(зел) Четвер ХХVI звичайного тижня
Приносити людям єдиного і правдивого Бога, визволяти їх від страху, показувати, що кожна життєва ситуація має значення перед Богом, – це є виклик для євангелізації. Не є очевидним, що людина знає, як провадити своє життя. Тому ми потребуємо проповідників Євангелія – тих, які приносять людям Бога і показують сенс людського життя.
Або (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 123)
АНТИФОН НА ВХІДПриносити людям єдиного і правдивого Бога, визволяти їх від страху, показувати, що кожна життєва ситуація має значення перед Богом, – це є виклик для євангелізації. Не є очевидним, що людина знає, як провадити своє життя. Тому ми потребуємо проповідників Євангелія – тих, які приносять людям Бога і показують сенс людського життя.
Або (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 123)
І все, що Ти навів на нас, Господи, усе, що Ти вчинив єси нам, * – Ти присудом учинив правдивим, * бо згрішили ми, від Тебе відступивши, * й заповідей Твоїх не слухали. * О Господи, дай славу Імені Твоєму! * Але обходься з нами за Твоєю лагідністю і за Твоєю милістю великою. (Дан 3, 31. 29. 43. 42)
КОЛЕКТА
Боже, Ти великим пробаченням і милосердям являєш повноту своєї всемогутності; † помнож над нами свою благодать, * щоб ми, прямуючи до Твоїх обітниць, стали сопричасниками небесних благ. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Неєм 8, 1-4а. 5-6. 7б-12
Читання з Книги Неємії.
Тими днями увесь народ, як один чоловік, зібрався на майдані, що перед Водяними ворітьми, і сказали Езрі книжникові принести книгу закону Мойсея, що його дав Господь Ізраїлеві. І приніс Езра священик закон до громади чоловіків, жінок і всіх, які могли розуміти, – першого дня сьомого місяця, – і читав його на майдані, що перед Водяними ворітьми, від світанку до полудня, перед чоловіками, жінками й тими, які могли розуміти; прихиливсь увесь народ вухами до книги закону. Книжник Езра стояв на дерев’яному помості, зробленому для цього. Відкрив Езра книгу перед очима всього народу, бо він був вище від усього народу; а як він відкрив її, ввесь народ підвівся. І воздав хвалу Езра Господу, великому Богові, а ввесь народ відповів: «Амінь, амінь», знявши руки вгору. І вони вклонилися, впавши перед Господом обличчям до землі. А левіти тлумачили народові закон, тим часом як народ стояв на своєму місці. Вони читали книгу закону Божого виразно та викладали значення, щоб читане було зрозумілим. Тоді начальник Неємія, священик Езра й левіти, які вчили народ, сказали до свого народу: «Цей день – посвячений Господу, Богові вашому; не сумуйте й не плачте!» – бо ввесь народ плакав, слухаючи слова закону. Далі сказав їм: «Ідіть, їжте ситне й пийте солодке, та посилайте частки тим, у кого не напоготовлено нічого, бо день цей посвячений Господу нашому, й не журіться, бо радість у Господі – це ваша сила». І левіти втихомирювали увесь народ, промовляючи: «Вгамуйтесь, бо день цей святий, не сумуйте». Тоді увесь народ пішов їсти й пити, й посилати частки та веселитись, бо зрозуміли слова, які їм вияснено. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 19, 8. 9. 10. 11
Присуди Божі звеселяють серце.
Господній закон бездоганний, – *
він підкріпляє душу.
Господнє свідчення вірне, – *
воно робить мудрими простодушних.
Господні постанови праведні, – *
вони звеселяють серце.
Господня заповідь чиста, – *
очам дає вона світло.
Господній страх чистий – *
він перебуває навіки.
Господні присуди незмінні, – *
всі вони справедливі.
Більше від золота їх бажають – *
від безлічі каменів дорогоцінних,
вони за мед солодші, *
що з вощини стікає.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Наблизилося Царство Боже.
Покайтеся і віруйте в Євангеліє!
