Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск: Жінки - протагоністи Церкви, що виходить назовні

Папа Франциск: Жінки - протагоністи Церкви, що виходить назовні

Послання Святішого Отця до Жіночої ради, яка діє при Папській Раді в справах культури, з нагоди початку ряду зустрічей на тему «Жінки читають Папу Франциска: читання, роздуми і музика».
Про це пише Vatican News. 

«Ваша сьогоднішня конференція дозволяє також показати гарну новизну, яку ви представляєте всередині Римської Курії; це вперше, що в одній із Дикастерій присутня група жінок, які є протагоністами проєктів та культурних напрямків, що розробляються, і не лише у вирішенні жіночих питань. Ваша Рада складається з жінок, що трудяться у різних секторах суспільного життя та є носіями культурних і релігійних бачень світу, які, хоча й відрізняються, але збігаються у меті спільно працювати у взаємопошані», – пише Понтифік до Жіночої ради, що є постійним дорадчим органом, який вже понад три роки діє при Папській Раді в справах культури, з нагоди початку семінару на тему «Жінки читають Папу Франциска: читання, роздуми і музика».

Читання папських текстів

Як пригадує далі Святіший Отець у своєму посланні, для роздумів під час ряду зустрічей, запланованих у рамках семінару, було обрано три папські тексти, що вийшли з-під його пера, а саме: Апостольське напоумлення “Evangelii gaudium”, енцикліка “Laudato si’” та «Документ про людське братерство задля миру у світі і спільного співжиття». Мова йде про тексти, які сконцентровані довкола трьох важливих тем: євангелізації, довкілля та братерства.

Слідами святої Хільдегарди

«Слід також зазначити, що конференція проводиться під знаком великої жінки, проголошеної Учителькою Церкви в 2012 році: святої Хільдегарди Бінгенської. Вона, як і святий Франциск з Ассізі, уклала гармонійний гімн, в якому оспівує і прославляє Господа творіння і в творінні. Свята Гільдегарда поєднує наукові знання та духовність; і вже тисячу років, як справжня вчителька, вона читає, коментує, творить та навчає жінок і чоловіків», – пише далі Понтифік, зазначаючи, що ця свята поламала схеми свого часу, які стояли на перешкоді жінкам здобувати освіту, відвідувати бібліотеки... Вона навчалась музики і співу, писала музику, що була для неї не лише мистецтвом та наукою, але також і літургією.

Сприяння діалогові

Як підкреслив далі Святіший Отець, учасники зустрічі мають прагнення творити діалог між інтелектом та духовністю, між єдністю та різноманітністю, між музикою та літургією з метою сприяти універсальній дружбі та довірі. «І ви робите це жіночим голосом, що хоче допомогти зцілитися у хворому світі. Ваш шлях читання зможе запропонувати особливий погляд на тему соціальної та культурної конфронтації як внеску у мир, адже жінки мають дар приносити мудрість, що здатна загоювати рани, прощати, винаходити та відновлювати», – додав він.

Жінки в історії спасіння

Святіший Отець згадав про велику роль жінок в історії спасіння людства, розпочинаючи від Пречистої Діви Марії, яка була жінкою, що зуміла прийняти Слово, та жінок, які, незважаючи на темінь ночі, зберігали вогник віри, очікували, а згодом проповідували Воскреслого Ісуса.

«Радісна та глибока реалізація жінки зосереджується на цих двох діях: прийняття та звіщення. Жінки є протагоністами “Церкви, що виходить назовні”, через слухання та турботу, яку вони виявляють до потреб інших людей, і через помітну здатність підтримувати динаміку справедливості в атмосфері "домашнього тепла" в різних соціальних середовищах, в яких вони опиняються для праці. Слухання, роздумування, вчинки любові – це конститутивні елементи радості, яка відновлюється і передається іншим у жіночому погляді, у турботі про сотворений світ, у сприянні більш справедливому світові, у творенні діалогу, який поважає і належно цінує відмінності», – пише на закінчення Папа, бажаючи учасницям семінару бути носіями миру та оновлення.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.