Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Опеті: Пандемія вимагає обережності, але не терору
10:05 Понеділок 0 237
26-10-2020, 10:05

Архієпископ Опеті: Пандемія вимагає обережності, але не терору

Інформація про інфекції та смертність від коронавірусу обробляються щодня, таким чином поширюючи жах в суспільстві. Тим часом нам потрібен не страх, а проста обережність і здоровий глузд, щоб по-справжньому зіткнутися з проблемами, попереджає архієпископ Мішель Опеті, архієпископ Парижа.
Він нагадує нам, що набагато більше людей помирає від серцевих нападів або раку. Однак до цих захворювань, не менш небезпечних, ніж COVID, ми вже звикли. Якби нам щодня казали, скільки людей померло від раку, ми б ще більше перелякалися, додає єрарх, який 20 років працював лікарем, перш ніж стати священиком.

“Ми дбаємо про загальне благо, тому нам слід бути обережними одне з одним. Однак обережність – це не терор і навіть не атмосфера насильства, бо я бачу, що ті, хто суворо не дотримується мінливих правил поведінки, піддаються агресії, навіть фізичній, оскільки люди ставляться до них майже, як до вбивць. Ми чітко бачимо, що це перебільшений підхід до запобіжних заходів. Звичайно, потрібна обережність, це наш обов’язок, також як християн. Але найбільше нам бракує здорового глузду ».

Виступаючи перед Ватиканським радіо, архієпископ Опеті зізнався, що пандемія вкотре дала зрозуміти сучасній людині про свою смертність. Однак страх смерті не повинен паралізувати нас. Усвідомлення смерті має допомогти нам оцінити нинішнє життя та відкрити себе перспективі життя після смерті, – каже архієпископ Парижа.

“Коли я був лікарем, мені вдавалося, як це прийнято називати, “рятувати чиєсь життя”. Але насправді я не рятував життя, я просто підтримував пацієнта фізично живим ще кілька років. І я був задоволений цим, це була моя професія. Однак, як лікар, я не міг врятувати своє життя, бо смерть настає в кінці. Смерть все одно настане, рано чи пізно. Але зараз, як християнин і священик, я маю на меті не врятувати чиєсь життя, а допомогти їм увійти в Життя, прожити життя плідно. Я проголошую Життя, яке є сильнішим і більшим за органічне, тілесне, в якому ми опинились сьогодні і якого не стане завтра”.

Архієпископ Опеті зауважує, що людство продовжує ірраціонально  переважати страх смерті, на свідомому рівні його витіснивши. Нам здавалося, що ми подолаємо смерть, якщо забудемо про неї. Тим часом через пандемію смерть знову здивувала нас і нагадала про своє існування.

Джерело: Родина з посиланням на Vatican News

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.