Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Розарієві історії від єпископів. Єпископ Ян Пурвінський
09:00 П'ятниця 0 683
23-10-2020, 09:00

Розарієві історії від єпископів. Єпископ Ян Пурвінський

Своєю історією про молитву на розарії ділиться єпископ-емерит Київсько-Житомирської дієцезії Ян Пурвінський. 
У жовтні Мати Церква заохочує прославляти Пресвяту Діву Марію і молитися святий Розарій. Віряни створюють один великий Розарій, що поєднується вірою, надію та любов’ю.

Розарій ми молимось тому, що сама Пресвята Діва Марія заохочувала до цього, з’являючись у Лурді ,Фатімі, Меджугор’ї. Чому ця молитва така важлива? Бо в ній ми розмірковуємо над таємницями життя, діяльності і страждань Ісуса Христа від Втілення до Його Воскресіння, Вознесіння на Небо, Зіслання Святого Духа, а також таємниці життя Пресвятої Богородиці від Благовіщення до коронування на Царицю Неба і землі. Святий Розарій – це Євангеліє у скороченому вигляді. Він доступний для всіх: дітей, дорослих, людей літнього віку.

Десятки тисяч людей також єднаються у молитві Помпейської новенни, просячи Пресвяту Діву Марію про опіку над своїми родинами, про позбавлення людства від коронавірусу, про мир у всьому світі.

Моє знайомство з Розарієм відбулось у дитинстві. Я бачив, як моя бабуся молилась Розарій, і просив, щоб вона і мене цього навчила. Я почав молитися разом із нею, коли мені виповнилося чотири чи п’ять років. У жовтні ми молились на розарії перед сном усією родиною. Коли я приступив до першого Причастя, священик записав мене до братства Святого Розарію. Тривалий час я належав до Живого Розарію. І тепер намагаюсь молитись Розарій, жертвуючи його за єпископів, священиків, монахів та монахинь, семінаристів та віруючий люд Божий.
Ця молитва хоч і дуже проста, але приносить плоди, якщо людина з вірою, любов’ю і надією звертається до Пресвятої Богородиці. Один священик із Латвії розповідав, як завдяки Розарію позбувся в дитинстві заїкання. У Різдвяний період до них із душпастирськими відвідинами приходив священик і порадив уголос молитись святий Розарій протягом дев’яти днів. Хлопчик молився навіть більше – дев’ять днів по дев’ять разів. Після цього перестав заїкатись.

Згодом він вступив до духовної семінарії, став священиком і гарно промовляв проповіді та співав.

Зі свого священицького життя пам’ятаю випадок у Латвії. Одна мати привела дитину на катехизацію. Хлопчик дуже добре знав усі істини віри, але так заїкався, що за три-п’ять хвилин міг вимовити лише одне речення. Я йому також порадив молитись Розарій, повільно вимовляючи кожне слово. Він так робив дев’ять днів, став краще говорити, рідко заїкався. А через деякий час я його зустрів, то він зовсім не мав проблем із вимовою.

Ця молитва лікує від хвороб не лише тіла, а й душі. Якщо хочемо якусь людину навернути від пияцтва, наркоманії чи інших гріхів, треба за неї молитись святий Розарій. Пресвята Діва Марія, наша Небесна Мати, Яку дав нам Ісус, вмираючи на хресті, не залишить нікого без допомоги. Напевно, наверне. Потрібно, щоб ми не припиняли молитись. Я радію, що молитва Розарію транслюється через Радіо Марія, Телебачення Віковічного Слова. До кінця жовтня залишилось кілька днів. Єднаючись з усіма вірянами у світі, просімо Пресвяту Діву Марію, аби випросила для нас благодать фізичного та духовного відродження.
Свідчення 09:03 Вівторок 0 296 Розарієві історії від єпископів. Єпископ Олександр Язловецький Свою історію знайомства з Розарієм та про сумніви, що виникали з приводу ефективності цієї молитви,  розповідає єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький. 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.