Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 січня, п'ятниця
19:03 Четвер 0 234
23-01-2020, 19:03

Літургія на кожен день, 24 січня, п'ятниця

Євангеліст Марко підкреслює, що Ісус “ закликав тих, кого сам хотів ” – в тому числі і Юду. Виявляється, що Божий задум здійсниться навіть через нашу невірність і зраду. Однак залишається питання: що буде з нами, кого “вибрав як сам хотів”, і хто не захотів бути з Учителем до кінця… Бо можна бути дуже близько Ісуса, можна навіть чути від Нього слово: “Приятелю!”, – а в серці мати зовсім інший закон і йти за іншим союзом.
Св. ФРАНЦИСКА САЛЬСЬКОГО, єпископа і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Франциск Сальський народився 1567 року. Після навчання у Парижі та Падуї, а також після короткої кар’єри юриста, прийняв священицький сан і вів апостольську діяльність серед кальвіністів, навернувши близько 70 тис. осіб. У 1602 році він став єпископом Женеви й невтомно працював над утвердженням віри. Відзначався лагідністю, що сприяло успіху його апостольської праці. Його твори, а особливо “Філотея” та “Теотим”, належать до класичних аскетичних праць. Разом зі святою Йоаною Францискою де Шанталь заснував орден Сестер Візиток. Помер 28 грудня 1622 року в Ліоні. 24 січня був похований в Ансі. Проголошений Вчителем Церкви. Є покровителем письменників і журналістів.

АНТИФОН НА ВХІД
Буду дбати про Моїх овець, – говорить Господь, – * і поставлю над ними пастиря, що пастиме їх. * Я, Господь, буду їх Богом.

