Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 жовтня, неділя
18:05 Субота 0 436
24-10-2020, 18:05

Літургія на кожен день, 25 жовтня, неділя

Сьогодні святкуємо річницю освячення храму. Кожен храм це видимий знак присутності Бога серед людей. А також це місце зібрання віруючих в Христа. Дякуймо за дар храму і дар свободи. Просімо за померлих добродіїв нашого храму. Та молімося, щоб наша спільнота зростала у святості, будуючи духовну святиню Божого Царства на землі.
РІЧНИЦЯ ОСВЯЧЕННЯ ВЛАСНОГО ХРАМУ(біл) Урочистість
У храмах, дата освячення котрих невідома.

АНТИФОН НА ВХІД
Сповнений величі Бог у своєму храмі, * Бог наших батьків дає народові потугу й силу. * Благословен Бог.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти щороку дозволяєш нам переживати день освячення цього храму; † вислухай прохання свого народу * і вчини, щоб він завжди служив Тобі  тут з чистим серцем і в повноті  осягнув плоди спасі ння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 8, 22-23. 27-30
Читання з Першої Книги Царів
Тими днями став Соломон перед Господнім жертовником, перед усією громадою Ізраїля, здійняв руки до неба і промовив: «Господи, Боже Ізраїля! Нема Бога, що був би Тобі  рівня, ні на небі вгорі, ні на землі  внизу. Ти бережеш завіт і милість слугам Твоїм, які ходять перед Тобою усім серцем. Чи ж Богові бо справді жити на землі ? Таж і небо, і небо небес не можуть Тебе вмістити! Тим більше цей храм, що я збудував Тобі! Однак зглянься, Господи, мій Боже, на молитву й на благання слуги Твого й вислухай взивання та мольбу, якими слуга Твій оце молиться перед Твоїм обличчям. Нехай очі Твої  споглядають уночі й удень на храм цей, на місце, про яке ти сказав: “Ім’я Моє буде там!” Вислухай молитву, якою слуга Твій молитиметься на цьому місці! Вислухай благання слуги Твого і народу Твого, Ізраїля, коли вони будуть молитися на цьому мі сці. Вислухай з місця, де Ти перебуваєш, з неба; вислухай і прости».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Пс 84, 3-4. 5. 10. 11.
О які любі шатра Твої, Боже.
Моя душа знемагає і лине до дворів Господніх, *
моє серце і моє тіло радіють живим Богом.
Адже й горобець знайшов собі дім, †
і ластівка – собі гніздо, де своїх пташенят розмістить,– *
Твої жертовники, Господи Воїнств, мій Царю і мій Боже!
Блаженні ті, які живуть у Твоєму домі: *
вони славитимуть Тебе повіки.
О щите наш, поглянь, о Боже! *
Подивися на лице помазаника Твого!
Адже один день у Твоїх дворах, Боже, *
кращий за тисячі.
Я волію бути сторожем на порозі Божого дому, *
ніж в поселеннях грішників жити.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 3, 9б-11. 16-17
Читання з Першого Послання святого Павла Апостола до корі нтян
Брати! Ви є Божою буді влею. Згі дно з Божою благодаттю, яка мені  дана, я, немов той мудрий будівничий, поклав підвалину, а і нший будує на ній. Тож нехай кожний пильнує, як будує! Адже ніхто не може покласти і ншої основи, крім уже покладеної, а нею є Ісус Христос. Хіба не знаєте, що ви – храм Божий, і що Божий Дух живе в вас? Якщо хто нищить Божий храм, того знищить Бог, адже Божий храм святий, а ним є ви.  Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вибрав та освятив цю святиню,
щоб Моя присутність перебувала там повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 16, 13-19
† Читання святого Євангелія від Матея
Прийшовши в околиці Кесарії Филипової, Ісус звернувся до своїх учнів, запитуючи: «За кого люди вважають Сина Люд- ського?» Вони відповіли: «Одні – за Йоана Хрестителя, другі – за Іллю, інші – за Єремію або за одного з пророків». Каже їм Ісус: «А ви Мене за кого вважаєте?» У відповідь Симон-Петро промовив: «Ти є Христос, Син Бога живого!» А Ісус відповів йому і сказав: «Блаженний ти, Симоне, сину Йони, бо не тіло і кров тобі це відкрили, а Мій Отець Небесний. І Я тобі кажу, що ти є Петро – скеля; і на цій скелі Я збудую свою Церкву, і брами аду не здолають її. Я дам тобі ключі Царства Небесного: і те, що ти зв’яжеш на землі, буде зв’язане на небесах; і те, що ти розв’яжеш на землі, буде розв’язане на небесах».  Слово Господнє


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні ми святкуємо річницю освячення нашого храму, тож із вдячністю та упованням вознесімо до Господа наші прохання:
1. Молімося за святу Церкву, нехай достойне життя віруючих вчинить її найкращим храмом Бога.
2. Молімося за нашу Батьківщину – Україну, щоб у ній процвітала істинна свобода віросповідання і віруючі всіх конфесій могли без перешкод молитися у своїх храмах.
3. Молімося за всіх, хто працює в цьому храмі, щоб Господь обдарував їх своїми особливими благодатями.
4. Молімося за будівничих храмів, щоб Господь Бог благословив живих, а померлих прийняв у свою Славу.
5. Молімося за померлих священиків та вірних, які служили та молилися у цьому храмі, щоб Бог прийняв їх до своєї небесної святині.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола вівтаря, щоб ми, віддаючи шану Господу Богу на землі, заслужили на благодать приймати участь у Його славі на небесах.
Вислухай, Господи, наші смиренні прохання, з якими ми звертаємося до Тебе, і вчини, щоб кожен, хто приходить у цей храм, зростав у святості та любові. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Споминаючи день, коли дім Твій, Господи, Ти удостоїв слави і наповнив святістю, просимо Тебе: * вчини нас самих завжди угодним Тобі даром. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Тайна Божого храму, яким є Церква
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку * Тобі , святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Бо у видимій споруді, котру дозволив Ти нам збудувати, * і у цьому місці, де Ти не перестаєш опікуватися родинами, що до Тебе прямують, * Ти предивно звершуєш і являєш тайну Твоє ї єдності з нами, адже споруджуєш собі той храм, котрим є всі ми, * і Церкві, розпорошеній по всьому світі, Ти даєш зростати в єдності Господнього тіла, * щоб вона дійшла до повноти споглядання миру в небесному Єрусалимі. Тому разом із незліченними сонмами святих у храмі слави Твоєї ми Тебе прославляємо, * благословляємо і возвеличуємо, взиваючи: Свят, Свят, Свят…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ви є храмом Божим, і Дух Божий у вас перебуває. Храм Божий святий, а ним є ви. (Пор. 1 Кор 16-17)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
 Просимо, Господи, нехай священний Твій люд отримає плоди Твого благословення та радість, * щоб відновило його духовно те, що в цей святковий день він звершив у тілі. Через Христа, Господа нашого.

Або:  (в інших храмах та місцях відправлення Богослужінь)
(зел) XXХ НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНОГО ПЕРІОДУ
Закон любові Бога і ближнього вписаний у саме серце кожної людини, бо щастя і добра прагне кожен. Однак виконати Заповідь любові Бога і ближнього хто зможе? Зазвичай ми сприймаємо це слово «Люби­тимеш Господа Бога свого всім своїм серцем, а ближнього як самого себе» як наказ. Однак це не лише наказ, але й заповідь, тобто обітниця, пророцтво, через яке Господь заповідає, що ти любитимеш Господа з усього свого єства, а ближнього як себе самого. Тому якщо у щирості свого серця відкриєш сьогодні брак цієї любові, довір своє прагнення любити Ісусу Христу. Він єдиний, хто досконало виконав Закон любові Бога і ближнього віддаючи своє життя з волі Бога Отця навіть за своїх ворогів, тож може навчити як це здійснити і тебе.

АНТИФОН НА ВХІД
Хай радується серце тих, що Господа шукають. * Шукайте Господа і Його силу, * шукайте Його обличчя завжди.

