Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 26 жовтня, понеділок
18:02 Неділя 0 249
25-10-2020, 18:02

Літургія на кожен день, 26 жовтня, понеділок

(зел) Понеділок XXХ тижня Звичайного періоду
Зворушує турбота Ісуса щодо жінки, яка терпить так довго й обурює лицемірство фарисеїв, які бажаючи показати свою правовірність, засуджують Ісуса за Його милосердя. Подивіться як легко засліпити людину уявним піклуванням за чистоту права. На щастя для нас Ісус соромить нас, щоб ми не занурювались у гущу безглуздих правил, але помічали власну сліпоту, своєчасно могли звільнитися, щоб виконувати те, що найважливіше – добро для іншої людини.

АНТИФОН НА ВХІД
Хай радується серце тих, що Господа шукають. * Шукайте Господа і Його силу, * шукайте Його обличчя завжди.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, примнож нашу віру, надію та любов † і допоможи нам полюбити те, що Ти нам наказуєш, * щоб ми могли осягнути те, що дає спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 4, 32 — 5, 8
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Будьте добрими одне до од­ного, милосердними, прощаючи одне одному, як і Бог у Христі вам про­стив! Отже, наслідуйте Бога, як улюблені діти, та ходіть у любові, як і Христос по­любив нас і видав себе за нас як дар і жертву Богові, як приємні па­хо­щі. А розпуста й усяка нечистота чи жадоба до наживи навіть хай не зга­дуються між вами, як це личить свя­тим; також і безсоромність, і пусті ба­лачки, чи грубі жарти – вони недоречні; але найкраще – подяка. Бо знайте, що жодний розпус­ник або нечистий, або жадібний до наживи, котрий є ідолослужителем, не має спадщини в Царстві Христа і Бо­га. Хай ніхто з вас не піддається обманові марних слів, бо через це Божий гнів приходить на синів непослуху. Тому не ставайте їхніми спіль­никами, бо ви були колись темрявою, а тепер є світлом у Господі. Поводь­теся, як діти світла. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 1, 1-2. 3. 4 і 6
Як любі діти слідуймо за Богом.
Блаженний чоловік, який не ходить за радою безбожних, †
не стає на дорогу грішних *
і в згромадженні насмішників не засідає,
але в законі Господньому його бажання, *
і він роздумує день і ніч над Його законом.
Він буде, як дерево, †
посаджене над водними потоками, *
яке дасть плід свій у свою пору,
і листя якого не зів’яне, *
і все, що він учинить, буде вдалим.
Не так безбожні, не так! *
Вони, мов полова, яку вітер розвіває.
Адже Господь знає праведних дорогу, *
а до­ро­га безбожних загине.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 17, 17 б. а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Твоє Слово, Господи – то істина.
Освяти нас істиною своєю!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 13, 10-17
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу навчав Ісус в одній із синагог у суботу. І ось була там одна жінка, яка вісім­надцять років мала духа хвороби: була скорчена й зовсім не могла ви­простатися. Побачивши її, Ісус покликав і сказав їй: «Жінко, ти звільнена від своєї недуги». І Він поклав на неї руки – і враз випросталася, і стала прославляти Бога. У відповідь старший синагоги, обу­рений тим, що Ісус оздоровив у суботу, промовив до натовпу: «Є шість днів, у які належить працю­вати; тож приходьте тоді зцілятися, а не суботнього дня». Та Господь відповів йому і сказав: «Лицеміри, хіба кожний з вас не відв’язує у суботу свого вола або осла від ясел і не веде напувати? А цю дочку Авраама, яку зв’я­зав сатана ось уже вісімнадцять років, чи не годиться звільнити від цьо­го пута в суботній день?» І коли Ісус це говорив, стало со­ромно всім, які противилися Йо­му, і весь натовп радів усьому тому слав­ному, що Він чинив.  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос прийшов зцілити людство від влади гріха і сатани, просімо у Нього благодатей, потрібних святій Церкві, всьому людству і нам особисто:
1. Молімося за святу Церкву, щоб, проповідуючи любов до Бога, вона виявляла її у жертовній любові до людини.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб усі її діти в злагоді працювали заради піднесення її добробуту та духовності.
3. Молімося за тих, хто за власним бажанням працює у неділю й не бере участі в Святій Месі, щоб Божа благодать розбудила їхнє сумління.
4. Молімося за хворих та калік, щоб заради любові до Христа вони навчилися зі смиренням зносити свої страждання.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, а особливо тих, за кого немає кому молитися, щоб Господь помилував їх і обдарував вічною радістю.
6. Молімося за нас самих, щоб жертовною любов’ю до ближнього ми свідчили свою істинну любов до Бога.
Господи наш і Отче, вислухай наші молитви і вчини, щоб ми вміли любити наших ближніх на землі та удостоїлися Твоєї любові в небі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари, які ми Тобі складаємо, † нехай ця жертва нашого служіння * примножить Твою славу. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Радітимемо Твоєму спасінню, * і йменням нашого Бога возвеличимось! (Пс 20 (19), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай Твоє таїнство вчинить в нас те, що воно означає, † щоб ми осягнули в повноті те, * що нині звершуємо у знаках.  Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:00 Неділя 0 280 Урочистість Христа – Царя Всесвіту «Бачив я в нічних видіннях, аж ось на небесних хмарах ішов ніби Син Чоловічий; дійшов він до Ветхого деньми, і приведено його поперед нього. І дано йому владу, славу й царство, і всі народи, племена та язики йому служили. Влада його - влада вічна, що не минеться, і царство його не занепаде ніколи» (Дан 7, 13-14).
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.