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 10, 1-12
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу призначив Господь інших сімдесят двох і послав їх по два перед свої м лицем до кожного міста й місцевості, куди сам мав іти. І Він промовив до них: «Жниво велике, а робітників мало; тож благайте Господаря жнив, щоби вислав робітників на свої жнива. Ідіть: Ось Я посилаю вас, як ягнят між вовків! Не беріть з собою ні торби, ні палиці, ні сандалів, і нікого в дорозі не вітайте. До якого тільки дому ввійдете, спочатку кажіть: “Мир цьому дому!” І коли буде там син миру, спочине на ньому мир ваш; коли ж ні – до вас повернеться. В тому ж домі перебувайте, ї жте й пийте, що там є, бо робітник гідний своє ї винагороди. Не переходьте з дому в дім. І в яке тільки місто ввійдете, і де приймуть вас, ї жте те, що покладуть вам; оздоровляйте недужих, які там є, кажіть їм: “Наблизилося до вас Боже Царство!” А коли в якесь місто прийдете і вас не при- ймуть, вийдіть на вулиці його та й скажіть: “Навіть пил із вашого міста, що припав нам до ніг, ми струшуємо вам. Проте знайте: наблизилося Царство Боже!” Кажу вам, що Содому того дня буде легше, ніж тому місту». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос сьогодні звертається із закликом проповідувати Його Царство, просі мо у Нього благодатей, потрібних нам для виконання Його спасенних наказів:
1. Молімося за святу Церкву, щоб у ній завжди було достатньо ревних священиків, які працюватимуть над євангелізацією світу.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, попри людську недо- сконалість священиків та слабкість вірних, надихав усіх силою і відвагою.
3. Молімося за батьків і наставників, щоб вони зуміли прищепити молодому поколінню любов до високих, благородних ідеалів.
4. Молімося за покликання до місійного служіння, щоб не забракло молодих сердець, які повністю віддали би себе на служіння Євангелію.
5. Молімося за померлих, щоб Господь змилувався над ними і дав їм радість споглядати Його обличчя.
6. Молімося за нас, щоб ми не зійшли з дороги, яку нам визначило Боже Провидіння.
Господи Ісусе Христе, Ти – опора і міць нашої віри, вислухай смиренні молитви своїх дітей і вчини, щоб віра керувала нашим життям, а наше життя свідчило про нашу віру. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Милосердний Боже, прихильно прийми нашу жертву * і вчини, щоб вона відкрила для нас джерело всякого благословення. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Згадай слузі Твоєму Твоє слово, Господи, * в якому Ти подав мені надію. * Оце моя відрада в моїм горі.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай небесна тайна відновить наші душі й тіла, † щоб ми, проголошуючи смерть Того, з ким співстраждаємо, * могли стати співспадкоємцями Його слави. Котрий живе і царює навіки вічні.
Св. ФРАНЦИСКА АССІЗЬКОГО (біл) Обов’язковий спомин
Джованні Бернардоне, що народився в Ассізі в 1182 році, був сином заможного купця. Батьки звали його Франческо. В юні літа він провадив безтурботне життя, але під впливом Божої благодаті полишив його і вибрав цілковиту вбогість. Коли навколо нього зібралися однодумці, він заснував Орден Менших Братів, який займався мандрівним проповідництвом. Згодом, із допомогою св. Клари, заснував жіночий орден, що був названий другим орденом, і, нарешті, заснував третій орден для мирян-покутників (терціярії). Своїм прикладом і заснованими інституціями св. Франциск дуже вплинув на духовне і мистецьке життя Середньовіччя. Наприкінці життя на горі Верні він отримав стигмати Господніх страстей. Помер в Ассізі 3 жовтня 1226 року і через два роки був канонізований.
Або: (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса: про Пресвяте Серце Ісуса
На пропозицію послати померлого Лазаря до братів із застереженням, Авраам відповідає: “Вони мають Мойсея та пророків: хай їх слухають” (Лк 16,29). Це означає, що ми маємо не так очікувати на надзвичайні об’явлення, як жити згідно з голосом Бога Живого, який лунає у Святому Письмі.