Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 жовтня, субота
19:00 П'ятниця 0 272
23-10-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 24 жовтня, субота

(зел) Субота XXІХ тижня Звичайного періоду
Бог у своїй любові не може дозволити нам нехтувати нашим життям. Він посилає Христа, щоб Він нам нагадав, що наше життя одне і неповторне. Можна втратити можливість пережити справжню любов і щастя. На жаль, дуже часто нам вистачає замінників. Подивімось на Нього, якою великою любов’ю Він нас полюбив, віддав себе до кінця і переміг, увійшов до вічності, – і цього Він хоче для кожного з нас.
Або (біл) довільний спомин св. АНТОНІЯ МАРІЇ КЛАРЕТА, єпископа
Св. Антоній Марія Кларет народився в Саленті поблизу Барселони 23 грудня 1807 р. В молодому віці вчився ткацтва. Йдучи за голосом покликання, прийняв духовний сан. Будучи пресвітером, працював у парафіяльному пастирстві, а пізніше був апостольським місіонером в Каталонії та на Канарських островах. У 1849 р. заснував конгрегацію Синів Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії. Незабаром був призначений архієпископом Сантьяго на Кубі та ревно працював над відродженням католицького життя у цій дієцезії. Для християнського виховання дівчат заснував конгрегацію сестер під назвою Марії Непорочної. У 1857 р. його відкликано до Іспанії бути сповідником королеви Ізабели ІІ. Супроводжував її у вигнанні до Франції. Помер у Франції 24 жовтня 1870 року.
Спільні Меси: про місіонерів

АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, вчини, щоб наша воля була завжди відданою Тобі  * та щоб ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти вчинив, що святий Антоній Марія, єпископ, з дивовижною любов’ю і терпеливістю пропові дував людям Євангеліє; † допоможи нам, щоб за його заступництвом ми, шукаючи того, що Твоє, * наполегливо намагалися здобувати у Христі наших братів. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 4, 7-16
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Кожному з нас дана благодать згідно з мірою дару Христа. Тому сказано: «Піднявшись на висоту, Він полон полонив і дав дари людям». А що означає «піднявшись», як не те, що раніше Він зійшов до най­нижчих місць землі? Хто зійшов, Той і піднявся ви­ще від небес, щоб наповнити все. Він і поставив одних апо­с­то­лами, інших пророками, ще інш­их благовісниками, а тих – пастирями та вчителями, щоби приготувати святих для справи служіння, для збудування Хри­стового тіла, аж поки всі досягнемо єдності віри й пізнання Божого Сина, до­ско­налого змужніння, міри зрі­лості – повноти Христа; щоб ми не були більше ма­ли­ми дітьми, які хитаються і за­хоплю­ють­ся всяким вітром вчення, люд­ською підступністю, лукав­ством, що вводить в оману, а щоб ми в любові були прав­до­мовні, щоб у всьому досягли зросту Того, хто є Голова, – Хри­ста. Від Нього – все тіло, складене і надійно сполучене різними зв’яз­ками в міру дії кожного окремого члена тіла, зростає на збудування самого себе в любові. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 122, 1-2. 3-4. 5-6
У дім Господній з радістю ходімо.
Я зрадів, коли мені сказали: *
«Ходімо до Гос­поднього дому!»
Наші ноги стояли *
в твоїх брамах, Єрусалиме.
Єрусалиме, ти збудований як місто, *
що в собі об’єднує разом,
бо туди приходили коліна, коліна Господні, *
як свідчення для Ізраїля, щоби славити Ім’я Господнє.
Адже там встановлено престоли для суду, *
престоли для дому Давида.
Просіть миру для Єрусалима: *
«Мир тим, хто тебе любить!»

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Єз 33, 11
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я не бажаю смерті грішника – слово Господа Бога,
бажаю, щоб відвернувся від своєї дороги і щоб жив він.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 13, 1-9
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу прийшли деякі й розповіли Ісусові про галілеян, кров яких Пилат змішав з їхніми жертвами. У відповідь Ісус сказав їм: «Чи ви думаєте, що ці галілея­ни, були більш грішні від інших галілеян, бо так постра­ждали?
Ні, кажу вам; але якщо не покаєтеся, то всі так само загинете. Або ті вісімнадцять, на яких упала сило­амська вежа і вбила їх, чи думаєте, що вони були більше винні від усіх людей, які проживають в Єрусалимі? Ні, кажу вам; але якщо не покаєтеся, то всі отак загинете». І Він розповів таку притчу: «Один чоловік мав у своє­му винограднику посаджену смоківницю і прийшов шу­кати на ній плоду, але не знайшов. Тож сказав він ви­ноградареві: “Ось уже третій рік, як приходжу шукати плоду на цій смоківниці й не знаходжу; тому зрубай її, – нащо землю даремно займає?” А той у відповідь каже йому: “Пане, залиш її ще на цей рік, доки обкопаю довко­ла неї та підсиплю гною, то, може, наступного року зро­дить плід, а коли ні, зрубаєш її”». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Зібравшись довкола Христового вівтаря, за заступництвом Марії, нашої Пресвятої Матері, просімо у Господа благодаті істинного навернення:
1. Молімося за Святішого Отця, всіх єпископів та священиків, щоб, об’єднані одним завданням – поширення Божого Царства, вони були для всього світу символом єдності й любові.
2. Молімося за всі групи місійної співпраці, щоб вони дедалі краще розвивалися у різних середовищах нашого суспільства, а щедро черпаючи з джерела любові, яким є Бог, діставалися зі словом та служінням любові до тих, хто живе у самотності й покинутості.
3. Молімося за молодь, щоб вона, наснажена вірою та молитвою, протистояла духовному занепаду і залишалася вірною Христові.
4. Молімося за людей, які внаслідок різних життєвих ситуацій втратили віру, щоб вони наново навернулися.
5. Молімося за померлих, щоб Господь прийняв їх до своєї слави.
6. Молімося за нас самих, щоб ми були місіонерами віри, надії та любові у сучасному світі.
Господи Христе, Ти прагнеш, щоб ми за працю на землі  отримали вічну нагороду в небі, вислухай наші молитви і за заступництвом Марії, Твоєї Матері, уділи нам благодаті ревності у вірному служінні Тобі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам вільним серцем служити при Твоїх дарах, * щоб за допомогою Твоєї освячуючої благодаті ми очистилися цими тайнами, які  звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних тайнах допоможе нам у земному житті  * і приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:00 Неділя 0 280 Урочистість Христа – Царя Всесвіту «Бачив я в нічних видіннях, аж ось на небесних хмарах ішов ніби Син Чоловічий; дійшов він до Ветхого деньми, і приведено його поперед нього. І дано йому владу, славу й царство, і всі народи, племена та язики йому служили. Влада його - влада вічна, що не минеться, і царство його не занепаде ніколи» (Дан 7, 13-14).
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.