КОЛЕКТА
Боже, заради спасіння людей святий Франциск Сальський, єпископ, схотів стати всім для всіх; † вчини милостиво, щоб ми за йогоприкладом служили ближнім * і допомагали їм відчути Твою батьківську любов. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живеі царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сам 24, 3-21
Читання з Першої книги Самуїла.
Тими днями взяв Саул три тисячі чоловік, вибраних з усього Ізраїля, й пустився шукати Давида та його людей на Скелях Диких Кіз. Прийшов він до кошар, що були при дорозі; а була там печера, й Саул увійшов до неї опорожнити шлунок, тим часом як Давид із своїми людьми сиділи в глибині печери. Кажуть люди Давидові до нього: «Оце той день, що про нього казав тобі Господь: „Ось Я даю твого ворога тобі в руки: роби з ним, що тобі до вподоби”». Устав Давид і крадькома відтяв кусень поли верхньої одежі в Саула. Та потім забилося у Давида серце, що він відтяв кусень поли одежі в Саула, і він сказав своїм людям: «Нехай Господь мене боронить, щоб я чинив так з моїм паном, з Господнім помазаником, щоб накладав на нього руку: він же помазаник Господній!» І перемовив Давид своїх людей тими словами й не дозволив їм накинутися на Саула. І вийшов Саул з печери і пішов далі дорогою своєю. Потім встав і Давид, вийшов з печери та й закричав услід Саулові: «Пане мій, царю!» Коли ж озирнувся Саул позад, Давид припав лицем до землі й вклонився. І каже Давид до Саула: «Чому ти слухаєш людського наговору, мовляв, Давид хоче тобі лиха? Дивися, ось сьогодні ти бачив власними очима, як Господь тебе видав сьогодні у мої руки в печері, а мені радили тебе вбити, та я пощадив тебе й сказав собі: “Не здійму руки моєї на мого пана, бо він – помазаник Господній”. Отче мій! Глянь, подивися: ось у мене в руці кусень поли твоєї верхньої одежі. І коли я міг відтяти кусень поли твоєї верхньої одежі й не вбив тебе, то зрозумій нарешті, що я не мислю тобі зла, ані зради, й що я нічим не провинився супроти тебе, а ти так і чигаєш, щоб погубити мою душу. Нехай Господь розсудить між мною і тобою! Нехай Господь за мене помститься на тобі, але моя рука не здійметься на тебе! Як старовинна приповідка каже: “Від злих виходить злодіяння, але моя рука не здійметься на тебе!” Проти кого вийшов ізраїльський цар? Кого переслідуєш? Здохлу собаку, одну блоху? Нехай Господь буде суддею, нехай розсудить між мною та тобою, нехай розгляне й оборонить мою справу й визволить мене з руки твоєї». Якже Давид скінчив ці слова до Саула, цей промовив: «Чи не твій це голос, сину мій, Давиде?» Та й заплакав Саул уголос. І каже до Давида: «Ти справедливіший від мене, бо ти чинив мені добро, я ж відплатив тобі лихом. Ти виявив сьогодні незвичайну доброзичливість у тому, що учинив для мене, бо хоч Господь видав мене у твої руки, ти мене не вбив. Чи чувано, щоб хтось, зустрівши свого ворога, пустив його спокійно дорогою своєю? Нехай Господь тобі відплатить те добро, що ти зробив мені сьогодні. Я оце знаю певно, що ти таки будеш царем, і що царська влада над Ізраїлем у твоїй руці укріпиться». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 57, 2. 3-4. 6 і 11
Змилуйся, Боже, змилуйсь наді мною.
Помилуй мене, Боже, мене помилуй, *
бо на Тебе надію душа моя покладає,
і в тіні Твоїх крил я матиму надію, *
доки не мине лихо.
Я буду кликати до Всевишнього Бога, *
до Бога, що добро мені чинить.
Він пошле з неба і спасе мене, †
віддасть на зневагу того, хто глумиться наді мною *
Бог пошле свою милість і свою правду.
Будь звеличений понад небеса, Боже, *
і над усією землею нехай буде Твоя слава!
Бо велика, аж до неба, Твоя милість, *
а правда Твоя – аж по хмари.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. 2 Кор 5, 19
Алілуя, алілуя, алілуя.
Бог у Христі примирив світ із собою,
і доручив нам слово примирення.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 13-19
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус вийшов на гору і покликав до себе тих, кого сам хотів, і вони прийшли до Нього. Він встановив Дванадцятьох, аби були з Ним, і щоби посилати їх проповідувати, і щоб вони мали владу виганяти бісів. Він встановив Дванадцятьох і дав Симонові ім’я Петро, а Якову Зеведеєвому та Йоанові, братові Якова, дав ім’я Воанерґес, що значить: синигрому; і Андрія, і Филипа, і Вартоломея, і Матея, і Тому, і Якова Алфеєвого, і Тадея, і Симона Кананіта, і Юду Іскаріотського, який і видав Його. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святого Франциска Сальського занесімо до Бога Отцянаші покірні молитви і просімо Його, щоб вислухане Слово Боже примножувало в нас плодихристиянського життя:
1. Молімося за єпископів і пастирів Церкви, щоб оживлені Святим Духом, вони з ревністю, терпеливістю і пастирською любов’ю сприяли будівництву християнських спільнот, відкритих на невіруючих і тих, кому бракує надії.
2. Молімося в інтенції конструктивного діалогу між християнами різних конфесій, щоб освячені взаємною пошаною і довірою, вони щиро шукали єдності в Христі Спасителі.
3. Молімося за журналістів, письменників і публіцистів, щоб в своїй праці вони вміли дивитися на світ очима Євангелія, а культуру присвятили служінню людині.
4. Молімося за Салезіянську Родину, щоб вдивляючись у святого Франциска Сальського, щоденним життям уміла реалізовувати його навчання.
5. Молімося за нас, тут присутніх, щоб ми за прикладом святого Франциска Сальського через жертовну участь у справі Царства Божого примножували в собі таланти, отримані від Бога.
Отче, прийди на допомогу своїй Церкві, щоб вона могла всім людям явити найправильнішу дорогу, найважливішу істину і найбільше благо: Твого Сина Ісуса Христа. Котрий з Тобою живеі царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, ми складаємо Тобі спасенну жертву, † запали нею в наших серцях божественний вогонь Святого Духа, * яким Ти чудесно розпалив сповненого лагідності духа святого Франциска. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45, або про святих № 34-35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Не ви Мене вибрали, – говорить Господь, – а Я вас вибрав * і призначив, щоб ви йшли і плід принесли, та щоб тривав ваш плід.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, тайнами, які ми прийняли, допоможинам наслідувати любов і лагідність святого Франциска на землі, * щоб ми разом з ним здобулиславу в небі. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий