Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 1 жовтня, четвер
19:00 Середа 0 265
30-09-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 1 жовтня, четвер

Приносити людям єдиного і правдивого Бога, визволяти їх від страху, показувати, що кожна життєва ситуація має значення перед Богом, – це є виклик для євангелізації. Не є очевидним, що людина знає, як провадити своє життя. Тому ми потребуємо проповідників Євангелія – тих, які приносять людям Бога і показують сенс людського життя.
Св. ТЕРЕЗИ ВІД ДИТЯТИ ІСУСА, діви і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Марія Франциска Тереза Мартен народилася в Алансоні у 1873 році. Виховувалася у побожній християнській сім’ї та в інтернаті бенедиктинок у Лізьє. У віці 15 років вступила до монастиря кармеліток і отримала ім’я Тереза від Дитяти Ісуса. У чернечому житті намагалася з любові до Бога досконало виконувати всі, навіть найменші, обов’язки. Цю дорогу вона назвала “малою дорогою духовного дитинства”. Побачивши, як сильно занедбується Божа любов, вона пожертвувала себе Всевишньому заради спасіння світу. Своє духовне життя описала в книзі “Діяння душі”. Померла 30 вересня 1897 року, заповідаючи, що вона не припинить “чинити добро на землі”. Є покровителькою католицьких місій.
Або (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 119)

АНТИФОН НА ВХІД
Господь опікувався нею і повчав її, * беріг її, мов зіницю ока. * Як орел, простер Він крила, * підхопив її та й поніс на своїх перах. * Сам Господь був її провідником.

КОЛЕКТА
Боже, Ти даєш своє Царство смиренним і малим, † вчини, щоб ми довірливо йшли стежкою святої Терези, * і щоб за її заступництвом явилася нам Твоя вічна слава. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іов 19, 21-27
Читання з Книги Іова.
Сказав Іов: «Змилуйтеся, змилуйтесь наді мною, мої друзі, бо рука Божа мене доторкнулась! Чому, як Бог, женетеся за мною, не насичуєтеся моїм тілом? О, якби мої слова були записані, якби вони були викарбувані на міді! Різцем залізним і олов’яним видовбані у скелі повіки! Я знаю – Захисник мій живе, і останнім Він устане над порохом. Позбавлений навіть шкіри, я встану; і в моїм тілі побачу Бога. Я сам Його узрю, очі мої побачать, а не хтось інший; серце у мене в грудях ниє!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 27, 7-8аб. 8в-9абв. 13-14
Господні блага прагну я узріти.
Почуй, Господи, мій голос, коли я буду взивати, *
помилуй мене і відізвись до мене.
В Тобі сказало моє серце: *
«Шукайте Мого обличчя».
Тож я, Господи, шукатиму Твого обличчя! *
Не відверни від мене свого обличчя,
не відвертайся від раба свого в гніві. *
Будь моїм помічником, не покидай мене, мій Боже!
Я ж маю надію побачити Господні блага у живих країні. *
З нетерпінням чекай на Господа, будь мужнім.
Хай зміцняється твоє серце – *
очікуй Господа з нетерпінням!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Наблизилося Царство Боже.
Покайтеся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 10, 1-12
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу призначив Господь інших сімдесят двох і послав їх по два перед своїм лицем до кожного міста й місцевості, куди сам мав іти. І Він промовив до них: «Жниво велике, а робітників мало; тож благайте Господаря жнив, щоби вислав робіт­ників на свої жнива. Ідіть: Ось Я посилаю вас, як ягнят між вовків! Не беріть з собою ні торби, ні палиці, ні сандалів, і нікого в дорозі не вітайте. До якого тільки дому ввійдете, спочатку кажіть: “Мир цьому дому!” І коли буде там син миру, спочине на ньому мир ваш; коли ж ні – до вас повернеться. В тому ж домі перебувайте, ї жте й пийте, що там є, бо робітник гідний своє ї винагороди. Не переходьте з дому в дім. І в яке тільки місто ввійдете, і де приймуть вас, їжте те, що по­кладуть вам; оздоровляйте недужих, які там є, кажіть їм: “Наблизилося до вас Боже Царство!” А коли в якесь місто прийдете і вас не приймуть, вийдіть на вулиці його та й скажіть: “Навіть пил із вашого міста, що припав нам до ніг, ми струшуємо вам. Проте знайте: наблизилося Царство Боже!” Кажу вам, що Содому того дня буде лег­ше, ніж тому місту». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні Церква згадує святу Терезу від Дитяти Ісуса, кармелітку, покровительку місій, вчительку малої дороги духовного дитинства. За її заступництвом звернімося до Господа Бога з нашими молитвами:
1. Молімося за Божу Церкву, щоб її місійна діяльність була сповнена чистого євангельського запалу і духа безкорисливого служіння.
2. Молімося за католиків, щоб, молячись Розарій, вдумувалися в таємницю нашого відкуплення.
3. Молімося про благословення Боже на місійне діло Церкви та за місіонерів, щоб їм не бракувало нових покликань.
4. Молімося за наших матерів, сестер, дружин, а також за монахинь, які підтримують нас своєю працею і молитвами, щоб Господь обдарував їх своїми особливими благодатями.
5. Молімося за померлих, щоб Господь, який воскресив у славі свого Сина, воскресив і їх для вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми ревно черпали знання зі вчення святої Терези про малу дорогу до неба.
Господи Ісусе Христе, Ти сказав: “Якщо не будете, як діти, не ввійдете у Царство Боже”; допоможи нам іти до Тебе дорогою святої Терези і за її заступництвом вислухай наші смиренні прохання. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Проголошуючи Твої чудеса у святій Терезі, ми смиренно благаємо Твою велич, Господи, * щоб як були Тобі угодними її заслуги, так нехай будуть милостиво прийняті приношення нашого служіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Святих дів та ченців № 39

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Якщо ви не навернетеся і не станете, як діти, * не ввійдете в Небесне Царство, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай тайни, які ми прийняли, розпалять в нас силу тієї любові, † яка спонукала святу Терезу до повної відданості Тобі , * щоб випросити для всіх Твого милосердя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.