Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 липня, п'ятниця
19:00 Четвер 0 375
9-07-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 10 липня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХІV звичайного тижня
Ісус висилає вісників Доброї Новини по усіх містах, куди хоче прийти сам. До нашого міста Він теж хоче увійти. Ми, які сьогодні беремо участь у цій Літургії, знаходимося тут завдяки тому, що ці вісники таки пішли і не побоялися бути серед вовків простими і лагідними. Ми тут саме завдяки проповіді Доброї Новини вісниками Ісуса. До чого кличе тебе Ісус? Чи, часом, не заважає тобі страх прийняти Його покликання йти і проголошувати цю саму Добру Новину?

АНТИФОН НА ВХІД
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ос 14, 2-10
Читання з Книги пророка Осії.
Так говорить Господь: «Повернись, Ізраїлю, до Господа, Бога твого, бо ти спотикнувся об твою беззаконність. Візьміть слова з собою й поверніться до Господа. Скажіть Йому: “Прости всю беззаконність! Прийми те, що добре, і ми принесемо плід уст наших. Ассирія нас не врятує; на коні ми не будемо сідати; діла рук наших не називатимемо більше нашими богами; бо в Тобі сиротина знайде милосердя!” Я вилікую їхню зраду; Я полюбив їх доброхіть, бо гнів Мій від них відвернувся. Я буду для Ізраїля наче роса; він зацвіте, немов лілея, і, мов Ліван, пустить коріння. Його паростки далеко розростуться, краса його буде, немов маслини, а його запах – мов Лівану. Вони повернуться сидіти у Моїй тіні, знов будуть пшеницю плекати; вони будуть цвісти, неначе лоза виноградна; будуть славні, немов вино ліванське. Єфраїме, скажи, що Мені ще до ідолів? Я вислуховую його і дивлюся за ним. Я, наче кипарис зелений: твій плід від Мене буде». Хто мудрий, нехай це зрозуміє! Розумний нехай це знає! Бо путі Господні праві, й праведники ходять ними, а грішники на них спотикнуться.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 51, 3-4. 8-9. 12-13. 14 і 17
Славу Господню хай уста звіщають.
Помилуй мене, Боже, задля милості своєї, *
і через велике своє милосердя зітри мої беззаконня.
Особливо омий мене від мого беззаконня *
і від мого гріха мене очисти.
Ти ж, однак, полюбив правду в єства глибинах *
і в тайні мудрості мене навчаєш.
Окропи мене ісопом – і я стану чистий. *
Обмий мене – і за сніг біліший стану.
Серце чисте створи в мені, о Боже, *
і віднови тривкого духа у нутрі моєму.
Не відкинь мене від свого обличчя *
і не забери від мене свого Святого Духа.
Поверни мені радість свого спасіння *
і зміцни мене Духом могутнім.
Господи, Ти уста мої відкриєш – *
і мої уста звістять Твою славу.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 16, 13а; 14, 26г
Алілуя, алілуя, алілуя.
Коли прийде Дух Істини, то поведе вас до всієї істини,
і пригадає вам усе, що Я говорив вам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 16-23
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм Апостолам: «Ось Я посилаю вас, як овець поміж вовків. Тому будьте мудрі, як змії, і невинні, як голуби. Стережіться людей, бо видаватимуть вас на суди і по своїх синагогах будуть вас бичувати; поведуть вас заради Мене до володарів і царів для свідчення і їм, і язичникам. Коли ж видаватимуть вас, не журіться, що і як казати: дасться вам в ту годину, що казати, бо не ви будете говорити, а Дух Отця вашого, котрий говорить у вас. Брат брата видаватиме на смерть і батько дитину; і повстануть діти проти батьків, і вбиватимуть їх. Вас будуть усі  ненавидіти за Моє Ім’я, але хто витерпить до кінця, той буде спасений. Коли ж будуть вас пересліду­вати в цьому місті, втікайте до ін­шо­го. Воістину кажу вам: не встигнете обій­ти ізраїльських міст, як прийде Син Людський».  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Віра вимагає самозречення, а і ноді й самопожертви; тому просімо Господа про благодаті:
1. Молімося за святу Церкву там, де вірні не мають вільного релігійного життя, щоб вони осягнули повну свободу віросповідання.
2. Молімося за тих, хто працює серед невіруючих, щоб вони не соромилися відкрито сповідувати віру в Христа і своїм прикладом навертали невіруючих братів.
3. Молімося за всіх, хто зносить релігійні чи політичні утиски, щоб Господь дав їм розраду та істинну свободу.
4. Молімося за наших рідних, щоб Господь обдарував їх здоро- в’ям і завжди опікувався ними.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь очистив їх від усякого бруду скоєних гріхів і дав вічне спочивання у своєму Царстві.
6. Молімося за нас, щоб ми вміли переборювати власні слабкості і прагнули вдосконалюватися у чеснотах Божих.
Боже, наш Отче, Ти є джерелом мужності та сили, вислухай наші прохання і вчини, щоб ми мужньо боролися з усяким проявом зла і так удостоїлися Небесного Царства. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю дією день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація  звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Спробуйте й подивіться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.