Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Отець Рафаїл Мишковський OCD: «Наш санктуарій є красномовним підтвердженням краси Церкви»
12:17 Неділя 0 595
19-01-2020, 12:17

Отець Рафаїл Мишковський OCD: «Наш санктуарій є красномовним підтвердженням краси Церкви»

У розмові з настоятелем Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві Рафаїлом Мишковським OCD ми підбили підсумки за 2019 рік, а також обговорили плани на 2020-й.


2019 рік був дуже багатим на важливі події в РКЦ в Україні, зокрема в Бердичеві. Які події вам як настоятелю Всеукраїнського санктуарію у Бердичеві запам’яталися найбільше?

Це дійсно був дуже насичений рік. Наші єпископи оголосили його Роком святості подружжя та сім’ї. І всі події та заходи були присвячені цій темі головною ідеєю якої є благо на ім’я «родина». Щороку найсильніше враження справляє на мене спомин головної урочистості – Матері Божої Бердичівської. Цьогорічне гасло «Богородице, українську сім’ю під свій захист прийми» живе в моїй пам’яті як коротенька молитва, що висловлює піклування всіх паломників, цілого Божого народу в Україні на чолі з його наставниками. Родинна тематика була присутня в усіх заходах, що відбулися в санктуарії, – починаючи з паломництва Назаретських родин, паломництва чоловіків, руху «Світло-Життя», Легіону Марії, вчителів, лікарів… Усе відбувалося в контексті Року родини. Нам є за що подякувати Святому Духові, Який об’єднав наші молитви.


Ми вже бачили календар подій на 2020 рік. Що змінилося у порівнянні з попереднім? Чи додалися події, які відбудуться вперше?

Календар подій у санктуарії щороку висвітлює події, які вже можна сказати «перевіреними» і котрі успішно проводяться. Проте з’являються й нові. Минулого року, наприклад, уперше відбулася зустріч осіб, які носять кармелітський скапулярій. Так і цьогоріч чекаємо на них 12 вересня. У 2020-му вперше відбудеться зустріч хористів та органістів.

Щороку, прибуваючи до Бердичева, паломники відзначають позитивні зміни у відбудові святині. Над чим зараз іде робота?

Наш санктуарій є красномовним підтвердженням краси Церкви. Не перестаємо дякувати Божому провидінню за всіх, хто причетний до його відновлення. В частині, що належить нам, проводимо роботи, щоб створити умови для перебування груп паломників, можливості організувати заходи, які є, наприклад, у календарі на 2020 рік. Споруда вимагає ще багато роботи. Сподіваємось, що найближчими роками відкриємо для паломників затишне приміщення поміж храмом та стінами фортеці – так званий «простір паломника». Своєї черги чекає також нижній храм.


Цього року Церква в Україні заохочує молитись про покликання. У Бердичеві традиційно відбувається Ніч чування в намірах покликань. Хто цього року буде її проводити?

Дійсно, нічне молитовне чування молоді в намірах покликань уже стало традицією. Нині в контексті Року молитви про покликання цей захід посідає особливе місце. Сподіваюсь, що він стане масштабним і згромадить багато молоді. За проведення заходу відповідальні у цьому році салезіанські згромадження.


Як би ви звернулися до тих людей, які ще жодного разу не були в Бердичеві?

Можна було б сказати: «Приїдь до нашого санктуарію послухати, як б’ється серце Богородиці». Але це не так. Стук Її серця чуєш завжди, коли прислухаєшся до Слова Її Сина – Ісуса. У Всеукраїнському санктуарії, який є видимим знаком віри католиків, маєш почути, як б’ється Твоє віруюче серце у спільноті, яка любить Бога і відчуває ніжну присутність Богородиці. Маєш почути, як співає вільна Україна, вільна не тому, що так називається, а тому, як сказав би святий Йоан Павло ІІ, «вільна для» або «вільна щоб»: вільна для добра своїх мешканців, вільна для віри в Бога, вільна, щоб перемагати егоїзм, вільна, щоб перемогти всілякий страх. Я дуже тішуся, що наші єпископи вибрали на цей рік тему і намір «про покликання». Це нагода, щоб усвідомити, чим узагалі є Церква – Екклезія – «зібрання покликаних». Коли згромадимося в чудовій атмосфері  (цього року це станеться 18 і 19 липня) та на інших заходах протягом року, то відчуємо, що ми тут тому, що нас запросив Господь. Покликав по імені! І оскільки прибуде багато молодих людей, які ще не розпізнали, куди кличе їх Господь, то, сподіваюсь, під час паломництва довершиться їхній особистий процес розпізнання покликання. Нехай так дасть Господь! Чекаємо Вас!

Максим Железницький

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий