриття храму настоятелем. Це була парафія без матеріальної бази, без плебанії, без нормальних умов для життя. 

Основою для проповіді стали слова зі Святого Письма: «Будь вірний аж до смерті». Через труднощі Бог гартував дух священика та через нього Бог показав як треба бути вірним священицькому покликанню. Через антирелігійні репресії треба було довгих тринадцять років очікувати на дозвіл представника тодішньої влади для вступу в духовну семінарію.  Це був початок загартовування для майбутніх труднощів в служінні. Отець Герард перед семінарією отримав настанови від о. Казиміра Мончиньского, який прибув з Риги до Мостиськ, аби відкрився шлях для священицьких покликань. За подолання всіх труднощів, терпеливість у священицькому служінні, відродження парафії у Рудках о. Герарда Лірик удостоївся титулу греміального каноніка Львівської капітули.


Священики Мостиського деканату та земляки з Мостищинни, які взяли участь у Святій Месі, навідали гріб священнослужителя, де освячено приготовлений пам'ятник. Від імені священиків подяку висловив настоятель з Боянця о. Володимир Валевський за смиренну та доброзичливу допомогу в звершенні таїнств у греко-католицькій парафії Боянця. Відспівавши на закінчення молитву Ангел Господній всі вірні віддали Богу честь за дар вірності аж до смерті у випробуваннях та в покликанні священика у першу річницю його переходу до вічності. 


«Будь вірний аж до смерті, і Я дам тобі вінець життя» (Одкр 2,10)

Отець Владислав Дерунов
Новини з України 09:00 Субота 0 567 Пограбовано парафіяльний дім на Миколаївщині Отець Григорій, священик родом з Польщі, майже 6 років служить в Одесько-Сімферопольській дієцезії. На даний момент він є настоятелем у парафії Божого милосердя в Баштанці, Миколаївської області. На початку січня священик з причин здоров’я несподівано потрапив до лікарні, де його чекала операція. 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.