Справа, яка була найважливішою для Йоана Павла ІІ як єпископа Риму – це нова євангелізація Вічного міста, – згадує кардинал Камілло Руїні, який від його імені впродовж 14 років як кардинал-вікарій відповідав за душпастирську роботу в Римській дієцезії.
З нагоди 100-річчя від дня народження Папи Йоана Павла ІІ, що припадає цього року, він звертає особливу увагу на близькість святого Папи з його дієцезією.Щоразу, коли він готувався відвідати римську парафію, а робив це в середньому 15 разів на рік, запрошував його на вечерю разом з допоміжним єпископом, відповідальним за цю ділянку, а також священика та вікарія. Він робив те ж саме з нагоди інших римських заходів, таких як щорічні зустрічі зі студентами, священиками та відвідування лікарень.
Кардинал Руїні також згадує про велику працю євангелізації, яку здійснили в Римі з ініціативи Йоана Павла II безпосередньо перед Великим Ювілеєм. Разом із священиками задіяли 2 тис. монахинь та 14 тис. мирян. Відвідали 70% римських сімей і 50% робочих місць. Йоан Павло II знав, що Рим є серцем Церкви і має бути взірцем для всіх, – зазначив кардинал Руїні.
Говорячи про спогади, як особисті, так і професійні, італійський кардинал пригадав візити Йоана Павла ІІ до парафій, від яких він не відмовлявся, незважаючи на прогресуючу хворобу, а також про його занурення в молитву, навіть тоді, коли довкола був шум і замішання.
На запитання про ставлення святого Папи до целібату, кардинал Руїні зауважив, що він повністю погоджувався з навчанням свого попередника Павла VI. Для Йоана Павла ІІ відмова від целібату була немислимою, – додав кардинал Руїні.
Джерело: Католицький оглядач