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, примнож нашу віру, надію та любов † і допоможи нам полюбити те, що Ти нам наказуєш, * щоб ми могли осягнути те, що дає спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 22, 20-26
Читання з Книги Вихід.
Так говорить Господь: «Не будеш утискати чужинця і не гноби- тимеш його, бо ви самі  були чужинцями в Єги­петській землі . А ні вдови, ані сироти не будеш утісняти. Бо коли ви їх пригні чувати будете, і вони голосі нням за­голосять до Мене, то напевно почую зойк їх. І запалає гнів Мій, і мечем винищу вас так, що жінки ваші стануть вдовами, а ді ти ваші – сиротами. Коли позичиш гроші комусь із Мого народу, вбогому, що при тобі , то не станеш для нього лихварем, ані не на­кладатимеш на нього відсотків. Коли ві зьмеш у заставу одежину ближнього твого, мусиш повернути її йому до заходу сонця; бо сті льки й прикриття його, що та оде­жинка на його ті лі; у чому же лягти йому? Як заголосить до Мене, Я почую його, бо Я милосердний». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 18, 2-3а. 3бв-4. 47 і 51аб
Буду любити Бога, мою силу.
Любитиму Тебе, Господи, моя сило. *
Господь – моя Скеля,
моя надійна опора, мій Спаситель, *
мій Бог, моя Скеля.
Я надіятимусь на Нього: Він – щит мій, *
ріг мого спасіння, мій притулок.
Я закличу до Господа, який хвали достойний, *
і від ворогів моїх врятований буду.
Живий Господь! Благословенна моя Скеля! *
Нехай звеличиться Бог мого спасіння!
Ти посилаєш велику перемогу своєму цареві, *
своєму помазанцю Давиду виявляєш милосердя.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Сол 1, 5в-10
Читання з Першого послання святого апостола Павла до солунян.
Брати! Ви знаєте, якими були ми між вами і задля вас. І ви стали наслідувати нас та Господа, прийнявши слово посеред великих утисків з радістю Святого Духа, тому ви стали взірцем для всіх вірних у Македонії та Ахаї. Адже від вас рознеслося Господнє слово не лише по Македонії та Ахаї, а ваша віра в Бога долинула до кожної місцевості. Так що нам не потрібно щось говорити, бо вони самі про нас промовляють, який був наш прихід до вас, і як ви від ідолів навернулися до Бога, щоб служити живому й істинному Богові та очі кувати з небес Його Сина, яко­го Він воскресив з мертвих, Ісуса, котрий визволяє нас від майбутнього гніву. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Якщо хто любить Мене, той буде зберігати Моє слово;
і Мій Отець любитиме його, і Ми прийдемо до нього.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 22, 34-40
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу фарисеї, почувши, що Ісус закрив уста са­дукеям, зібралися разом, і один з них, законовчитель, за­питав, випробовуючи Його: «Учителю, яка заповідь най­більша в Законі?» Він же сказав йому: «Любитимеш Господа Бога свого всім своїм серцем, і всією своєю душею, і всією своєю думкою! Це – найбільша і перша заповідь. Друга – подіб­на до неї: Любитимеш свого ближнього, як самого себе! На цих двох заповідях тримається весь Закон і Пророки». Слово Господнє.


Мо­вить­ся “Ві­ру­ю”

МО­ЛИ­Т­ВА ВІ­Р­НИХ
Господь дав найбільшу заповідь – заповідь любові, тож молімося, щоб ми вірно виконували наказ Христа:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб кожне його слово, яке закликає шанувати гідність людини, приносило щедрі плоди.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про ду­ховний поступ і благо довірених їм народів.
3. Молімося за хворих і самотніх, щоб вони завжди відчували опіку та доброзичливе ставлення оточення.
4. Молімося за тих, які живуть у гніві, щоб вони, з любові до Господа, простили один одному.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб Гос­подь простив їхні гріхи і обдарував славою святих у своє­му Царстві.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб наша участь у недільній Месі допомагала нам краще полюбити Господа й людей.
Боже, Ти визнав любов за найвищу заповідь, а в Ісусі Христі дав нам найпрекрасніший взірець любові; підтримуй нас своєю благодаттю, щоб, наслідуючи Ісуса на землі, ми з Його допомогою з’єдналися з Тобою у небесах. Котрий живеш і ца­рюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари, які ми Тобі складаємо, † нехай ця жертва нашого служіння * примножить Твою славу. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Радітимемо Твоєму спасінню, * і йменням нашого Бога возвеличимось! (Пс 20 (19), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай Твоє таїнство вчинить в нас те, що воно означає, † щоб ми осягнули в повноті те, * що нині звершуємо у знаках.  Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:00 Неділя 0 280 Урочистість Христа – Царя Всесвіту «Бачив я в нічних видіннях, аж ось на небесних хмарах ішов ніби Син Чоловічий; дійшов він до Ветхого деньми, і приведено його поперед нього. І дано йому владу, славу й царство, і всі народи, племена та язики йому служили. Влада його - влада вічна, що не минеться, і царство його не занепаде ніколи» (Дан 7, 13-14).
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.