Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Великобританські релігійні лідери: відновлювати економіку, дбаючи про довкілля

Великобританські релігійні лідери: відновлювати економіку, дбаючи про довкілля

В основі стратегії економічного відновлення після пандемії повинно бути дбання про створіння. На цьому наголошують релігійні лідери Великобританії, серед яких – католицький єпископ, у відкритому листі до уряду країни з нагоди Лондонського тижня реагування на зміни клімату.
Про це повідомляє Vatican News

На початку липня цього року, з нагоди другого щорічного Лондонського тижня реагування на зміни клімату (англ. London Climate Action Week), лідери різних релігій Великобританії звернулися з відкритим листом до уряду країни, в якому закликають при розробці стратегії економічного відновлення після COVID-19 звернути особливу увагу на нагальну проблему кліматичних змін. Від Католицької Церкви лист підписав єпископ Джон Арнольд, відповідальний за питання захисту довкілля Єпископської Конференції Англії та Уельсу.

Внаслідок пандемії коронавірусу цього року «Лондонський тиждень реагування на зміни клімату» відбувається поетапно: від 1 до 3 липня 2020 р. відбулася онлайн-конференція, під час було представлено понад 70 доповідей та дискусій; а в листопаді цього року відбудеться наступний захід, який стане платформою для приготування до 26-ї Конференції ООН щодо кліматичних змін (Cop26), що відбудеться в Ґлазґо 2021 року.

Розрада у відновленій природі

В листі релігійних лідерів наголошується, що пандемія Covid-19 багато чого нас навчила: серед страху та скорботи за близькими багато людей знайшли розраду в різкому зниженні забруднення та відновленні природи.

“Ми знову віднайшли відчуття того, наскільки світ взаємопов'язаний, – підкреслюють вони. – Здоров’я та майбутнє людства залежить від нашої здатності діяти разом не лише в боротьбі з пандемією, але й у захисті нашої глобальної екосистеми.”

Зменшення споживання, покращення взаємостосунків з рідними та ближніми, як зазначається в листі, допомогли усвідомити, яким, насправді, може бути суспільство. Хоча, з іншого боку, стало очевидним, що в кризові періоди найбільше страждають бідні та уразливі. Все це свідчить про те, наскільки нестабільним – соціально, економічно, екологічно та духовно – був наш попередній спосіб життя.

«Багато людей віднайшли глибшу духовність, – підкреслюють релігійні лідери Великобританії. – Ми побачили можливість створення стійкішого й щедрішого суспільства, в якому можемо більше дбати одні про одних та про світ».

На шляху до нового бачення майбутнього

Вони наголошують, що ця безпрецедентна ситуація спонукає всіх працювати над спільним новим баченням майбутнього, що повинно ґрунтуватися на визнанні власних меж, на стійкості й повазі до природи та земних ресурсів, на фундаментальних принципах справедливості та відповідальності.

П’ятиріччя «Laudato Si’»

В листі до великобританського уряду релігійні лідери зазначають, що цього року відзначається п’ята річниця енцикліки «Laudato Si’». Пригадуючи основні ідеї цього документа, вони вказують на важливість сприяти усвідомленню необхідності змін; поширювати бачення Землі як нашого спільного дому; захищати біорізноманіття; сприяти зниженню використання вуглецю; зменшувати вплив кліматичних змін на найбідніших та найуразливіших.

Заклик до конкретних дій

В цьому контексті вони закликають уряд Великобританії дбати про те, аби кожен елемент стратегії відновлення економіки брав до уваги нагальну потребу зменшити ризик катастрофічних змін клімату; втілювати стратегії сталого розвитку в кожному секторі економіки; використати своє головування на COP26 для того, аби працювати над глобальним зобов'язанням досягнути вуглецево-нейтральний статус, відповідно до Паризької угоди; захищати біорізноманіття та дбати про відновлення довкілля.

“Ми закликаємо кожну сферу громадського суспільства використовувати цю можливість, аби разом трудитися для створення кращого світу.” – пишуть на завершення релігійні лідери.

Зображення: london.gov.uk
Новини зі світу Американці повинні робити більше для переслідуваних християн Американські християни повинні робити більше для своїх переслідуваних сестер та братів по всьому світу, – вважає кардинал Тімоті Долан з Нью-Йорка. Він брав участь у віртуальному симпозіумі з питань переслідувань, в якому взяли участь представники християн з країн, в яких тривають репресії. На зустрічі були також інші релігійні лідери та експерти.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.