Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Розарієві історії від єпископів. Єпископ Олександр Язловецький
09:03 Вівторок 0 295
27-10-2020, 09:03

Розарієві історії від єпископів. Єпископ Олександр Язловецький

Свою історію знайомства з Розарієм та про сумніви, що виникали з приводу ефективності цієї молитви,  розповідає єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький. 
Моє перше знайомство з Розарієм відбулось у домі моїх дідуся і бабусі, де я проводив багато часу з їхніми іншими онуками, ночував там. Щовечора вони всі сідали після вечері і молились зі своїх молитовників, а потім був Розарій. Ця молитва мені запам’яталась найбільше. Дідусь і бабуся мали добротні розарії з чорними намистинами, молились польською, і я молився разом із ними.

Робив це дуже неохоче, бо здавалося, що не буде тому Розарію кінця і краю. Я міг заснути, прокинутись, а молитва Розарію все тривала. Не було змилування. Хоч я молився мляво, але помічав, як ця молитва добре на мене впливала, мені хотілося стати святішжим та добрішим, з’явилося бажання піти до сповіді. Вдома, де ми менше молились і Розарію майже не було, я часто міг собі дозволити різні дитячі грішки.

Будучи підлітком, прочитав книгу про Фатіму, де мова йшла про об’явлення Марії та молитву на розарії. Але це не заохотило мене до молитви, навпаки, я відчув протилежний ефект. Я звернув увагу, що Марія просила молитись Розарій, аби припинились війни. Це посіяло в моїй душі сумнів у його ефективності, бо ж Бог не відвернув бойові дії. Я засумнівався у силі цієї молитви. Однак, коли треба було, продовжував молитися з усіма на розарії.

Можу сказати, що саме в семінарії мене навчили молитись Розарій. Я його полюбив. У мене так і залишилась звичка щодня молитись одну частину Розарію.

Вже будучи священиком, під час навчання в Римі, я побував у Меджугор’ї. Там при нагоді ми молились кілька частин Розарію на день. Це був для мене цінний досвід, коли можна молитись так багато і не втомитись.

Час від часу у роздумах повертався до тієї зневіри, яка була у моєму серці після читання книги. Я зрозумів, що Марія хоч і просила молитись на розарії, а скільки людей її послухало? Їх була невелика частина. Не можна сказати, що ця молитва не була ефективна, бо хоч війну і не відвернули, але Португалія постражлала у ній найменше. Так само Меджугор’є у свій час не постраждало під час військових дій. Марія виконала свою обіцянку. Може, я своєю молитвою на розарії не зміню хід історії всієї країни, але вона діє.

На сьогодні я вважаю, що ця молитва є найпростіша, найдієвіша та найулюбленіша для християн.

Щодо мого розарію, то я не звик на ньому молитись, молюсь на пальцях, так мені зручніше. Тому мені завжди було незручно, коли єпископ Леон Дубравський під час якоїсь проповіді чи на зустрічі у парафії просив підняти свої розарії. Добре, що зараз у єпископа Віталія не має такої звички:)
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.