Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 1 жовтня, вівторок
18:03 Понеділок 0 312
30-09-2019, 18:03

Літургія на кожен день, 1 жовтня, вівторок

Ісус твердо постановив іти в Єрусалим. У грецькому тексті вживаються цікаві слова. Можна передати цей вірш так: Ісус вчинив твердим своє обличчя (мов камінь), щоб іти в Єрусалим. Цей зворот описує рішення, яке ніщо не може змінити. Ніщо, навіть брак людської гостинності, не відволікало Ісуса від тієї мети, яку визначив Йому Отець…
Сьогодні розпочинаємо в Церкві місяць посиленої молитви в намірі місій.

Св. ТЕРЕЗИ ВІД ДИТЯТИ ІСУСА, діви і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
(У Луцькій дієцезії – головної покровительки дієцезії, урочистість)

Марія Франциска Тереза Мартен народилася в Алансоні у 1873 році. Виховувалася у побожній християнській сім’ї та в інтернаті бенедиктинок у Лізьє. У віці 15 років вступила до монастиря кармеліток і отримала ім’я Тереза від Дитяти Ісуса. У чернечому житті намагалася з любові до Бога досконало виконувати всі, навіть найменші, обов’язки. Цю дорогу вона назвала “малою дорогою духовного дитинства”. Побачивши, як сильно занедбується Божа любов, вона пожертвувала себе Всевишньому заради спасіння світу. Своє духовне життя описала в книзі “Діяння душі”. Померла 30 вересня 1897 року, заповідаючи, що вона не припинить “чинити добро на землі”. Є покровителькою католицьких місій.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь опікувався нею і повчав її, * беріг її, мов зіницю ока. * Як орел, простер Він крила, * підхопив її та й поніс на своїх перах. * Сам Господь був її провідником.

КОЛЕКТА
Боже, Ти даєш своє Царство смиренним і малим, † вчини, щоб ми довірливо йшли стежкою святої Терези, * і щоб за її заступництвом явилася нам Твоя вічна слава. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Зах 8, 20-23
Читання з Книги пророка Захарії.
Так каже Господь Воїнств: «А ще прийдуть народи й мешканці багатьох міст. Мешканці одного міста прийдуть до другого й скажуть: “Ходімо притьмом умило­стивити обличчя Господнє, шукати Господа Воїнств. Піду також і я!” І прийде велике число людей і сильні народи – шукати Господа Воїнств у Єрусалимі і щоб умилости­вити обличчя Господнє. Так каже Господь Воїнств: У ті дні десятеро з усяких різномовних народів ухоплять за полу юдея й казати­муть: “Ми підемо з вами, бо ми чули, що Бог з вами”». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 87, 1-3. 4-5. 6-7
Бог наш є з нами, зі своїм народом.
На святих горах – його основи; †
Господь любить брами Сіону *
більше за всі поселення Якова.
Славна вістка рознеслась *
про тебе, Боже місто.
Розкажу про Рагав і Вавилон тим, які мене знають. *
Ось Филистія, Тир та народ ефіопський: †
вони там народились.
І про Сіон говоритимуть: †
«І цей, і той народилися в ньому! *
А заснував його сам Всевишній!»
Господь запише в літописі народів: *
«Такий-то там народився».
Вони танцюють і співають: *
«У Тобі – всі мої джерела».

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мк 10, 45
Алілуя, алілуя, алілуя.
Син Людський прийшов, щоби послужити
і душу свою як викуп за багатьох віддати!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 51-56
† Читання святого Євангелія від Луки.

Коли наближалися дні Ісусового вознесіння, Він твердо постановив іти в Єрусалим. І Він послав вісників перед лицем своїм. І, вирушивши, вони увійшли до самарійсько­го села, щоби приготувати Йому. А ті не прийняли Його, бо Він мав вигляд того, хто йде до Єрусалима. І, побачивши це, учні Яків та Йоан сказали: «Господи, хочеш, ми скажемо, щоб вогонь зійшов з неба і пожер їх?» Та, обернувшись, Він скартав їх. І вони пішли до ін­шого села. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні Церква згадує святу Терезу від Дитяти Ісуса, кармелітку, покровительку місій, вчительку малої дороги духовного дитинства. За її заступництвом звернімося до Господа Бога з нашими молитвами:
1. Молімося за Божу Церкву, щоб її місійна діяльність була сповнена чистого євангельського запалу і духа безкорисливого служіння.
2. Молімося за католиків, щоб, молячись Розарій, вдумувалися в таємницю нашого відкуплення.
3. Молімося про благословення Боже на місійне діло Церкви та за місіонерів, щоб їм не бракувало нових покликань.
4. Молімося за наших матерів, сестер, дружин, а також за монахинь, які підтримують нас своєю працею і молитвами, щоб Господь обдарував їх своїми особливими благодатями.
5. Молімося за померлих, щоб Господь, який воскресив у славі свого Сина, воскресив і їх для вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми ревно черпали знання зі вчення святої Терези про малу дорогу до неба.
Господи Ісусе Христе, Ти сказав: “Якщо не будете, як діти, не ввійдете у Царство Боже”; допоможи нам іти до Тебе дорогою святої Терези і за її заступництвом вислухай наші смиренні прохання. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Проголошуючи Твої чудеса у святій Терезі, ми смиренно благаємо Твою велич, Господи, * щоб як були Тобі угодними її заслуги, так нехай будуть милостиво прийняті приношення нашого служіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Якщо ви не навернетеся і не станете, як діти, * не ввійдете в Небесне Царство, говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай тайни, які  ми прийняли, розпалять в нас силу тієї любові, † яка спонукала святу Терезу до повної відданості Тобі , * щоб випросити для всіх Твого милосердя. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий