(зел) Середа ХХVI звичайного тижня
Ми часто проголошуємо заяви, в які також і віримо, що, наприклад, ми хочемо йти за Ісусом. На жаль, у цьому випадку ми також ставимо багато умов. Ісус у сьогоднішньому Євангелії ставить питання чітко. Якщо хочеш піти за Мною, то не зволікай, Я знаю краще, коли ти маєш усе залишити. Прості людські зобов’язання можуть перешкодити тобі стати на шлях, який може дати тобі щастя та утіху. Христос знає це і знає тебе краще. Також пам’ятай, що Христос мав тільки одне місце, де Він може схилити голову. Це хрест, поки для тебе недосяжний.
АНТИФОН НА ВХІДМи часто проголошуємо заяви, в які також і віримо, що, наприклад, ми хочемо йти за Ісусом. На жаль, у цьому випадку ми також ставимо багато умов. Ісус у сьогоднішньому Євангелії ставить питання чітко. Якщо хочеш піти за Мною, то не зволікай, Я знаю краще, коли ти маєш усе залишити. Прості людські зобов’язання можуть перешкодити тобі стати на шлях, який може дати тобі щастя та утіху. Христос знає це і знає тебе краще. Також пам’ятай, що Христос мав тільки одне місце, де Він може схилити голову. Це хрест, поки для тебе недосяжний.
І все, що Ти навів на нас, Господи, усе, що Ти вчинив єси нам, * – Ти присудом учинив правдивим, * бо згрішили ми, від Тебе відступивши, * й заповідей Твоїх не слухали. * О Господи, дай славу І мені Твоєму! * Але обходься з нами за Твоєю лагідністю і за Твоєю милістю великою. (Дан 3, 31. 29. 43. 42)
КОЛЕКТА
Боже, Ти великим пробаченням і милосердям являєш повноту своє ї всемогутності; † помнож над нами свою благодать, * щоб ми, прямуючи до Твоїх обітниць, стали сопричасниками небесних благ. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іов 9, 1-12. 14-16
Читання з Книги Іова.
Відповів Іов своєму приятелю: «Правда! Я знаю, що воно так; та й як би чоловік міг бути справедливим перед Богом? Коли б він захотів на прю з Ним стати, на тисячу ні разу Йому не відповів би. Він мудрий серцем і силою могутній; хто проти Нього коли вперся й цілим залишився? Він переносить гори, і вони не знають, в своєму гніві їх перевертає. Зрушує землю з її місця, й її стовпи стрясаються. Він велить сонцю, і воно не сходить; кладе печать на зорі. Він небеса нап’яв, сам Він; Він ходить по морських висотах. Він створив Велику Ведмедицю, Оріона, Плеяди і комори південного неба. Він творить діла великі, незбагненні і чудеса без ліку! Як пройде попри мене, я не побачу, як промайне, я не помічу. Як Він щось забере, хто Йому заборонить? Хто Йому скаже: “Що чиниш?” Де вже мені Йому відповідати та проти Нього слова підбирати? Я хоч би й правий був, не озвався б, а радше милосердя в судді мого благав би. Коли б я і покликав, і Він озвався, я не повірив би, що Він мій голос слухає». Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 88, 10бв-11. 12-13. 14-15
Моя молитва хай дійде до Тебе.
Увесь день я кликав до Тебе, Господи, *
простягав до Тебе свої руки.
Хіба Ти зробиш чудо для мертвих? *
Хіба встануть духи мертвих, хіба будуть вони Тебе прославляти?
Чи хтось у гробі розповідатиме про Твоє милосердя, – *
на місці знищення – про Твою правду?
Хіба в темряві знатимуть про Твої діла дивовижні, *
і в забутій землі – про Твою справедливість?
Я ж, Господи, закликав до Тебе, *
і вранці моя молитва полине до Тебе.
Господи, чому відкидаєш мою душу, *
і відвертаєш від мене своє обличчя?
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Флп 3, 8-9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я все визнаю за втрату і за сміття вважаю,
аби здобути Христа, і виявитися в Ньому.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 57-62
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус і Його учні були в дорозі, і коли вони йшли, один сказав Йому: «Я піду за Тобою, куди тільки Ти підеш». Та Ісус відповів йому: «Лисиці мають нори, а птахи небесні – гнізда; Син же Людський не має де й голови прихилити». До іншого Він промовив: «Іди за мною». А той відповів: «Господи, дозволь мені спочатку піти й поховати свого батька». Та Він сказав йому: «Залиши мертвим ховати своїх мерців, а ти йди та сповіщай Боже Царство». А інший сказав: «Я піду за Тобою, Господи, але спочатку дозволь мені попрощатися з домашніми». Ісус же відповів йому: «Жодний з тих, хто поклав руку на плуг і озирається назад, не годиться для Божого Царства». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо у Господа благодатей, потрібних, щоб вірно виконувати Його волю і йти шляхом, який Він нам вказав:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, укріплений благодатями Святого Духа, безпечно вів човен Петра до порту спасіння.
2. Молімося за місіонерів, щоб серед численних труднощів вони вистояли у служінні Богові та людям.
3. Молімося за тих, хто жертовно працює заради блага суспільства, щоб вони не відступали перед труднощами.
4. Молімося за невиліковно хворих та інвалідів, щоб Господь дарував їм достатньо благодатей, щоб вони могли нести свій хрест.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Го- сподь дав їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди виконували Господню волю і ніколи не відступали перед труднощами.
Господи Ісусе Христе, Ти є дорогою життя для всіх людей, вислухай наші молитви і допоможи усім нам бути вірними Твоєму Євангелію. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Милосердний Боже, прихильно прийми нашу жертву * і вчини, щоб вона відкрила для нас джерело всякого благословення. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Згадай слузі Твоєму Твоє слово, Господи, * в якому Ти подав мені надію. * Оце моя відрада в моїм горі.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай небесна тайна відновить наші душі й тіла, † щоб ми, проголошуючи смерть Того, з ким співстраждаємо, * могли стати співспадкоємцями Його слави. Котрий живе і царює навіки вічні.
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, визначені в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.
“Син Людський є Володарем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих за віру в ХХ столітті (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії