Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископи США закликають дотримуватися етичних принципів у розробці вакцин
18:26 Вівторок 0 424
21-04-2020, 18:26

Єпископи США закликають дотримуватися етичних принципів у розробці вакцин

В листі до Управління продовольства і медикаментів США єпископи країни закликають спонукати фармацевтичні компанії, що розробляють вакцини, не вдаватися до використання клітинних ліній, отриманих з клітин, взятих з абортованих дітей.
Про це повідомляє Vatican News.

В той час, як у всьому світі триває пошук вакцини для припинення поширення нового коронавірусу, єпископи Сполучених Штатів звернулися до Управління продовольства і медикаментів, УПМ (англ. Food and Drug Administration), з проханням гарантувати, щоб експерименти проводилися з дотриманням етичних принципів, а отже, не вдаючись до використання клітин, взятих з тіла абортованих дітей.

«Ми наполегливо підтримуємо зусилля, спрямовані на якнайшвидшу розробку ефективної, безпечної та доступної вакцини для всіх, але ми також наполегливо закликаємо Федеральний уряд забезпечити, аби при розробці таких вакцин дотримувались основні моральні принципи, і, насамперед, принцип, згідно з яким життя людини є священним і його ніколи не можна визискувати», – йдеться в листі, підписаному 17 квітня 2020 р. та надісланому на адресу Комісара Управління продовольства і медикаментів Стівена М. Гана.

У листі, підписаному очільниками комісій і підкомісій єпископату, що займаються питаннями захисту життя, правосуддя, розвитку людини, віровчення та охорони здоров’я, зазначається, що при розробці численних вакцин, над якими тепер працюють деякі фармацевтичні компанії, використовуються старі клітинні лінії, отримані з клітин, взятих з абортованих дітей. Одна з цих компаній має контракт з Міністерством охорони здоров'я США.

Американські ієрархи вказують на важливість того, аби американці мали доступ до вакцини, що виробляється з дотриманням етичних принципів. «Жодного американця, – наголошують вони, – не можна змушувати вибирати між вакциною проти цього потенційно смертельно небезпечного вірусу та своїм сумлінням».

На щастя, як додають єпископи, немає необхідності використовувати етично проблемні клітинні лінії для отримання вакцини проти Covid-19 або будь-якої іншої вакцини. Тому вони закликають Управління продовольства і медикаментів США спонукати фармацевтичні компанії використовувати для виробництва вакцин тільки етично правильні клітинні лінії. 
Новини зі світу 18:01 Вівторок 0 97 20-та річниця «Екуменічної хартії»: єдність, за яку Ісус молився і страждав Христос У заяві з нагоди 20-ї річниці підписання «Екуменічної хартії», очільники Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) та Конференції Європейських Церков (KEK) висловили прагнення та зобов'язання «зміцнювати церковну єдність через спільні молитви та дії, пропонуючи при цьому своє служіння світові у справі сприяння справедливості та миру».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.