Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 30 вересня, середа
19:00 Вівторок 0 311
29-09-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 30 вересня, середа

Ми часто проголошуємо заяви, в які також і віримо, що, наприклад, ми хочемо йти за Ісусом. На жаль, у цьому випадку ми також ставимо багато умов. Ісус у сьогоднішньому Євангелії ставить питання чітко. Якщо хочеш піти за Мною, то не зволікай, Я знаю краще, коли ти маєш усе залишити. Прості людські зобов’язання можуть перешкодити тобі стати на шлях, який може дати тобі щастя та утіху. Христос знає це і знає тебе краще. Також пам’ятай, що Христос мав тільки одне місце, де Він може схилити голову. Це хрест, поки для тебе недосяжний.
Св. ЄРОНІМА, пресвітера і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Єронім народився в Далматії близько 340 року. Батьки послали його на навчання до Рима. Там його охрестив Папа Ліберій. Здійснив подорож до Галії, після чого поїхав до Сирії, де провадив пустельницьке життя, вивчаючи Святе Письмо та східні мови. В Антіохії прийняв рукоположення у пресвітери. У 382-384 роках був секретарем і радником Папи Дамазія. У 385 році Єронім виїхав до Вифлеєма і залишився там до смерті. Під його опікою у Вифлеємі створено 4 монастирі. Святий Єронім здійснив переклад Святого Письма на латину, який став еталонним для всієї Західної Церкви. Написав коментарі до багатьох книг Святого Письма, а також боровся з наявними в той час єресями. Помер у 420 році. Він є одним з чотирьох великих Вчителів Західної Церкви.

АНТИФОН НА ВХІД
Блажен муж, який розважатиме над Господнім законом день і ніч; * він принесе свій плід у властиву пору.

КОЛЕКТА
Боже, Ти дав святому Єроніму, пресвітеру, живу і палку любов до Святого Письма; † вчини, щоб Твій народ досита живився Твоїм словом * і знайшов у ньому джерело життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іов 9, 1-12. 14-16
Читання з Книги Іова.
Відповів Іов своєму приятелю: «Правда! Я знаю, що воно так; та й як би чоловік міг бути справедливим перед Богом? Коли б він захотів на прю з Ним стати, на тисячу ні разу Йому не відповів би. Він мудрий серцем і силою могутній; хто проти Нього коли вперся й цілим залишився? Він переносить гори, і вони не знають, в своєму гніві їх перевертає. Зрушує землю з її місця, й її стовпи стрясаються. Він велить сонцю, і воно не сходить; кладе печать на зорі. Він небеса нап’яв, сам Він; Він ходить по морських висотах. Він створив Велику Ведмедицю, Оріона, Плеяди і комори південного неба. Він творить діла великі, незбагненні і чудеса без ліку! Як пройде попри мене, я не побачу, як промайне, я не помічу. Як Він щось забере, хто Йому заборонить? Хто Йому скаже: “Що чиниш?” Де вже мені Йому відповідати та проти Нього слова підбирати? Я хоч би й правий був, не озвався б, а радше милосердя в судді мого благав би. Коли б я і покликав, і Він озвався, я не повірив би, що Він мій голос слухає». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 88, 10бв-11. 12-13. 14-15
Моя молитва хай дійде до Тебе.
Увесь день я кликав до Тебе, Господи, *
простягав до Тебе свої руки.
Хіба Ти зробиш чудо для мертвих? *
Хіба встануть духи мертвих, хіба будуть вони Тебе прославляти?
Чи хтось у гробі розповідатиме про Твоє милосердя, – *
на місці знищення – про Твою правду?
Хіба в темряві знатимуть про Твої діла дивовижні, *
 і в забутій землі – про Твою справедливість?
Я ж, Господи, закликав до Тебе, *
і вранці моя молитва полине до Тебе.
Господи, чому відкидаєш мою душу, *
і відвертаєш від мене своє обличчя?

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Флп 3, 8-9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я все визнаю за втрату і за сміття вважаю,
аби здобути Христа, і виявитися в Ньому.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 57-62
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус і Його учні були в дорозі, і коли вони йшли, один сказав Йому: «Я піду за Тобою, куди тільки Ти підеш». Та Ісус відповів йому: «Лисиці мають нори, а птахи небесні – гнізда; Син же Людський не має де й голови прихилити». До і ншого Він промовив: «Іди за мною». А той відповів: «Господи, дозволь мені  спочатку піти й поховати свого батька». Та Він сказав йому: «Залиши мертвим ховати своїх мерців, а ти йди та сповіщай Боже Царство». А і нший сказав: «Я піду за Тобою, Господи, але спочатку дозволь мені  попрощатися з домашніми». Ісус же відпові в йому: «Жодний з тих, хто поклав руку на плуг і озирається назад, не годиться для Божого Царства». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Святий Єронім, якого сьогодні вшановуємо в Літургії, своєю мудрістю й знаннями служив Святішому Отцеві, єпископам та Божому люду; тож і ми прагнемо смиренною молитвою служити нашим братам:
1. Молімося  за  Святішого  Отця,  щоб Господь обдарував його здоров’ям і покликав багатьох ревних помічників у нелегкій праці.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона розвивалася не тільки матеріально, але й духовно.
3. Молімося за працівників семінарій, щоб вони не тільки навчали семінаристів, але й виховували їх у вірі та любові до ближнього.
4. Молімося за тих, хто має слабку віру, щоб завдяки Христо­вій благодаті вони духовно укріпилися.
5. Молімося за наших померлих родичів і близьких, щоб Господь простив їм гріхи і обдарував вічним блаженством.
6. Молімося за нас самих, щоб ми любили та щоденно чита­ли Святе Письмо і постійно зростали у святості.
Боже, Ти явив нам себе в Ісусі Христі, своєму Синові, до­поможи нам дедалі краще Тебе пізнавати й дедалі палкіше Тебе любити. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, вчини, щоб ми за прикладом  святого  Єроніма роздумували над Твоїм Словом, * і з ще більшою ревністю приносили Твоїй величі спасенну жертву. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих, № 34-35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Боже, спожив я Твоє слово, яке прийшло до мене. * І стало слово Твоє радістю для мене й веселощами мого серця. (Пор. Єр 15, 16)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, святі тайни, які ми прийняли, радісно святкуючи спомин святого Єроніма, нехай розбудять серця Твоїх вірних, † щоб, пізнаючи священні вчення, вони розуміли те, що наслідують, * а, наслідуючи, осягнули вічне життя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.